Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

rozgrzeszenie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Lut 2009, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kachensss napisał:
podział na mieszkanie i niemieszkanie jest bez sensu, bo przykładowo możecie mieszkać osobno a kochać się częściej niż jakbyście mieszkali razem Very Happy


Zgadzam się! Co tu do tego ma wspólne mieszkanie?pytajnik Widać, że księża żyją w celibacie i nie mają pojęcia o życiu seksualnym..(znieść celibat!wykrzyknik wtedy będą normalni Wink )

Przecież wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej i jak młodzi nie mieszkają ze sobą korzystają z każdej okazji, bo nie wiadomo kiedy następna się nadarzy Wink

Ja przeprowadzam się do mojego Ukochanego na 10 miesięcy przed ślubem - to sprawdzę jak to jest lol
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 3 Lut 2009, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
żadne kłamać. po cholerę iść do spowiedzi jak ma się kłamać?! tak jak pisałam: pary, które mieszkają razem przedślubem mogą być zwolnione z pierwszej spowiedzi przedślubnej i przystępują tylko do drugiej, tuż przed ślubem, by nie mieć zbytniej okazji znów zgrzeszyć uśmiech jeśli ksiądz nie powie tego sam z siebie to należy ZAPYTAĆ.

Dokładnie. Po co iść do spowiedzi, jeśli ma się kłamać, to nie ma sensu, a tylko dodaje kolejny grzech (ciężki) do naszego "worka z grzechami".
Cytat:
violinist83 Zgadzam się! Co tu do tego ma wspólne mieszkanie?pytajnik Widać, że księża żyją w celibacie i nie mają pojęcia o życiu seksualnym..(znieść celibat!wykrzyknik wtedy będą normalni Wink )

Oj, czasem można powiedzieć, że co poniektórzy mają dużą wiedzę na ten temat, prawie, że praktyczną. Ilu ma dzieci Question Question Question (U nas jest kilka takich przypadków)... Crying or Very sad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 3 Lut 2009, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zaczęłam się denerwowac tą spowiedzią.No bo kłamstwo w moim przypadku nie wchodzi w grę,bo po co wtedy spowiedź.Ale niedostac rozgrzeszenia to też trochę lipa.Mam nadzieję że trafię na księdza który nie będzie robił problemów.W suie do tej pory rozgrzeszenie dostawałam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sro 4 Lut 2009, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam stresa w związku z tą spowiedzią. Zwłaszcza, że to ma być na zasadzie spowiedzi z całego życia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 4 Lut 2009, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze! Widzę, że nie jestem odosobniona w problemie ze spowiedziami.

Ja do tej spowiedzi przedślubnej mam jeszcze ponad rok, ale problem istnieje i tak i tak..
Nie chcę oszukanej spowiedzi..źle bym się z tym czuła...
Dlatego przestałam chodzić do spowiedzi - bo nie ma u mnie mocnego postanowienia poprawy..(wiem, ze będę się kochać z moim Narzeczonym) a taki sakrament pokuty jest nie ważny

Myślę, że gdyby ksiądz nie udzielił mi rozgrzeszenia, poszłabym do innego..aż do skutku uśmiech
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 4 Lut 2009, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pewnie też w razie czego będę chodzić aż do skutku,ale jednak to trochę tak dziwnie nie dostac tego rozgrzeszenia.Nie wiem.okaze się w sumie niedługo czeka nas pierwsza bo to jakos po daniu na zapowiedzi trzeba iść.Jak ta pójdzie dobrze i wszystko bedzie ok to i druga powinna pójść gładko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Sro 4 Lut 2009, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

violinist83 napisał:


Myślę, że gdyby ksiądz nie udzielił mi rozgrzeszenia, poszłabym do innego..aż do skutku uśmiech


A gdyby rozgrzeszenia nie dał ksiądz, który będzie udzielał ślubu? Będzie się chodziło po innych, aż do skutku. Ale jak potem potraktuje nas ten pierwszy ksiadz? jak spojrzeć mu w oczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 4 Lut 2009, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale jest nakaz pójścia do spowiedzi do księdza, który będzie udzielał później Nam ślubu? Rolling Eyes (nie byliśmy jeszcze na naukach -mamy jeszcze trochę czasu - więc mogę czegoś nie wiedzieć Wink )
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sro 4 Lut 2009, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia wiem, że młodzi najczęściej chodzą do spowiedzi do zupełnie innego kościoła, niż ten, w którym będą brali ślub. I my też tak mamy zamiar zrobić. To chyba najlepsze wyjście.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 4 Lut 2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnego nakazu.Niektórzy nawet nie wiedza kto im udzieli ślubu/my może dowiemy sie tuz przed ślubem/.Wiec trudno zgadywac do ktorego mam isc do spowiedzi.Alepojde chyba do kosciola gdzie bedzie slub.Sama zresztą nie wiem.Narazie mam stresa jak o tym mysle ipewnie bede do odwlekac.Ale po zapowiedziach nie bedzie wyjscia Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 70, 71, 72  Następny
Strona 3 z 72

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group