Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

*** WYKAZ ŚLUBÓW 2009 ***
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 62, 63, 64  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sro 20 Maj 2009, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez słyszałam coś takiego. Tu chodzi tylko o zatajanie tego przed współmałżonkiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 5:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Szczególnie, że wy nie dlatego nie chcecie mieć dzieci "bo nie" tylko macie do tego powody.
A swoją drogą Ola ostatnio oglądałam program o dziewczynie która miała 86cm wzrostu i urodziła dzidziusia uśmiech Więc może jeszcze kiedyś i nasza medycyna pozwoli na to żebyś miała dziecko uśmiech
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
radymina
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: OSIELSKO

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie - przecież to nie jest tak, że w ciązy trzeba jeść za dwoje - są kobiety które przytyły tylko kilka kilogramów i po ciązy ważą mniej niż przed Very Happy
Więc to, że teraz mówicie "nie" dzieciom, nie oznacza, że za parę lat..... uśmiech
A do kurii też bym napisała, ale nie prośbę tylko skargę na księży, którzy odmówili ślubu wykrzyknikwykrzyknik! To jest prawie tak samo jak odmawianie chrztu bo rodzice ślubu nie mają - paranoja wykrzyknikwykrzyknik!
A to wszystko w imię Boga - czasem płakać się chce....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Castia napisał:
Olu, nam ksiądz mówił, że jeśli jedna z osób z przyczyn zdrowotnych nie może mieć dzieci i druga osoba o tym wie to można wziąć ślub bez problemu... chyba nie na tych księży trafiłaś co trzeba smutny


Ale mi ani jeden ani drugi tak nie mówił. A są z innych parafii. Moja mama jak była u znajomej w innym mieście, do której czasem przychodzi ksiądz to też go pytała i mówił tak samo Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdziuniaaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Tomaszów Maz

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Twoim miejscu wcale bym się ich nie pytała tylko napisała bezpośrednio do kurii bo ślubu Ci odmówić nie mogąwykrzyknik!
Dla mnie to jest bezmyślność jak oni mogą tak powiedzieć komuś kto jest chory i wie czym ta ciąża mogłaby się skończyćwykrzyknik
Szczerze Ci współczuje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola89 napisał:
Castia napisał:
Olu, nam ksiądz mówił, że jeśli jedna z osób z przyczyn zdrowotnych nie może mieć dzieci i druga osoba o tym wie to można wziąć ślub bez problemu... chyba nie na tych księży trafiłaś co trzeba smutny


Ale mi ani jeden ani drugi tak nie mówił. A są z innych parafii. Moja mama jak była u znajomej w innym mieście, do której czasem przychodzi ksiądz to też go pytała i mówił tak samo Confused

Olu, rozmawiałam o Twojej sprawie z moim tatą, mam nadzieję, ze się nie obrazisz. Mój tata ma wykształcenie teologiczne, był nawet katechetą, dobrze się zna w tych tematach. Więc tamci księża nie chcą Ci pozwolić na ślub, bo boją się reakcji społeczeństwa, jak to się mówi "umywają ręce" zeby się przypadkiem nie pobrudzić jakby ktoś do nich przyszedł z parafian i miał potem jakieś "ale" do Waszego ślubu. Chrzest i Ślub są to sakramenty które bierzemy sobie SAMI, ksiądz nie ma prawa decydować, szczególnie, że to nie jest Wasz wybór, żeby nie mieć dziecka, tylko zdrowie Ci to narzuca. W związku z tym musisz poszukać jakiegoś mądrego księdza, albo napisać do kurii od razu. Gdybyś mieszkała niedaleko mnie to bym Ci wskazała moją parafię, na pewno byś uzyskała pozwolenie na ślub bez problemu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ze nie moze ktos miec dzieci z przyczyn zdrowotnych nie jest przeszkoda do zawarcia malzenstwa w KK. Przeszkoda byloby, gdybyscie powiedzieli przy spisaniu protokolu, ze nie chcecie. Ale fakt, ze nie mozecie, jest calkiem czyms innym. Jesli ktores z narzeczonych jest chore czy/i nie moze miec dzieci, to wystarczy, ze drugie o tym wie i to akceptuje. Brak wiedzy drugiej osoby jest kolejna przeszkoda. Ale jesli ktores z was jest chore i to drugie o tym wie i akceptuje, to zaden ksiadz nie moze odmowic slubu, nawet jesli ta choroba powoduje niemoznosc posiadania dzieci. Zawsze mozecie wyrazic chec adopcji i wychowania dziecka w wierze katolickiej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Wam powiem tak.
Na dzień dzisiejszy, jestem zrażona do księży i za szybko mi to nie przejdzie.
Tak sobie teraz myślę, że z czystej ciekawości, jak już się przeprowadzę do D.G, to pójdę tam do parafii i zapytam. Jeżeli usłyszę to samo co tutaj, to na zawsze podziękuję za ślub kościelny.

Zapomniałam napisać, że jak jeszcze rozmawiałam z księdzem numer 1 to mówiłam mu, że jeżeli rodzą się osoby bezpłodne, to przecież niczyja wina i co wtedy, skoro dzieci nie mogą mieć. To odpowiedział mi, że takie osoby nie dostają ślubu, a jak już dostają to jest nie ważny. I powiedzcie mi gdzie tu logika? Skoro jeden ksiądz da ślub i powie, że ważny, a drugi stwierdzi, że nie.
Chyba prawo kościelne jest jedno i takie same nie?

Castia, oczywiście, że się nie obrażę oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro jeden ksiądz da ślub i powie, że ważny, a drugi stwierdzi, że nie.

to znaczy, ze ten co powie, że nie bredzi i tyle. W oczach Boga nie ma gorszych i lepszych. A tak jak już napisałam powszechnie wiadome jest, ze ślub dajemy sobie SAMI. Ten sakrament po prostu udzielamy sobie SAMI.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma prawa odmowic slubu, jesli jestescie ochrzczeni i koniec kropka!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 62, 63, 64  Następny
Strona 48 z 64

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group