Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

rozgrzeszenie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sob 26 Lis 2011, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
Hmm, ale seks oralny jako element gry seksualnej przecież nie jest zakazany.


No właśnie jest - wg dominikanina, który prowadził nauki przedmałżeńskie, każda czynność seksualna, która nie kończy się wytryskiem w pochwie, jest niedozwolona, nawet w związku sakramentalnym. Dokładnie tak, jak pisze Juliette, inne części ciała służą czemuś innemu, niż seks.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 27 Lis 2011, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Elmuszka napisał:
Hmm, ale seks oralny jako element gry seksualnej przecież nie jest zakazany.


No właśnie jest - wg dominikanina, który prowadził nauki przedmałżeńskie, każda czynność seksualna, która nie kończy się wytryskiem w pochwie, jest niedozwolona, nawet w związku sakramentalnym. Dokładnie tak, jak pisze Juliette, inne części ciała służą czemuś innemu, niż seks.

Tego nie jestem pewna, ale z tego co kojarzę, to pieszczoty oralne są dopuszczalne, ale jako czynność, która ma doprowadzić do normalnego stosunku, ma podniecić partnera, traktowana jako gra wstępna. To by się zgadzało z tym, co mówi Marga, bo stosunek zakończy się w pochwie. Ale tak jako mówię - nie jestem tego pewna w 100%.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 27 Lis 2011, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dokładnie powyższa wypowiedź podsumowuje podejście kościoła- dozwolone jest naprawdę wiele, niemalże wszystko. Ale tylko i wyłącznie jako czynność prowadząca do,że tak sie kolokwialnie wypowiem- Złożenia nasienie w pochwie kobiety język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wrzos2012
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 130

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naopowiadałam mojemu kochanemu czego można się spodziewać w konfesjonale i że jestem przerażona. I że stwierdziłam, ze nie pójdę do spowiedzi na świeta tylko dopiero przed ślubem, bo jak bym poszła teraz to i tak będziemy grzeszyć, więc zero poprawy. I zapowiedziałam mu, że jak już pójdę to do ślubu nici z przyjemności, bo jak poprawa to poprawa. On na to, że lepiej iść do spowiedzi i potem znowu się z tego spowiadać, że się współżyło. No i skończyło się tak.... że zgrzeszyliśmy Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzicie same. Przed ślubem wystarczy powiedzieć, że się uprawia seks bez ślubu. Po ślubie trzeba wywlekać wszystkie szczegóły, które KK uważa za grzech.
Confused
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużka napisał:
Widzicie same. Przed ślubem wystarczy powiedzieć, że się uprawia seks bez ślubu. Po ślubie trzeba wywlekać wszystkie szczegóły, które KK uważa za grzech.
Confused


Nie będę nikomu opowiadać o tym, co robię, kiedy robię dobrze Narzeczonemu bądź sobie Rolling Eyes Ani teraz, ani tym bardziej po ślubie.
Bez przesady.

Poza tym, zgodnie z własnym przekonaniem, w uczciwości moich prywatnych relacji z Bogiem: seks nie jest niczym złym. Dopóki nikt z Kościoła nie chce mi usilnie wmawiać, że jest inaczej (a do tej pory nie spotkałam się z tym), to mam luz. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72
Strona 72 z 72

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group