Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

rozgrzeszenie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 70, 71, 72  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Nie 19 Kwi 2009, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agbar może masz rację, ja ostatni raz na ten temat w liceum z księdzem dyskutowałam i mogło mi się coś pokręcić.
Co do dziecka to faktycznie kiedyś były z tym problemy ale poszli po rozum do głowy i nie chcą grzechu rodziców na dzieci przenosić.
Ze ślubem cywilnym to jest trochę tak, że kościół go praktycznie wcale nie uznaje więc ze spowiedzią jest tak jak by się na "kocią łapę" żyło.
Angela, a Ty czemu masz sakramenty, skoro w ogóle instytucji Kościoła jako takiej nie uznajesz? Ja gdyby miała takie poglądy jak Ty to bym do bierzmowania nie przystąpiła bo dla mnie była by to hipokryzja.
A odpowiadając na Twoje pytanie, uważam że każda miłość jest trudna i każda wymaga kompromisów, ja staram się jak mogę być dobrym człowiekiem niestety sex bardzo lubię do tego jestem wygodnicka- dlatego tabletki antykoncepcyjne, wierzę że Bóg wybaczy i kocha mnie mimo mych ułomności. Jezus powołał Kościół ale tworzą go ludzie i pewne zasady przez nich narzucone trudno mi przyjąć choć się staram.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caliope8 napisał:
pewne zasady przez nich narzucone trudno mi przyjąć choć się staram.


I na tym właśnie polega katolicyzm. Nie musimy być idealni, ideałów nie ma, ale mamy się starać żyć według pewnych zasad.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
Miss napisał:
inaczej sensu w powiedzeniu, że jestem np. na tabletkach czy używamy gumek, nie widzę.


Ja rozumiem, bo też sensu w tym nie widzę. Ale co zrobisz jeśli ksiądz się zapyta czy stosujecie antykoncepcję? Bo tu już milczeć się nie da? I co wtedy? Powiesz, że nie stosujesz (kłamstwo!) czy powiesz, że stosujesz (i nie chcesz się poprawić?)

prędzej bym skłamała. Kosciół Kosciołem, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, ze stanowisko Boga byłoby takie samo. ja w ogóle nie rozumiem na jakiej podstawie to jest grzechem, nie widzę, zeby to było nie moralne samo z siebie, co zresztą sprawia, że nie zrezygnuje z antykoncecji tylko dlatego, ze ktoś coś mówi, ktoś coś myśli kiedy ja tego wcale nie widzę. to tak jak spowiadanie się z seksu oralnego. jak takie coś zataisz to jest spowiedź świetokradzka?? być moze. tylko, ze mam do wyboru: pozostać w zgodzie ze sobą, co oznacza, ze jeśli jestem całkowicie otwarta na życie, a mój wybór to kwestia wygody, bez drugiego dna to nie widze w tym grzechu i nie widze, zebym naprawdę powinnam się z tego spowiadać...czy zastosować się do KK dla zasady. nie wiem jak wy ale ja wybiorę to pierwsze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Caliope8"]
Angela, a Ty czemu masz sakramenty, skoro w ogóle instytucji Kościoła jako takiej nie uznajesz? Ja gdyby miała takie poglądy jak Ty to bym do bierzmowania nie przystąpiła bo dla mnie była by to hipokryzja.

Ja wierzę w Boga i to bardzo, ale nie w kościół. Do sakramentów przystępowałam bo do komunii posłali mnie rodzice, do bierzmowania poszłam razem ze wszystkimi w klasie(żeby w razie czego nie było problemów, nasz ksiądz nam tak poradził), kościelny biorę bo nie mogę cywilnego itp.
Z księdzem jestem za pan brat, więc nie mam problemów, ze szczerą rozmową o wierze czy spowiedzią. Dla mnie kościół jako instytucja nie jest ważny, ważne jest dla mnie to co mam w sercu.
Moja mama jest osobą chodzącą do kościoła i wierzącą, podobnie jak moja babcia,ale jak już wspomniałam wychowana byłam w otwartości i bez tematów tabu. Nic mi nie było narzucone z góry, dlatego myślę sama za siebie, i nie pozwalam nikomu na dyktowanie mi jak mam żyć.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukałam w necie czegoś co wczoraj przeczytałam w jednej ze książek całkiem przez przypadek... i znalazłam Very Happy więc wam to pokazuję.

http://tygodnik.onet.pl/1,12363,druk.html

to jest dopiero interesujące.....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
szukałam w necie czegoś co wczoraj przeczytałam w jednej ze książek całkiem przez przypadek... i znalazłam Very Happy więc wam to pokazuję.

http://tygodnik.onet.pl/1,12363,druk.html

to jest dopiero interesujące.....


Super artykuł Miss, naprawdę bardzo ciekawy i bezstronnie napisany.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'bezstronnie' to słowo klucz. naprawdę nie lubię jak ktoś mi sieczkę z mózgu robi, czy to są media, kultura masowa, czy to jest Kościół Katolicki. artykuł ciekawy i wszystkim bym go poleciła. szkoda, ze wniosek z tego wszystkiego jest dość smutny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie uważam, że jest smutny, uważam, że jest interesujący, i że wynika z niego, że nie zawsze kościół ma rację w tym co robi, i że nie warto winić całego kościoła za poglądy jednej osoby przy władzy.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mimo wszystko uważam, ze to wszystko... stanowisko KK i jego konsekwencje...to, że katolik znajduje się w takim a nie innym położeniu w zwiazku z tym, że np. papież ma jakieś zdanie i nie mozna mu przetłumaczyć, że może jednak być inaczej...to wszystko jest dość smutne. jestem w Kościele, bo wierzę w Boga, ale coś TAKIEGO mi się nie podoba. nie lubię słuchać głupot. a jedna z doktryn KK brzmi, że papież jest nieomylny.... jakby był Bogiem.... a jest tak naprawdę człowiekiem, wysoko postawionym w hoerarchi, ale tylko człowiekiem. sorry, ale dla mnie jeśli papież mówi głupotę, jeśli ksiadz mówi głupotę czy jeśli jakakolwiek osoba mówi głupotę to trzeba to nazwać po imieniu. nie powinno być czegoś takiego, ze papież jest nieomylny, bo to blokuje wszystko, nie można polemizować. nie jako katolik Confused papież powiedział i klops. i wątpię, zeby stanowisko Kościoła zmieniło się za mojego życia. KK straciłby twarz i wiarygodność.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry artykul.Bezstronny podajacy przyklady do tematu. Wynika z tego jasno ze KK idzie swoja droga a zwykli smiertelnicy (ktorzy nota bene stanowia kosciol) swoja inna bardziej zyciowa droga.
Moj przyjaciel byl na naukach ze swoja przyszla zona.W momencie gdy temat natrafil na kalendarzyk i dni plodne i bezplodne wstal i oswiadczyl 'Wiem o tym.Jestem z dni nieplodnych'. Osoba nauczajaca zmienila szybko temat. To tak dla rozluznienia tematu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 70, 71, 72  Następny
Strona 55 z 72

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group