Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

slub konkordatowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasial42
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 23:46    Temat postu: slub konkordatowy Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
ale to też nie chodzi o to czy przyjęłaś sakramenty, ale i o Twoją wiedzę z pewnego zakresu religii, o wiedzę na temat małżeństwa i innych sakramentów. jeśłi ksiadz mówi, że wystarczy tylko katechizm to i tak traktuje daną osobe ulgowo. na szczęście są nauki przedmałżeńskie....

no ja rozumiem ale jak dla mnie wlasnie wystarczylyby te nauki przedmalzenskie i tyle. proste .ja i tak sie dziwie kosciolowi ze tu maja takie wymogi a np. moj jest ateista ale chce ze mna slubu koscielnego i zapytalam ksiedza w mojej parafii czy bedzie z tym problem?odpowiedz jaka mi dal troche mnie zdziwila bo spodziewalam sie jakiegos problemu ale okazalo sie ze to ze jest ateista nie przeszkadza w zawarciu malzenstwa jedynie co to wypelniajac protokol przedmalzenski musi oswiadczyc w nim ze nie bedzie wtracal sie w wychowanie duchowe/religijne naszych przyszlych dzieci.....to jest chore bo robia hallo ze swiadectwa ktore nalezy miec ale kiedy ateista chce slubu koscielnego to nie ma zadnego ...hehe jakies pokrecone to ale wole miec problem z tym swiadectwem niz z tym ze moj przyszly maz jest ateista wesoły)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo Kościół patrzy na to, że Ty będziesz w ten sposób z ukochanym i przy okazji nie bedziesz żyła w grzechu. ciesz się, że nie robią z tego powodu problemu, dopiero byś się wściekała Wink zaliczysz parę spotkań, ksiądz Cię przepyta i będziesz miała spokój uśmiech to się niestety nazywa biurokracja i ciężko jej uniknąć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasial42
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 23:56    Temat postu: slub konkordatowy Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
bo Kościół patrzy na to, że Ty będziesz w ten sposób z ukochanym i przy okazji nie bedziesz żyła w grzechu. ciesz się, że nie robią z tego powodu problemu, dopiero byś się wściekała Wink zaliczysz parę spotkań, ksiądz Cię przepyta i będziesz miała spokój uśmiech to się niestety nazywa biurokracja i ciężko jej uniknąć.

no dokladnie .z tego co juz wiem to ja bede uczeszczala na nauki przedmalzenskie ale i tak ksiadz jak mi juz zapowiedzial bedzie chcial z nami osobiscie porozmawiac az sie boje . no ale coz jakos sie przez to przebrnie......
na biurokracje nie ma sily czasami nie obrazajac kosciola to wydaje mi sie ze jest nieco ''zacofany'' i jest jeszcze z czasow sredniowiecza...
oczywiscie ze sie ciesze ze nie robia z tego problemu ze on jest ateista dlatego napisalam ze wole miec ten problem ze swiadectwem niz z tym Very Happy przynajmniej jedno z glowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasial42
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 23:58    Temat postu: slub konkordatowy Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedzi wiele sie dowiedzialam wiec mysle ze nie ominie mnie to zebym miala to swiadectwo jednak ....pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 19 Lut 2009, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebranęła przez to już nie jedna osoba, przebrniesz i Ty oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasial42
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 7

PostWysłany: Czw 19 Lut 2009, 0:37    Temat postu: slub konkordatowy Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
przebranęła przez to już nie jedna osoba, przebrniesz i Ty oczko

dzieki za wsparcie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anulka24
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 48
Skąd: Zachodniopomorskie

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam ze szkoly sredniej zaswiadczenie o przebytej katechizacji przedmalzenskiej i proboszcz ktory udzieli nam slubu bardzo sie ucieszyl.nie robil problemu tez z tego ze moj przyszly bez biezmowania-dal mu katechizm bierzmowanych i ksiazke do kursu przedmalzenskiego i za miesiac kazal nam przyjsc.zaznacze ze mieszkamy za granica i nie mozemy byc czesciej jak raz w mies w polsce.
ciesze sie ze proboszcz okazal sie ludzki uśmiechuśmiechuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 17 Mar 2009, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to trafiliście na ludzkiego księdza.U nas nie akceptują nauk ze szkoły,i biezmowanie też musi być.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anulka24
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 48
Skąd: Zachodniopomorskie

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tego bierzmowania to moj pan musi teraz czytac katechizm i poduczyc sie ale nie bylo to dla nas ani dla proboszcza problemem.nie zmienil nam daty a na swieta odpyta go z wiedzy jaka sobie przez ten miesiac przyswoil.oby wszyscy trafiali na takiego proboszcza uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
QJaw
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro 25 Mar 2009, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam takie pytanie czy do wzięcia ślubu facet cały czas musi mieć 21 lat ?
Słyszałem ze jeśli się takiego wieku nie posiada to można uzyskać zgodę z sądu rodzinnego wie coś ktoś na ten temat jak to dokładnie wygląda ?
Czy trzeba mieć jakiś specjalny powód żeby taką zgodę uzyskać co biorą pod uwagę przy wydaniu takiej zgody?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group