Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

slub konkordatowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Botica
maniak
maniak


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 1108
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Czw 26 Mar 2009, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się nie przejmuję... Kiedyś się przejmowałam,ale tak szczerze mówiąc co oni moga zrobic?pytajnik Nie zapłacą nam za wesele?pytajnik Sami to zrobimy. Nie ma problemu. Jeśli ktoś ma zamiar strzelic focha tylko dlatego, że czuję się na tyle dorosła żeby decydować o własnym losie to proszę bardzo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 26 Mar 2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tylko martwi jak moja tesciowa próbuje grać na uczuciach i dobrym sercu mojego narzeczonego. a potrafi to nieźle robić Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anulka24
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 48
Skąd: Zachodniopomorskie

PostWysłany: Sob 28 Mar 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas dzieki bogu nie ma takich problemow uśmiech
L mama do niczego sie nie wtraca a i moja tez nie.choc w sprawie slubu chciala miec decydujace zdanie.wybralismy parafie L na slub to oczywiscie stwierdzila ze jak to ma byc,ze to u mnie powinien byc slub.a mnie sie bardziej podoba jego kosciol i tyle.zauwazyla ze nie wygra i ustapila.tym bardziej ze za wszystko placimy sami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magpio
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 63

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, chciałabym żeby moja siostra była świadkiem na naszym ślubie, ale nie jest jeszcze pełnoletnia ( w styczniu skończyła 17). Pytalismy się księdza czy może być świadkową a on powiedział, że to zależy od urzędu cywilnego czy się zgodzą bo on musi podać date urodzenia, ale generalnie miała bierzmowanie więc teoretycznie wiek mu nie przeszkadza. Pytaliśmy w US i powiedzieli, że zależy to od księdza, bo generalnie dla nich to rybka byle byłaby osobą prawną (powyżej 13 lat). I co my teraz mamy zrobić? Jak zwykle spychologia stosowana, a nie chciałabym 5 minut przed ślubem zostać bez świadka. Może ktoś się orientuje, albo miał podobną sytuacje. Proszę o podpowiedz.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje że świadek musi mieć 18 lat ale nie jestem tego na 100% pewna
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się niestety w tym temacie nie orientuję, ale z tego co napisałaś to siostra może być świadkową. Pójdźcie do księdza i się ładnie uśmiechnijcie, powiedzcie co na to USC i już. Sprawa powinna być załatwiona skoro musi być to os. prawna pow. 13 roku życia... Rolling Eyes
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne to troche, bo ja zawsze i wszedzie slyszalam o tym, ze jedynym wymaganiem co do swiadka jest to, ze ma byc to osoba pelnoletnia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokładnie zawsze wymagają te 18 lat,przynajmniej u nas, za to nie wymagają bieżmowania czy coś w tym stylu,wogle świadek nawet innej wiary może być.im wszystko jedno ale 18 lat musiał mieć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc trochę poszperałam i na tej stronce http://slub-wesele.pl/slub/porady/5.html pytanie nr 2 odnosi się do podobnej sytuacji i pisze, że świadkowie muszą być pełnoletni. Może pani w urzędzie się przejęzyczyła (albo pomyliła osobę prawną z pełnoletnią)?
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Sro 6 Maj 2009, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba ta pani cosik się pomyliła bo osobowość prawną ma się już z chwilą poczęcia, natomiast od 13 lat ma się częściowa zdolność do czynności prawnych, a od 18 całkowitą. A jeśli chodzi o świadka to powinien mieć 18 lat, taki jest wymóg, jeśli w chwili ślubu będzie miała to może być świadkiem.
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group