Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak sie zwracac do tesciów poślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 98, 99, 100  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze nie wiem jak będe mówić, z czasem samo wyjdzie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój Łukasz już do moich rodziców mówi mamo, tato...do mojej Mamy zaczął chyba jakiś rok po tym jak zaczęliśmy się spotykać- bo moja Mamulka taka jest, że z nią to naturalne
Ja natomiast do jego rodziców będę przez Pan i Pani chyba, że zaproponują po imieniu, dla mnie wyraz mama ma taki ładunek uczuciowy, że nadaję się tylko do jednej osoby mojej najwspanialszej na świecie Mamy Very Happy
i mam w nosie co wypada jak jest tradycja jak nawet teściowie sami by to zaproponowali to grzecznie bym odmówiła motywując tak jak wyżej
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Violeta
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 85
Skąd: Świebodzin/Lubuskie

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak uważasz Caliope uśmiech Ale jakoś kiedyś wszyscy tak się zwracali i nikt z tym problemu nie miał oczko Nawiasem mówiąc, wiem że mój Misio będzie mówić do moich rodziców mamo i tato i też by chciał żebym ja również uszanowała jego rodziców i tak mówiła. Więc albo oboje będziemy mówić mamo i tato do naszych rodziców albo żadne z nas. Bo jakbym ja tak sprawę postawiła, że mamę mam jedną (bo mam i ona o tym wie, że nikt mi jej nie zastąpi) to z kolei jemu byłoby przykro. Poza tym nie wyobrażam sobie do teściowej mówić po imieniu jak do koleżanki albo : "Teściowo możesz mi coś podać"? lol
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 5:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Violeta napisał:
Jak uważasz Caliope uśmiech Ale jakoś kiedyś wszyscy tak się zwracali i nikt z tym problemu nie miał oczko Nawiasem mówiąc, wiem że mój Misio będzie mówić do moich rodziców mamo i tato i też by chciał żebym ja również uszanowała jego rodziców i tak mówiła. Więc albo oboje będziemy mówić mamo i tato do naszych rodziców albo żadne z nas. Bo jakbym ja tak sprawę postawiła, że mamę mam jedną (bo mam i ona o tym wie, że nikt mi jej nie zastąpi) to z kolei jemu byłoby przykro. Poza tym nie wyobrażam sobie do teściowej mówić po imieniu jak do koleżanki albo : "Teściowo możesz mi coś podać"? lol


spokojnie, ja mówię do przyszłej teściowej "Iwona, to co kawę ?" i jest normalnie oczko
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem szacunek można okazać na różne sposoby
Łukasz widziałam moją Mamę ze 100razy, spędza z nami święta od kiedy jesteśmy razem itp a ja Jego mamę 2x
poza tym mam znajomych w wieku rodziców i też się do nich po imieniu zwracam, a ponad to rodzice Ł. mieszkają poza Polską gdzie nie praktykuje się Pan/Pani, oczywiście sama nie wyjdę z tym pomysłem ale jeśli zaproponują to nie widzę problemu
Z tradycji wybieram to co mi osobiście wypada, kiedyś do własnych rodziców zwracało się per Pani Matko całe szczęście społeczeństwo i jego myślenie się zmieniają Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja po kolejnej rozmowie z P. ,który oświadczył,że jego mam najzwyczajniej się obrazi jak jej będę mówić per pani a i ona w ogóle rzadko z kim przechodzi na "ty" nawet z ludźmi,których zna wiele lat Confused Dla mnie dziwne,niewyobrażalne ale zależy to chyba od charakteru danego człowieka. Ja nie lubię kiedy ktokolwiek mówi mi na pani,nieważne starszy czy młodszy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj G. mowi do mojego ojca po imieniu- ojciec tak mu kazal mowic. Moja mama ani rodzice G. jeszcze nic nie wspominali o tym jak sie do nich zwracac po slubie, ale mysle, ze to bedzie standardowe "mamo, tato".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój szwagier do moich rodziców mówi "mamo", "tato" i jest ok uśmiech Czasami do mamy mówi "babcia" Very Happy W końcu mam jest babcią Jego syna Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coni
guru
guru


Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2526

PostWysłany: Sro 3 Cze 2009, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do rodzicow L. mowie po imieniu - sami zaproponowali uśmiech Bylo mi okropnie glupio na poczatku, ale teraz nie wyobrazam sobie inaczej.
Ale bratowa mojego L. nie mowi do tesciowej po imieniu (w sumie nie wiem dlaczego), zwraca sie do niej Oma (babcia), ale w sumie to mi jakos malo do tesciowej pasuje, mimo ze zyczywiscie jest juz babcia.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 3 Cze 2009, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja do teścia będę mówić "dziadek". to bardzo wygodne zęby oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 98, 99, 100  Następny
Strona 20 z 100

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group