Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ostrzegajmy się!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejz napisał:

Nijak nie mogę się zgodzić że wybór fotografa to kwestia szczęścia. Jeśli macie wątpliwości co do poziomu usług świadczonych przez danego fotografa bezwzględnie zażądajcie do wglądu KOMPLETNEGO reportażu i ewentualnie pleneru jaki dany fotograf zrobił jakiejś parze. Dobry fotograf niczego się nie będzie obawiał i dam wam do przejrzenia nawet 2 czy 3 takie komplety. Jeśli te kilkaset zdjęć wam się spodoba to bierzecie go jeśli nie - szukacie dalej. Nie ma takiej opcji żeby kiepski fotograf zrobił na jednym weselu 200 czy 300 dobrych zdjęć.

Poszli, znaleźli zażądali... Fotograf pokazał. Bardzo fajne zdjęcia (wszystkie) ze ślubu w Kościele Św. Krzyża, w Warszawie. Narzeczeni nie wiedzą jednak jaka jest różnica między tym miejscem a kościołem Dominikanów, na Dominikańskiej, w którym odbędzie się ich ślub. No i na 95% mają zepsuty reportaż ślubny.
Jaka jest na to rada? "Szukajcie takiego, który robił już na dominikańskiej!"
Bardzo słusznie, ale Narzeczeni, mają jeszcze "kilka" niefotograficznych spraw do załatwienia, a przekopanie się przez oferty "fotografów ślubnych", to żmudna i ciężka praca. Nawet dla kogoś, kto się zna.
A Ty Andrzeju, przepraszam, żonaty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eliszama napisał:
Poszli, znaleźli zażądali... Fotograf pokazał. Bardzo fajne zdjęcia (wszystkie) ze ślubu w Kościele Św. Krzyża, w Warszawie. Narzeczeni nie wiedzą jednak jaka jest różnica między tym miejscem a kościołem Dominikanów, na Dominikańskiej, w którym odbędzie się ich ślub. No i na 95% mają zepsuty reportaż ślubny.
Jaka jest na to rada? "Szukajcie takiego, który robił już na dominikańskiej!"


eliszama, teraz to już na prawdę nie rozumiem Twojego podejścia do tematu... Taka rada jest kompletnym absurdem Mad Czy z tego ma wynikać szczęście lub pech Pary? No i kto powiedział, że fotograf ma na spotkaniu pokazać swój najlepszy ślub? Ja pokazuję jeden pełny standardowo (zwykle ostatni zbliżony w etapach dnia do oczekiwań Pary), plus zwykle zdjęcia z kilku innych, żeby pokazać różnice. Zdarzają się Pary, które same proszą o więcej reportaży w całości i cierpliwie przeglądają zdjęcia.
Na szczęście tych zdjęć nie oddaję więcej niż 400 ze ślubu (to mój maks.), więc mamy do przejrzenia średnio 250-300 zdjęć z jednego pełnego materiału. Spotkania zajmują 1-2 godziny, czyli da się...

Skąd więc podejście do sprawy takie, że na spotkaniu foto pokaże najlepszy materiał, a odda coś kompletnie różniącego się obróbką.

Najważniejsze - kadrowanie (spojrzenie poprzez aparat) nie zmienia się tak bardzo, jak może się różnić sposób obróbki zdjęć. W różnych kościołach fotografuję, ale efekty zawsze są mocno zbliżone, a już na pewno mam ten sam styl kadrowania.
Od eleganckich błyszczących kościołów z wielkimi jasnymi oknami, do malutkich drewnianych kościółków z ciemnymi witrażami i starymi żarówkami (koszmarny balans bieli) i zdjęcia zawsze są do siebie podobne w stylu kadrowania i obróbki. Nikt mi nie powie, że to co mam na stronie jako prezentację dla klienta, jest czymś zupełnie innym niż klient potem dostaje dla siebie.

Dlaczego więc mam nie podjąć zlecenia dla Pary, która chce brać ślub na wspomnianej dominikańskiej?
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:

eliszama, teraz to już na prawdę nie rozumiem Twojego podejścia do tematu... Taka rada jest kompletnym absurdem Mad

Wiem.
Ariene napisał:
Czy z tego ma wynikać szczęście lub pech Pary? No i kto powiedział, że fotograf ma na spotkaniu pokazać swój najlepszy ślub?

