Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

DATA ŚLUBU - Śluby w 2011 roku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw 25 Cze 2009, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie wesoły
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pią 26 Cze 2009, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorka_smile napisał:
Jeśli mogę się dołączyć do debaty MissIndependent to zazdroszczę Ci tego, że umiesz powiedzieć,że nie zapraszasz kogoś bo ma cię gdzieś... Ja nie mam pojęcia co robić. Moi rodzice rozwodzą się w tym roku, co prawda ślub dopiero w 2011, ale mój ojciec nie wybaczy nigdy mamie. Jak mogłabym to ojca wcalebym nie zapraszała, wcale się mną nie interesuje, interesuje go tylko picie... Nie wiem, czy nie zrujnuje mi wesela. Nie mogę przecież całe życie płakać przez niego. Co mogę zrobićpytajnik


My tez mieliśmy podobna sytuację, pijący ojciec i strach, że uroczystość rozwali.
Zaproszenie dostał, ale nie przyszedł, choć podobno się wybierał. Została z nim babcia- była w kościele a potem pojechała do niego, żeby go pilnować. Z babcią nie jesteśmy zżyci, ona też raczej stroni od uroczystości rodzinnych, więc nikt wiele nie stracił. A my przynajmniej nie zawracaliśmy sobie głowy ojcem.. Ale gotowi byliśmy na to by go wyprosić z kościoła, czy z imprezy gdyby coś się zaczęło dziać...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julkaa napisał:
Nie nie źle mnie rozumiałaś ja nie miałam na mysli tego że trzeba kogoś zaprosić bo to czlonek rodziny nie prawda.. to nasza idywidualna sprawa kogo zapraszamy na nasze wesele.

aha, ok uśmiech rzeczywiście, coś mi się pomieszało. choć znam osoby, które uważają, że muszą kogos zaprosić, przynajmniej zaproszenie wysłać, bo i tak dana osoba się dowie i przyjdzie i wyniknie głupia sytuacja....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Nie 28 Cze 2009, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez takie osoby znam, trzeba byc bardziej asertywnym i nieulegac naciskom np. tesciom/rodzicom ktorzy każa zaprosic kogos, kogo niechcemy na wlasnym slubie nerwus
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorka_smile
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 194

PostWysłany: Nie 28 Cze 2009, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak... U mnie listę gości robi mama. Mam nadzieję,żę będę mogła dodać swoich znajomych język z oczkiem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Nie 28 Cze 2009, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to? Shocked
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 28 Cze 2009, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś bardzo mnie dziwiły takie sytuacje. Że rodzice tyle mają do powiedzenia, że czyjaś mama ustala liczbę gości, co więcej- kto będzie wśród zaproszonych... Dziwiły mnie, bo u nas moi rodzice dorzucili tyle ile mogli jeśli chodzi o kasę i nie wtrącali się do niczego. Resztę finansowaliśmy my ( z pomocą kredytu). Ale jeśli rodzice finansują WSZYSTKO i mieszkają z młodymi to czują się upoważnieni do podejmowania większości decyzji...
Sukcesem jest, jak ma się wyrozumiałych rodziców i pozwalają młodym wolną rękę. Ale z tego co czytam na tym forum, to niekiedy młodzi muszą być bardzo wyrozumiali i dać rodzicom się porządzić. Szkoda. Bo to w końcu święto przede wszystkim właśnie młodych i rodzice powinni pomagać. Tylko tyle i AŻ tyle..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 29 Cze 2009, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorka_smile napisał:
tak... U mnie listę gości robi mama. Mam nadzieję,żę będę mogła dodać swoich znajomych język z oczkiem

Shocked no cóż, rzeczywiście, jeśli rodzice finansują....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Pon 29 Cze 2009, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie rodzice finansują, ale jakoś nie wyobrażam żeby oni robili listę. No była z nimi konsultowana, ale żebym się miała zastanawiać czy mi pozwolą zaprosić znajomych Shocked
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorka_smile
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 194

PostWysłany: Pon 29 Cze 2009, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, lista gości to nic takiego. Ja zaprosiłabym sąsiadów (bo taką mamy tradycję) i znajomych rodziców bo znam ich całe życie i lubię ich. Dlatego wiem, że rodzice zaproszą te osoby które są mile widziane przeze mnie i których ja też zaprosiłabym. Ja zaproszę swoich znajomych i tyle. Jeśli mama wybierze kogoś kogo nie lubię to jej to powiem.Nie ma co się dziwić.
I tak najgorsze co może być to wchodzenie z butami w życie młodych. A tu zasady są jasne: BÓG- ŻONA/MĄŻ- DZIECI- DOM dopiero później rodzice.
Gdybym miała się przejmować takimi rzeczami jak lista to chybabym umarła.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 16 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group