Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

licencja z zgoda- ślub w innym mieście

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 9:53    Temat postu: licencja z zgoda- ślub w innym mieście Odpowiedz z cytatem

nie widziałam takiego tematu ,może gdzieś " pomiędzy postami jest" ale nie dotarłam uśmiech oświećcie mnie jakby coś

juz wiem czym się różni zgoda od licencji ! - jest krok do przodu

ale powiedzcie, jak zalatwiamy ta licencję, czyli w mojej parafii w moim miescie wszystko podpisujemy itd i na koniec proboszcz wystawia licencje i wysyla ją tam gdzie chcemy brać ślub to co jest potrzebne ?
Bo usłyszałam o świadectwach szkolnych ( pytajnik? ) ja znajde, ale mój wybranek może mieć problem ( bałaganiarz...)

i co w ogole z kasą pytajnik? bo pewnie tez coś wypada dać ? w sumie wychodzi na podwójną płatność ? bo tu u mnie przy licencji, w kościele właściwym bo ślub ? Czy Księża coś sobie życzą? orientujecie sie pytajnik?

Czy juz lepiej tą zgodę załatwić i wszystkie formalnosci w kosciele docelowym ? ( tyle ze trzeba jezdzic)

nie mam kogo zapytac, bo nikt ze znajomych nie bral slubu poza swoja parafia Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My się przymieżaliśmy do załatwiania tego więc napiszę co ja wiem. Licencje załatwiasz w parafii Twojej albo Twojego narzeczonego...bez znaczenia. Z tego co wiem dokumenty takie jak zaświadczenie chrztu i bierzmowanie potrzebne Ci będą jak pójdziesz do parafii w której ślub chcecie brać.

Kasa..hmmm teoria jest taka, że to co łaska więc w ogóle dawać nie musisz, ale teoroia mała Cię pewnie interesuje.
praktyka - no niestety kasę dajesz właściewie w każdym kościele i parafii gdzie się pokażesz Evil or Very Mad
jeżeli ślub chcecie brać w klasztorze jakimiś, to pamiętajcie, że on także należy do jakiejś parafii i tam tez musicie załatwiać papierki....nie wystarczy jak do klasztoru pójdziecie Twisted Evil

My zrezygowaliśmy....ale ślub był w parafii Piotrka bo w mojej nie chcieliśmy Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

że tak zmienię temat nimfa, czyli jeszcze nie rodzisz, maleństwu się nie spieszy
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tej chwili raczej nie rodzę....choć mam znowu skurcze....

pewnie będę w tej ciąży aż do listopada....Kasiek mnie jeszcze wyprzedzi Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
w tej chwili raczej nie rodzę....choć mam znowu skurcze....

pewnie będę w tej ciąży aż do listopada....Kasiek mnie jeszcze wyprzedzi Evil or Very Mad



Nie daj się! Wystarczy, że Lusilla Ci się bezczelnie w kolejkę wepchnęła;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świadectwa chrztu, bierzmowania, czasem tez szkolne sa potrzebne w tej parafii, z której sie dostaje licencję, nie do tej, w której będzie ślub!
Bez tych dokumentów owej licencji nie dostaniecie.
Opłata za licencje jest różna. My płaciliśmy 200zł, bo taki u nas był cennik.
Plus za zapowiedzi. Licencję sie otrzymuje po wygłoszonych zapowiedziach.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiedziałam, że się gdzieś machnę lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużka dzięki za info uśmiech mam nadzieje ze wiecej niz 200 nie będą chcieli, bo pójdziemy z torbami;-) a zapowiedzi duzo ?

duzo wczesniej to sie zalatwia ? bo ksiadz w tej miejscowosci docelowej juz nam "kazal" do tej mojej parafii isc zrobic taki " zwiastun" czyli sie pokazac i dopytac
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My za zapowiedzi daliśmy 50zł w mojej parafii....w Piotrkowej daliśmy razem z kasą za ślub (500zł)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group