Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADNIA RODZINNA- i po krzyku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79, 80, 81  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorka_smile
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 194

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 4:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jest to,że po ukończonym kursie powiedziała mi żebym kiedyś przyszła z dziećmi i się nimi pochwaliła. Mój narzeczony jest pewny,że chce sprawdzić skuteczność metody objawowo- termicznej. Nie ufam zbytnio tej metodzie. Mam dużo znajomych którzy mają dzieci "z kalendarzyka" lub ze stosunku przerywanego. Nie chciałabym jej przedstawiać Jerzyka z kalendarzyka i Vincentego za późno wyjętego. Oczywiście, żartuje. Cieszylibyśmy się z dzieci, ale metodę wybierzemy sami uśmiech A co do przymusu robienia wykresów. Takiego wcale nie ma. Ja powiedziałam prowadzącej, że nie jestem przekonana do tej metody i prowadzę zbyt nieregularny tryb życia, który nie pozwala mi wstawać o tej samej godzinie i mierzyć temperaturę.
A tak, jeszcze jedno. Nauki w poradni zazwyczaj nie są urozmaicone, nie ma się opcji wyboru, ale z naukami tak nie musi być. Polecam wyjazd na dialogi przedmałżeńskie. Bałam się, że mojemu narzeczonemu się nie spodobają ale się myliłam. Polegają one na weekendowym wyjeździe. Pochłaniają dużo energii, człowiek wraca wykończony ale warto. Fakt, dużo par się po dialogach rozstaje dlatego ten kurs jest nazywany kursem antymałżeńskim , ale spokojnie. Strasznie brzmi. Tak na serio rozstają się pary, które nie rozmawiały nigdy na poważne tematy... Jeśli jesteście z Wrocławia to polecam nauki u Wawrzynów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorka_smile napisał:
Mój narzeczony jest pewny,że chce sprawdzić skuteczność metody objawowo- termicznej. Nie ufam zbytnio tej metodzie. Mam dużo znajomych którzy mają dzieci "z kalendarzyka" lub ze stosunku przerywanego. Nie chciałabym jej przedstawiać Jerzyka z kalendarzyka i Vincentego za późno wyjętego.

ale metoda objawowo-termiczna to nie jest ani kalendarzyk, ani stosunek przerywany....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorka_smile napisał:
dużo par się po dialogach rozstaje dlatego ten kurs jest nazywany kursem antymałżeńskim


boże, to co się robi na tych dialogach pytajnik o czym są te poważne rozmowy, że pary się po nich rozstają Shocked


co do naturalnych metod, to każdy robi to co chce ale mnie nie przekonują osobiście Smile a tak wogóle to stosunek przerywany nie jest uważany za metodę antykoncepcyjną. I kościół ma straszny minus u wielu par za nie uznawanie tej 'normalnej' antykoncepcji... wkońcu każdy człowiek ma prawo zdecydować, kiedy chce mieć dziecko i nie poprzez odmawianie sobie bliskości z partnerem. Czy nie lepiej zezwolić na to niż potem słuchać, jak dzieci cierpią w domach dziecka, nie mówiąc już o tych wyrzucanych w zimie na śmietnik Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Soze
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 78

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda87 napisał:
dorka_smile napisał:
dużo par się po dialogach rozstaje dlatego ten kurs jest nazywany kursem antymałżeńskim


boże, to co się robi na tych dialogach pytajnik o czym są te poważne rozmowy, że pary się po nich rozstają Shocked



Ooooo a co strach obleciał? Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie nie, ale zastanawiam się co można takiego młodej zakochanej parze narzeczonych powiedzieć, że chcą się potem rozstać język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Soze
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 78

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można zwrócić uwagę na nierefolmowalny beznadziejny charakter Panny Młodej Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i vice versa język język język
ale zawsze można zechcieć zostać świętym patronem od kłótni i jednak zostać razem lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to mało jest par, które nie rozmawiają przed łsubem o dzieciach, finansach, które nie zdają sobie sprawy jaki stosunek do życia ma partner?? wcale mało ich nie jest.

ja kupiłam kiedyś poradnik przedmałżeński (była przecena....). to taki kwestionariusz dla każdej ze stron. i co się okazałopytajnik że w wielu przypadkach mamy niemal identyczne zdanie, ale jeśli chodzi o aborcję to byłby problem. to nie jest temat, który na ogół się przerabia, nie wypływa dopóki nie zajdzie sie w nieplanowaną ciążę albo nie ma się wskazań do przerwania ciąży. gdybyśmy czekali to nie wiadomo co by było z naszym zwiazkiem. a tak wszystko jest jasne.

na takich spotkaniach jest podobnie. wiele kwestii wychodzi na światło dzienne i nagle okazuje się, że osoba, którą kochamy i z którą chcemy wziać ślub ma takie przekonania a nie inne i że nie mozemy albo nie chcemy dojść z nią do porozumienia i dochodzi sie do wniosku, że ślub nie byłby dobrym pomysłem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to dziwne że ludzie, którzy się kochają, nie rozmawiają ze sobą. To jest chyba jedna z podstaw związku... poza tym jak stać się bliskim dla siebie, skoro nie potrafi się wymieniać ze soba różnych zdań tak, żeby nie wydrapywać sobie od razu oczu Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dziwne, ale dość często spotykane. niestety. rozumiem, że niektóre tematy mogą nie zostać przegadane.... zdarza się. ale jeśli ludzie mają zupełnie inne spojrzenie na życie to dziwi mnie, że dopiero dzięki takiemu kursowi (na chwilę przed śłubem) to zauważają. a tak bywa. i nawet dobrze, że się rozstają, bo są i tacy, którzy ślepo brną dalej.... Rolling Eyes

ja mogę jedynie poradzić, żeby przed ślubem przegadać kwestię dzieci (czy i ile??), aborcji (czy którakolwiek ze stron bierze taką możliwość pod uwagępytajnik co będzie jeśli okaże się, że mające się narodzić dziecko bedzie bardzo ciężko chore i nie przeżyje, usunąć czy nie??), kwestie finansów (czy żona ma pracować czy nie?? czy po urodzenia dziecka ma wrócić do pracy czy nie?? itp.), stosunków z rodzicami (by był wspólny front i było jasne, ze to waszeżycie a nie ze okaże się, że druga strona wypłakuje się mamusi itp.). bez tego nawet nie ma co planować ślubu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 5 z 81

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group