Dobrze by było, żeby pokazał przekrój - od najgorszego do najlepszego, ale czy pokaże?
Ariene napisał:

Skąd więc podejście do sprawy takie, że na spotkaniu foto pokaże najlepszy materiał, a odda coś kompletnie różniącego się obróbką.

Nie napisałem słowa o obróbce.
Ariene napisał:

Najważniejsze - kadrowanie (spojrzenie poprzez aparat) nie zmienia się tak bardzo, jak może się różnić sposób obróbki zdjęć. W różnych kościołach fotografuję, ale efekty zawsze są mocno zbliżone, a już na pewno mam ten sam styl kadrowania.

Kadrowanie jest najważniejsze?pytajnik Miło na się rozmawiało, więc nie skomentuję...
Ariene napisał:

Od eleganckich błyszczących kościołów z wielkimi jasnymi oknami, do malutkich drewnianych kościółków z ciemnymi witrażami i starymi żarówkami (koszmarny balans bieli) i zdjęcia zawsze są do siebie podobne w stylu kadrowania i obróbki. Nikt mi nie powie, że to co mam na stronie jako prezentację dla klienta, jest czymś zupełnie innym niż klient potem dostaje dla siebie.

Jeśli "kadrowanie jest najważniejsze", to tak.
Ariene napisał:

Dlaczego więc mam nie podjąć zlecenia dla Pary, która chce brać ślub na wspomnianej dominikańskiej?

A znasz ten kościół? Jak zrobisz tam reportaż - koniecznie daj linka.
Pozdrawiam,
Krzysztof
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napracowałeś się z tymi cytatami Very Happy

eliszama napisał:
Kadrowanie jest najważniejsze?pytajnik Miło na się rozmawiało, więc nie skomentuję...

Nieporozumienie - kadrowanie wspomniałam zaraz za obróbką, jako najważniejsze w przypadku poprawnej (a tym bardziej dobrej) fotografii.
Oczywiście, że samo i tylko kadrowanie to nie wszystko.

eliszama napisał:
A znasz ten kościół? Jak zrobisz tam reportaż - koniecznie daj linka.

Przejrzałam galerię zdjęć na ich stronie i kościół jest przepiękny! Uwielbiam takie klimatyczne miejsca i obiecuję sobie odwiedzić ten kościół przy pierwszej wolnej sobocie, co pozwoli mi zobaczyć oświetlony kościół podczas ceremonii. Ze zdjęć w galerii wnioskuję, że ten kościół nie jest jeszcze tym, co miałam okazje fotografować w katedrze na Podlasiu, czy innych kościołach praktycznie pozbawionych okien. Nie licząc tych lufcików pod sufitem wysokim pod niebiosa oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Napracowałeś się z tymi cytatami Very Happy

Z szacunku dla rozmówcy oczko

Ariene napisał:
Nieporozumienie - kadrowanie wspomniałam zaraz za obróbką, jako najważniejsze w przypadku poprawnej (a tym bardziej dobrej) fotografii.
Oczywiście, że samo i tylko kadrowanie to nie wszystko.

Znowu upraszczacie Koleżanko oczko
Przez takie podejście "profesjonalistów" jest bez liku. Ufam jednak, że mniej lub bardziej świadomie ogarniasz wszystkie elementy złożonego fotograficznego warsztatu uśmiech
Ariene napisał:

Przejrzałam galerię zdjęć na ich stronie i kościół jest przepiękny!

Zgadzam się w 100%wykrzyknik Ale jest też niesamowitym wyzwaniem. Nie robiłem jeszcze w nim zdjęć, nie widziałem zrobionych (dobrych). Czekam na niego z utęsknieniem i pokorą oczko
Nie wiem, czy ta dyskusja w czymś komuś pomaga. Może więc zawiesić ją do następnej okazji, która niechybnie się nadarzy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Montenegro12
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Montenegro12 - wydaje mi się, że te zdjęcia już były "wyciągane" graficznie, więc nie liczyłbym na RAWy... Dajcie znać, gdy będziecie mieli ochotę porozmawiać o fotografii, w utaplanej Landrynie uśmiech
Pozdrawiam,
Krzysztof[/quote]

