Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak sie zwracac do tesciów poślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 98, 99, 100  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Sob 22 Maj 2010, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że to przede wszystkim zależy od charakteru teściów, szczęście jeśli są na luzie, wtedy i można mówić po imieniu, ja na przykład sobie tego nie wyobrażam. Z Dziubkiem zastanawiamy się jak to będzie, i też mamy nadzieję że samo wyjdzie...
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Sob 22 Maj 2010, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My oficjalnie nie przeszliśmy na mamo i tato, hoć po ślubie ja już zaczęłam mówić mamo i tato do rodziców narzeczonego i odwrotnie uśmiech choć czasami jeszcze mówie z przyzwyczjenia- pan i pani uśmiech Ogólnie dziwne uczucie, ale pewnie się przyzwyczaje do mamo i tato uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od niedawna próbuję zwracać się do teściów "mamo i tato:, narazie wychodzi koślawie ale mam nadzieję że się przyzwyczaję.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiki88
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 19

PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie zamierzam mówić do teściów inaczej niż Pan/Pani nawet jeśli zaproponują. Po tym jak słyszałam od teścia, że jesteśmy z narzeczonym nienormalni, a od teściowej że między nami to pewnie przyzwyczajenie a nie miłość to sorry ale nie Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karola40sz
Gość





PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam rozmowę na ten temat w piątek z teściem.Powiedział że skoro jego syn sobie mnie wybrał jestem dla niego jak córka i zamurowało mnie z deczka.Powiedział też że jeśli będzie mi wygodniej mogę mówić po imieniu bądź właśnie "tato" ,ale ciężko mi się przełamać.Jak na razie odzywam się bezpłciowo choć w niektórych sytuacjach jest dziwnie ,jak się trzeba zwrócić do tej osoby konkretnie.Mówię też dziadku i babciu i jest mi raźniej.
Mówię na przykład "Idź do babci to Ci da" albo "oo jaką babcia ma dzisiaj fryzurę"

A teściowa zaczęła ten temat wcześniej ale nie bezpośrednio.Tłumaczyła mi na przykładzie Natalii drugiej synowej,że jej było nieswojo więc zwraca się po imieniu uśmiech Skomplikowane to wszystko
Powrót do góry
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o mnie rodzice M mowią "nasza córka" albo "nasze drugie dziecko" ale ja do nich mowie per Pan/Pani, zgodnie z ich zyczeniem. Poki co. Coi bedzie po slubie - pojęcia nie mam. Jakos nie widze relacji mowienia sobie po imieniu - nie w naszym przypadku. Choc bardzo mi sie podoba jak tak do siebie mowią tesciowa i synowa np uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie mówić po imieniu do teściowej. Nawet jeśli zaproponowałaby tak, nie zgodziłabym się z samego szacunku do niej.
Nie wiem czy mam rację, ale być może łatwiej na per "ty" przejść w układach, gdzie dzieci mówiły swoim rodzicom po imieniu, albo jednemu z nich (w przypadku macochy czy ojczyma).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba najlepiej 'mamo' i 'tato' ... po imieniu, jak teściowe są bardziej ą-ę, to mogą się fochować język Ja mimo, że nie mam prawie wogóle kontaktu ze swoją przyszłą teściową, mam zamiar już jakoś na weselu zwrócić się do niej 'mamo' Wink Mówienie nadal 'pan' i 'pani' by znaczyło wg mnie, że nic się nie zmieniło, a przecież zmieniło się i to dużo lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Ruda
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Nie 23 Maj 2010, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My przejdziemy na Mamo/Tato. Na razie pan, pani. Ale staram się mówić o rodzicach Lubego: mama powiedziała, tata przyjechał... Żeby sie juz przyzwyczajać. Choć nie bedzie to dla mnie proste. Mojemu Lubemu od czasu do czasu już zdarza zwracać do przyszłej teściowej "mamo" uśmiech I widzę, że moja mama traktuje to bardzo naturalnie uśmiech A mi jest bardzo milo uśmiech
Niektórzy młodzi nie potrafią zwracać się do obcych sobie osób, jak do własnych rodziców. Wtedy stosowniejsze jest już chyba pozostanie przy formalnej formie - pan/pani.
Mi jest nieprzyjemnie, gdy moja młoda sąsiadka do rodziców męża zwraca się per "teściu, teściowa" Rolling Eyes A co dopiero im. No, ale to świadczy również o poziomie kultury prezentowanej przez ta młoda kobietę Rolling Eyes Strasznie mnie razi ten zwrot (a że dziewczyna do najmilszych osób nie należy, to swoją drogą język )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 98, 99, 100  Następny
Strona 22 z 100

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group