Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wątpliwości?!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine napisał:
Korek może pomyślisz, że jestem chamska, ale ciekawi mnie jedna rzecz.
Napisałaś, że jesteś osobą, która jest niepraktykująca i po raz drugi wychodząca za mąż. I bierzecie ślub kościelny Question


hej, nie jesteś chamska lol spoko lol nie jestem praktykująca, bo mnie księża drażnią, a znam niewielu normalnych (2) Wink poprzednio nie pobieraliśmy się w kościele, więc teraz nie ma przeszkód Wink robimy to dla siebie i dla rodziny trochę też, ale głównie dla siebie - może wrócę na mymłon kościoła Question Shocked Shocked tak naprawdę przecież Bóg jest i patrzy, więc chcemy z Nim mieć wszystko w porzo, a ślub przy Nim jest dla nas ważniejszy, niż tylko w USC lol lol zawsze chciałam prawdziwego ślubu w kościele - no ale to zależy, jaki jest ten Kościół ... smutny

dotti, dzięki, kochana lol wiem, że tak będzie lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie boje jak cholera.Zawsze balam.Nigdy nie chcialam slubu bo widzialam co sie dzialo.Cos mi sie odmienilo i sie zdecydowalam.
Nie obawiam sie drugiej kobiety,przeciwnosci losu.Boje sie siebie.Mam tendencje do rozwalania czego co zbudowalam dla innej rzeczy.Kilka razy juz przetasowalam zycie do gory nogami.Co jesli w przyplywie szalenstwa zrobie to znowu..?
Wiem ze Andy to dobry czlowiek,nie chce go stracic bo BEDE zalowac.Na dokladke tez jestem 'trudna w pozyciu' wiec sobie nie ulatwiam.Prawdopodobnie odbede rozmowe sama ze soba i podejme pewne zelazne decyzje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie zawsze marzyłam o ślubie kościelnym i właśnie nie mogę się troszkę już doczekać tego momentu, jak staniemy na ślubnym kobiercu. Mimo tego, że jednak się tym okrutnie denerwuję.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie również ślub kościelny ma ogromne znaczenie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie Kościelny to ten "prawdziwy" dlatego zrezygnowałam z wcześniejszego cywilnego, chce wszystko przeżywać pierwszy raz: wkładanie obrączek, powiedzenie mężu Very Happy
Szkoda, że dla mojego Ł. nie jest to takie ważne i on praktycznie kościelny ślub bierze ze względu na mnie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ślub to ślub, przysięgę składam mojemu mężowi, a przed kim to nie ma dla mnie znaczenia.
Nigdy nie chciałam kościelnego, tak wyszło że mam, ale nie przywiązuję do tego wagi. Cieszę się, że udzieli mi go ksiądz, który jest przyjacielem naszej rodziny od 40 lat, który mnie chrzcił, i bierzmował, ale tak samo cieszyłabym się ze ślubu udzielanego przez urzędnika.
Nikt się nas nie pyta czy jesteśmy po ślubie kościelnym czy po cywilnym, więc te gadki o wyższości jednego ślubu nad drugim są jak dla mnie nie na miejscu. Kościelny ślub w niczym nie jest lepszy, ani ważniejszy niż cywilny, więc nie rozumiem tego podkreślania. Zakłada obrączki się tak samo w kościele, jak w urzędzie, "tak" mówi się zupełnie tak samo. Jedyna różnica jest w stroju osób udzielających. W kościele facet jest w sukience, a w urzędzie w spodniach. Bóg natomiast towarzyszy nam tak samo w urzędzie jak i w kościele. Jest w naszych sercach.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Sob 18 Kwi 2009, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela my piszemy o swoich odczuciach...dla Ciebie to samo, dla niektórych ślub w ogóle nie ma znaczenia a dla niektórych tak jak dla mnie dopiero przysięga przed Bogiem w Kościele ma prawdziwe znaczenia.(Nie chcę się powtarzać, masz czas i ochotę zajrzyj na "ślub konkordatowy czy cywilny" a propos obecności Boga)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina26
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 22 Gru 2009, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie ślub koscielny jest najwazniejszy,nie mialam wątpliwosci,kocham mojego misia i jestem szczesliwa....co bedzie to bedzie,wazne ze razem przez to przejdziemy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Wto 22 Gru 2009, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i świetnie Cool jeszcze przez to nie przechodziłam, ale myslę, że noc przed ślubem każdy ma jakieś tam przemyslenia... wkońcu to na całe życie Cool Nie wyszłabym za faceta, co do którego miałabym jakiekolwiek wątpliwości, czy powinnam.... może to stres, może czasem człowiek trochę głupieje od nadmiaru wrażeń, ale wydaję mi się, że każda z nas powinna w tą noc dojść do tego (z całą pewnością wykrzyknik ) że robi dobrze Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 22 Gru 2009, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już widzę tą nieprzespaną noc przed, pewnie setki myśli w głowie i podekscytowanie przeplatające się ze strachem jak to będzie. Na dzień dzisiejszy jestem pewna, a mam nadzieję, że i wtedy tak będzie:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group