Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele z własnej woli czy woli rodziny?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slubna_dziennikarka
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 9:07    Temat postu: Wesele z własnej woli czy woli rodziny? Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Chciałam Was zapytać o jedną ważną dla mnie kwestię...

Coraz częściej słyszę od znajomych, że się zaręczyli, ale nie chcą "tradycyjnego" wesela, bo to kicz i tandeta. Potem jest poważna rozmowa z rodziną i młodzi ze spuszczonymi głowami zabierają się za organizację imprezy na 150 osób...

Jak jest z Wami? Organizujecie wielkie wesele, bo chcecie czy dlatego, że "tak trzeba" i inaczej wszyscy się obrażą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My ze względu na koszta na początku myśleliśmy tylko o obiedzie dla najbliższych. Dzięki wsparciu rodziców możemy zorganizować zwykłe przyjęcie. Na ok. 50 zaproszonych osób większość stanowią nasi znajomi. Rodzina tylko najbliższa. Gdybyśmy chcieli zapraszać całą rodzinę (bo tak wypada), wyszłoby wesele na jakieś 150 osób. My takiego nie chcieliśmy, a nasi rodzice stwierdzili, że to nasza decyzja. Już dochodzą do nas głosy, że część rodziny się obraziła. Cóż, to ich problem. Nie mój.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię tradycyjne wesela i od początku chciałam takie zorganizować.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zawsze chcieliśmy duże wesele i tradycyjne, dzięki pomocy rodziców (oni płacą za swoich gości, i zapraszają kogo chcą ) robimy wielkie wesele na 200 osób. Gdybysmy sami robili za swoje fundusze, myślę że było by to przyjęcie w domu na 50 osób.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też chcieliśmy od początku duże wesele uśmiech Ale teraz wiem ile faktycznie trzeba mieć na to kasy... dlatego chcemy miec tylko tyle ile mamy w umowie z salą uśmiech czyli około 100 os uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas rodzina chciała wielkie weselicho, ale nikt sie nie kwapił do dołożenia się do kosztów.
My wesela nie chcieliśmy. Nie bawią nas takie imprezy, a z nami w roli głownej byłoby mocno stresująco tylko, żadna to dla nas przyjemność.
Zrobiliśmy obiad na 50 osób. W restauracji. Bez tańców. uśmiech
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My chcieliśmy zrobić duże wesele, w rezultacie mieliśmy koło 150 osób i baardzo nam się podobało,bo bawiła się sama najbliższa rodzina-a koszta nie były aż tak przerażające uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My organizujemy wesele na ponad 200 osób, tyle że rodzice w całości je finansują - taka tradycja w naszych rodzinach - dziadkowie kiedyś zorganizowali wesela rodzicom, teraz nasi rodzice nam a my kiedyś naszym dzieciom - i koło się zamyka. Co do ilości osób i wielkiego wesela to od dawna nam się takie marzyło i cieszymy się, że możemy to marzenie zrealizować uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elizusiek
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 464
Skąd: Ząbki k/Warszawy

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze pragnęłam tradycyjnego weseleicha, z całą rodzinką i znajomymi i tak też będzie uśmiech oczywiście dzięki Rodzicom, bo Nas bardzo wspomagają uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 9 Maj 2011, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najważniejsze jest to żeby się z klasą bawić i cieszyć ślubem, początkiem nowego życia uśmiech i żeby to było w towarzystwie ludzi na których nam zależy (a nie np znajomych rodziców by wypada, a nie znam ich z nazwiska ani z twarzy), to czy to będzie 50, 100 czy 200 osób to już kwestia drugorzędna uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group