Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

szereg pytań do jakości obrączek...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
megi_1985
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 8

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 13:35    Temat postu: szereg pytań do jakości obrączek... Odpowiedz z cytatem

Wybraliśmy taki model obrączek z moim kochaniem:
http://www.yes.pl/obraczki_slubne/obraczki#ZO-Z-000-OBR-252
Jenak pojawiły się u nas pewne wątpliwości, czy nie lepiej byłoby wybrać klasyczne w żółtym złocie.
1. czy satynow fragmenty z żółtego złota będą się ścierać?
2. jak będzie wyglądać białe złoto po upływie czasu?
3. czy będziemy mieli problem z powiększeniem rozmiaru?
Napisałam już meila do doradcy klienta i czekam na odpowiedź...
Wcześniej się nie zastawiałam nad tym jak taka obrączka będzie zachowywała się z upływem czasu...
Może macie jakieś swoje sugestie to chętnie wysłucham...uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli białe złoto jest pokryte rodem (a tak jest w 95% przypadkach) to to będzie się scierać. ja obączki są łączone (biłe i żółte złoto) to może być problem ze zmianą rozmiaru. choć to też zależy odwykonania i musisz siędopytać w salonie. podobno satynowanie się też ściera, niestety. to tak jest, im śliczniejsze obrączki tym większy kłopot z ich utrzymaniem.

PS. radziłabym iść do salonu YES osobiście i się doputać, bo mejlem to nie to samo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak po za tym: bardzo ładne te obrączki uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
margaretka
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 96

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Satynowanie się ściera, ale podobno taki wzór jak wasz, bardzo równomiernie, więc pewnie nie zauważysz tego oczko gorzej z białym złotem, bo jest ono pewnie niklowe, czyli w rzeczywistości jasno żółte, a efekt bieli uzyskany został właśnie poprzez rodowanie, które ściera sie z czasem. Zostanie najprawdopodobniej jasno żółta barwa, ale to nie tak szybko jeszcze oczko Warto się też dowiedzieć czy obrączki są robione metodą bezszwową, czyli z jednego kawałka kruszca --- wtedy łatwiej z korektą rozmiaru. Ale nie wiem, czy złoto niklowe w połączeniu z żółtym można swobodnie krygować. Zapewne będą problemy i wystąpi ryzyko pęknięcia, ale nie jest to chyba niemożliwe uśmiech Mnie samej bardzo zależy na obrączkach łączonych, ale z możliwością korekty uśmiech Musisz popytać producenta, jakie są faktyczne parametry tego modelu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabka20sc
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 1596

PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obraczki sa ladne, ale o szczegoly najlepiej sie dopytac w salonie. satynowanie sie napewno sciera, ale jak jest z tymi laczeniami to nie wiem. chociaz sama chce takie miec uśmiechuśmiechuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megi_1985 obrączki śliczne, wydaje mi się, że warto zapytać się w salonie.
Lepsze firmy nie dodają rodowanego złota(ale zawsze jest to w opisie).
Każde złoto się ściera z upływem czasu, więc tez nie ma się co tym tak przejmować.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi też zalezy na tym, że jesli będziemy mieć obrączki łączone to żeby białe złoto nie bło pokryte rodem uśmiech znaleźliśmy taki wzór w aparcie, ale podobno nie można zmieniać potem rozmiaru (przynajmniej w tym wzorze co nam się tak spodobał). ale stwierdziliśmy, że najwyzej kiedyś wymienimy obrączki na nowe i odnowimy przysięgę małżeńską uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zabka20sc
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 1596

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja tez napewno bede szukac obraczek nie rodowanych. a z ta zmiana rozmiarow w nich to az sie pojde do salonu zapytac uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margaretka
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 96

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że w większości obrączki z białego złota są niklowe i rodowane. Chyba tylko jeden producent w Polsce wypuszcza nie niklowe uśmiech Albo przynajmniej tylko na jednego ja trafiłam oczko Apart, Kruk, Yes...to raczej rodowane obrączki...ale głowy nie dam oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabka20sc
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 1596

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem wydaje mi sie ze kruk raczej nie ma rodowanych. ale bede za kazdym razem o to pyatc uśmiechuśmiechuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group