Ech...Też nie wydaje mi się żebyśmy dostali rawy. wkurza mnie teraz tylko ze daliśmy się tak oszukać. Zdjęcia można przeboleć nie były mimo wszystko tego dnia najważniejsze.... Szkoda tylko, że tacy oszuści działają na rynku. Szkoda, że daliśmy się na to nabrać szczególnie że hobbystycznie interesujemy się fotografią...
Spotkanie w utaplanej Landrynie jak najbardziej Wink szczególnie, że i my trochę jesteśmy land loversami;-) nasza platoniczna miłość Disco3 może kiedyś się urzeczywistni... Pozdrawiam i dziękuję Wam bardzo za opinie na temat zdjęć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Montenegro12 napisał:

Ech...Też nie wydaje mi się żebyśmy dostali rawy. wkurza mnie teraz tylko ze daliśmy się tak oszukać. Zdjęcia można przeboleć nie były mimo wszystko tego dnia najważniejsze.... Szkoda tylko, że tacy oszuści działają na rynku. Szkoda, że daliśmy się na to nabrać szczególnie że hobbystycznie interesujemy się fotografią...

Wiem, że to trudne, ale nie ma co do tego wracać. Najważniejsze, że przy wyborze Współmałżonka mieliście dużo więcej szczęścia uśmiech
Montenegro12 napisał:
Spotkanie w utaplanej Landrynie jak najbardziej Wink szczególnie, że i my trochę jesteśmy land loversami;-) nasza platoniczna miłość Disco3 może kiedyś się urzeczywistni...

Nie to forum, nie ten temat, ale przy okazji musisz mi wyjaśnić - dlaczego Disco 3, a nie 1 lub 2 uśmiech
Pozdr,
Krzysztof
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 18 Wrz 2011, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eliszama napisał:
... jest też niesamowitym wyzwaniem. Nie robiłem jeszcze w nim zdjęć, nie widziałem zrobionych (dobrych). Czekam na niego z utęsknieniem i pokorą oczko

A więc ... byłam właśnie na mszy, widziałam ciemnię i:
1. jest przepiękna. W rzeczywistości kościół jest o wiele piękniejszy niż widziałam to na zdjęciach, zarówno tych na stronie kościoła, jak i w reportażu ślubnym przypadkowo znalezionym.
Ten kościół w rzeczywistości jest po prostu boski!

2. wcale nie jest tam tak potwornie ciemno. Jest klimatycznie, ale światło jest ładnie zadbane i doświetla zarówno gości w ławkach jak i cały teren gdzie znajduje się Para Młoda. Do tego naturalne światełko dzięki oknom od dołu do samej góry sprawia, że w kościele jest odpowiednio jasno. Nie widzę nawet potrzeby używania lampy w okolicach ołtarza.

Jak już mówiłam, ten kościół nie jest jeszcze tak ciemny jak niektóre klasztory. Pierwsze moje wejście do klasztoru w Kazimierzu Dolnym pozbawiło mnie nadziei na jasne i udane zdjęcia, a w dniu ślubu okazało się, że jest jaśniej niż przewidywałam uśmiech

Z wielką niecierpliwością czekam na okazję wykonania reportażu w ciemni na Dominikańskiej uśmiech

Ps. A może by tak założyć wątek poświęcony konkretnym kościołom? Zarówno tym trudnym i łatwym do fotografowania, tym ładnym i mniej ciekawym... ? Znajdą się zainteresowani? Wiem, że na forach Pary szukają czasem informacji o kościele, więc pomoglibyśmy im wrzucając tu zdjęcia uśmiech
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Nie 18 Wrz 2011, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eliszama napisał:

A Ty Andrzeju, przepraszam, żonaty?


A co to ma do rzeczy ? uśmiech
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 18 Wrz 2011, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene - Opinia na temat kościoła - nic dodać nic ująć uśmiech
Trudność w zrobieniu dobrych zdjęć tkwi (moim zdaniem) nie w braku światła, co w jego kontraście. A dodatkowa w świadomości, że tak wyjątkowy kościół zasługuje na wyjątkowe zdjęcia uśmiech
Andrzeju - trochę ma... Ale jeśli traktujesz to jako "dane wrażliwe", to rozumiem i szanuję... oczko
Pozdr,
Krzysztof
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group