Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jednak bez wesela
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 7:41    Temat postu: Jednak bez wesela Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny sama nie wiem już co robić smutny

Zaręczyliśmy się w czerwcu. Nie chcieliśmy wesela -> nie było nam potrzebne do szczęścia, jedynie ślub w kościele w obecności rodziców, rodzeństwa i chrzestnych.

Jednak mojemu tacie bardzo zależało na weselu -> jedyna córka którą wydaje za mąż. Po rozmowach z rodzicami obu stron zgodziliśmy się na wesele. Było dużo spięć głównie o ilość gości. Tata na liście umieścił osoby z którymi od lat nie ma się kontaktu ale uważa że należy zaproasić bo kiedyś było się u nich na weselu -> no tak byłam mając 8lat bo mnie rodzice za rękę tam zaprowadzili.
A jego argument -> on płaci to on wymaga.

Jednak po jakimś czasie wkręciłam się w to całe szykowanie. Największą frajde sprawiało mi szukanie sukni. Znalazłam suknię którą odsprzedaje dziewczyna, ojcu nie spodobało się że jest po kimś. Wczoraj umówiona z dziewczyną na przymierzenie by rodzice zobaczyli -> a mój tata stwierdził że jego to nie interesuje. Pojechałam tylko z mamą. Później taty spytałam co robimy, czy ją bierzemy -> no i się zaczeło "rób jak chcesz" wypłyneły wszystkie żale. A ja stwierdziłam że skoro tak mają wyglądać przygotowania to ja wesela żadnego nie chcę. Ojciec się przyznał że przez wesele chciał się pokazać ludziom.

Dużo wylanych łez. U mego boku P który mnie wspiera. Oboje mieliśmy odczucie że to wesele stanie się dla nas jakby rolą do odegrania.

Nie powiem bo może i bym chciała wesele ale wesele które bym czuła że jest nasze a nie naszych rodziców.

Muszę dziś poinformować dziewczynę że nie biorę jednak sukni -> a wtedy już klamka zapadnie.

Szczerze to źle się czuję smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 22:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację Sheryl trzeba wziąć się w garśćwykrzyknik!
Ale odnoszę wrażenie że obojetnie co zrobię to bedzie źle
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana, Sheryl ma rację - to Wasz dzień. Wy zrobicie jak będziecie chcieli. Porozmawiajcie na spokojnie, porozmawiaj też z rodzicami. Tylko na spokojnie, bez płaczu i żalów. Zdecydujcie czy będziecie robić wesele, czy obiad, czy tylko sam ślub. Zastanówcie się czego Wy chcecie. Jeśli zrezygnujecie z wesela, a tata się wypnie to zróbcie sam ślub czy też obiad i sami sobie wszystko opłaćcie. Nie oglądajcie się na innych - Wy macie być szczęśliwi uśmiech
A co do sukni - czy będzie wesele, czy też nie, to z sukni nie musisz rezygnować uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik masz rację uśmiech dlatego przysukni zostaję, jest piękna i ważne że ja się w niej dobrze czuję.

A co do wesela jeszcze się okaże, mam nadzieję że tata pójdzie na ustępstwa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bym czytała swoją historię, jedyne czym mogę Cię pocieszyć, to u mnie jest podobnie. Każde z rodziców ma coś do powiedzenia. Masakra, jak tego słucham to wyć mi się chce. Bo to ma być mój najpiękniejszy dzień a na razie wszystko pod górę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio nie wiem w jakiej sytuacji materialnej jesteście...
Ja na Twoim miejscu, zrobiłabym wesele/przyjęcie/obiad dla najbliższej rodziny- czyli dla tych których chcesz zobaczyć.
Ja miałam w planach właśnie tak zrobić, mieliśmy odłożoną kasę na to. Ale tata powiedział że dorzuci nam kasę na więcej gości, tylko przy tym się nie wtrącał kogo mam zaprosić (dzięki temu mogłam zaprosić więcej koleżanek).

Więc jeżeli Wy macie kasę na zorganizowanie czegoś, to zróbcie tak jak uważacie. A jeżeli rodzice chcą Wam pomóc, to przyjmij pomoc ale delikatnie im wytłumacz żeby nie decydowali za Was.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety my nie jesteśmy w stanie sami czego kolwiek opłacić. Od niedawna mieszkamy razem i udaje nam się przetrwać od 1 do 1 nie mówiąc o tym żeby coś odłożyć.

Liczę na to że mój ojciec się opamięta i zaprzestanie robić z tego najważniejszego dla nas dnia szopkę wykrzyknik!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio napisał:
niestety my nie jesteśmy w stanie sami czego kolwiek opłacić. Od niedawna mieszkamy razem i udaje nam się przetrwać od 1 do 1 nie mówiąc o tym żeby coś odłożyć.

Liczę na to że mój ojciec się opamięta i zaprzestanie robić z tego najważniejszego dla nas dnia szopkę wykrzyknik!


Z jednej strony szopkę , a z drugiej chce zrobić wesele swojej córce, nie znam twojego ojca więc trudno mi zajmować jakieś stanowisko. Ale ja bym chciała , żeby ktoś mi robił taką szopkę , sam fakt , że wy nie możecie zrobić sobie wesela , a on chce tego dla was. Bardzo bym się cieszyła gdyby ktoś wyszedł do mnie z taką inicjatywą, myślę, że może troszkę tego nie doceniasz. Ale tak jak już wspomniałam nie znam dokładnie sytuacji , więc nie chciałabym nikogo swoimi spostrzeżeniami urazić, a na pewno nie Ciebie
NutkaMisio
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu chcesz rezygnować z sukni? Nie musisz mieć wesela, żeby wyglądać i czuć się pięknie. Pomyślcie o tym, czego wy oczekujecie. Może jeszcze nie jest za późno, żeby w części zorganizować wesela. Takiego dla was, w gronie bliskich?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group