Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ostrzegajmy się!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Montenegro12 napisał:
Witam,

Prześlę link do zdjęć w prywatnej wiadomości nie chcę żeby latały po internecie.

OK. Rozumiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Montenegro12 napisał:
U nas na ślubie i weselu zrobił 1400 zdjęć a z nich wybrał 400, z którymi mógł cokolwiek zrobić bo pozostałe 1000 jak sam przyznał do niczego się nie nadawało.

Tia... są tacy, co robią tyle zdjęć i przed nimi właśnie ostrzegamy w kilku wątkach na tym forum. To są ilości, jakich nawet amatorzy fotografii nie robią... Żeby robić taką ilość zdjęć, trzeba by kłapać migawką na oślep, a nuż coś z tego wyjdzie... I jeszcze ten tekst: "do niczego się nie nadaje" Rolling Eyes

Montenegro12 napisał:
Rozumiem, że zawsze jest tak, że jakieś zdjęcia nie wyjdą ale nie w takich proporcjach! Z 400 zdjęć około 10 ma sensowne kadry i nadaje się do czegokolwiek.

Zdjęcia ważnych momentów robi się w kilku ujęciach, żeby uniknąć nietrafienia ostrości, czy innych błędów technicznych, ale w żaden sposób nie jestem w stanie wyobrazić sobie zrobienia 1400 zdjęć z jednego dnia reportażu Rolling Eyes

Montenegro12 napisał:
A swoją drogą jeżeli nie chce Ci się wierzyć w moją opinię to zapraszam do obejrzenia zdjęć na stronie tego Pana podanej w poprzednim poście.

Zdjęcia na stronie zobaczyłam, stąd moja odpowiedź na Twój wpis.
Poproszę, jeśli mogę, o przesłanie Waszych zdjęć na PW. Chętnie zobaczę o czym mowa, bo w ciemno głupio opiniować.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:

Poproszę, jeśli mogę, o przesłanie Waszych zdjęć na PW. Chętnie zobaczę o czym mowa, bo w ciemno głupio opiniować.

Koniecznie napisz, jak już zobaczysz.
Ja widziałem... Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę robić większej przykrości Parze, wystarczy, że zdjęcia to zrobiły...

W takich sytuacjach pozostaje tylko powtórzyć tysięczny raz:
1. przeglądajcie pełne reportaże u fotografa, którego decydujecie się zatrudnić i któremu składacie w ręce odpowiedzialność za uwiecznienie najważniejszego dnia w życiu jakim jest ślub!
2. odwiedźcie kilku fotografów, zobaczcie jak się z nimi rozmawia, jaka jest różnica w organizowaniu współpracy, bo jedna rozmowa w temacie, o którym klient nie ma pojęcia to za mało.
3. to że ktoś pisze o sobie profesjonalista, nie znaczy że jest nim na prawdę. Obecnie panuje przekonanie, że każdy kto ma trochę wiekszy aparat i zrobił 1 ślub jest od razu profesjonalistą.

I tu znowu moglibyśmy wrócić do wątku "jak wybrać fotografa". Kółko się zamyka - jak wybierzemy, tak dostaniemy.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Nie chcę robić większej przykrości Parze, wystarczy, że zdjęcia to zrobiły...

Jaką zrobiłabyś przykrość, gdyby nie zdjęcia?
Ariene napisał:

2. odwiedźcie kilku fotografów, zobaczcie jak się z nimi rozmawia, jaka jest różnica w organizowaniu współpracy, bo jedna rozmowa w temacie, o którym klient nie ma pojęcia to za mało.

Moim skromnym zdaniem, nie ma wystarczającej liczby rozmów, w temacie, o którym kliemt nie ma pojęcia.
Ariene napisał:

3. to że ktoś pisze o sobie profesjonalista, nie znaczy że jest nim na prawdę. Obecnie panuje przekonanie, że każdy kto ma trochę wiekszy aparat i zrobił 1 ślub jest od razu profesjonalistą.

I tu znowu moglibyśmy wrócić do wątku "jak wybrać fotografa". Kółko się zamyka - jak wybierzemy, tak dostaniemy.

Przepraszam Ariene, moim zdaniem upraszczasz. Nigdzie nie ma skutecznej i obiektywnej porady - jak wybrać dobrego fotografa. W wielu jest mniej lub więcej prawdy i każda, w jakiś sposób, kieruje do usług radzącego.
Na rynku usług ślubnych jest taki śmietnik informacyjno ofertowy, że czasem może warto pominąć to wszystko i pokierować się intuicją i zdrowym rozsądkiem. Wtedy można wybrać fotografa, którego zdjęcia wydają się zwyczajnie ładne (reszta to i tak loteria), nie zapomnieć o fizjologii wypuszczanego gołębia i mnóstwie innych szczegółów, które pomijane są w "fachowych poradach".
Do moich wynurzeń też nie ma co się zbytnio przywiązywaćuśmiech - takie tam przemyślenia fotografa, który był na "kilku" uroczystościach oczko
Montenegro12 - wydaje mi się, że te zdjęcia już były "wyciągane" graficznie, więc nie liczyłbym na RAWy... Dajcie znać, gdy będziecie mieli ochotę porozmawiać o fotografii, w utaplanej Landrynie uśmiech
Pozdrawiam,
Krzysztof
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eliszama napisał:
Przepraszam Ariene, moim zdaniem upraszczasz. Nigdzie nie ma skutecznej i obiektywnej porady - jak wybrać dobrego fotografa. W wielu jest mniej lub więcej prawdy i każda, w jakiś sposób, kieruje do usług radzącego.
Na rynku usług ślubnych jest taki śmietnik informacyjno ofertowy, że czasem może warto pominąć to wszystko i pokierować się intuicją i zdrowym rozsądkiem. Wtedy można wybrać fotografa, którego zdjęcia wydają się zwyczajnie ładne (reszta to i tak loteria), nie zapomnieć o fizjologii wypuszczanego gołębia i mnóstwie innych szczegółów, które pomijane są w "fachowych poradach".

eliszama, oczywiście masz prawo nie zgadzać się z moją opinią, tak jak i ja nie zgadzam się z Twoją uśmiech

Parze wystarczą 2-3 spotkania, by zauważyć różnice... Przychodzą do mnie Pary po kilku spotkaniach i mówią co ich od razu odrzuciło w rozmowach i jaka była różnica z poprzednimi spotkaniami. Trochę historii poznałam, tak jak ludzi i ich oczekiwań... Z palca nie wyssałam porady oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:

eliszama, oczywiście masz prawo nie zgadzać się z moją opinią, tak jak i ja nie zgadzam się z Twoją uśmiech

Parze wystarczą 2-3 spotkania, by zauważyć różnice... Przychodzą do mnie Pary po kilku spotkaniach i mówią co ich od razu odrzuciło w rozmowach i jaka była różnica z poprzednimi spotkaniami. Trochę historii poznałam, tak jak ludzi i ich oczekiwań... Z palca nie wyssałam porady oczko

Nieee... uśmiech Od tego co napisałem, do niezgadzania daleka droga uśmiech
Uważam, po prostu, że upraszczasz.
Rozmowy, to ważny element kontaktu. Najwięcej jednak nauczyło mnie "bycie przy" Parze przez cały ślubny dzień. Ten dzień to czas weryfikacji porad wszystkich "fachowców" z branży. Na podstawie moich doświadczeń nigdy nie powiem - "jak wybraliście, tak macie", bo nie ma możliwości dobrego przygotowania się do wszystkich wyborów związanych z przygotowaniem ślubu i wesela.
Pozdrawiam,
Krzysztof
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy chodzi Ci może o to, że Para nie otrzyma w 100% dokładnie takich zdjęć jakie sobie wyobrażą? Oczywiście, że nie. Musieliby się sklonować i wziąć aparat i sami sobie zrobić takie zdjęcia, licząc na szczęście, że warunki oświetleniowe będą dokładnie takie, jakich potrzeba do realizacji ich marzeń fotograficznych.
Fotograf także nie może przewidzieć jak będzie wyglądał materiał, bo nie zna przyszłości, nie wie na jakie warunki się nastawić, a na każdym ślubie jest jednak inaczej i zdjęcia mają prawo różnić się od poprzednich, widzianych w galerii fotografa...

Zatem, Para żeby wybrać najlepszego dla siebie fotera (który będzie najbliżej ich gustu i oczekiwań), musi zobaczyć jego reportaże, obejrzeć przynajmniej jeden pełny materiał, porozmawiać, popytać, spędzić czas, poznać osobę, poznać warunki współpracy, a wtedy najlepiej porównać z innym foto i już jest bogatsza w wiedzę uśmiech

Mam nadzieję, że teraz dokładniej wyjaśniłam na czym polega ogólna porada - jak wybrać fotografa, by zmniejszyć ryzyko sytuacji jak tytułowa. To samo dotyczy filmu, ten sam system wyboru.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene - raczej nie o to mi chodzi...
Najogólniej - PM będzie miała szczęście jeśli wybierze Ciebie, pecha jeśli kogoś kto tylko nazywa siebie profesjonalistą. I w największym stopniu jest to właśnie kwestia szczęścia.
Pozdr,
PS. Nie napisałaś, co z tą przykrością...
Krzysztof
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eliszama napisał:
Ariene - raczej nie o to mi chodzi...
Najogólniej - PM będzie miała szczęście jeśli wybierze Ciebie, pecha jeśli kogoś kto tylko nazywa siebie profesjonalistą. I w największym stopniu jest to właśnie kwestia szczęścia.
Pozdr,
PS. Nie napisałaś, co z tą przykrością...
Krzysztof


Nijak nie mogę się zgodzić że wybór fotografa to kwestia szczęścia. Jeśli macie wątpliwości co do poziomu usług świadczonych przez danego fotografa bezwzględnie zażądajcie do wglądu KOMPLETNEGO reportażu i ewentualnie pleneru jaki dany fotograf zrobił jakiejś parze. Dobry fotograf niczego się nie będzie obawiał i dam wam do przejrzenia nawet 2 czy 3 takie komplety. Jeśli te kilkaset zdjęć wam się spodoba to bierzecie go jeśli nie - szukacie dalej. Nie ma takiej opcji żeby kiepski fotograf zrobił na jednym weselu 200 czy 300 dobrych zdjęć.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group