Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Różnica między amatorem a profesjonalistą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgdzam się z powyższym jednak.... niejdenokrotnie spotykałam się zludźmi którzy z pasjii zajmują się fotografowaniem-zdjecia piękne! Natomiast Ci co uważają się za profesjonalistów ich fotografie nie są w żaden sposób zachwycające. Nie trzeba mieć wykształcenia żeby robić zdjecia tylko mieć to coś. Także ta dyskusja nie ma najmneijszego sensu. Ba każdy będzie mówił swoje a w praktyce wszytsko jest inaczej
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eedytka napisał:
Telefonicznie zamówiłam foto-videa. Byłam osobiście porozmawiać z kam i fotografem . Cały czas myślałam że za cenę 1200zł ktoś prywatnie będzie robić nam zdjęcia i kamerować. A tu proszę biuro ma normalnie jak u fotografa który bierze dużo pieniędzy. Portfolio bardzo się mi podoba. Film również. A tak bardzo byłam krytykowana że nie można znaleść kogoś profesjonalnego kto za 1200 zł będzie kamerować i fotografować. Można!


Profesjonalista może dobrze zrobić zdjęcia za 1200 zł, a inny wziąć 3000 i schrzanić. Dlatego warto zobaczyć przede wszystkim jak najwięcej prac, i jak nam się coś podoba to widocznie dla nas jest dobre.
My osobiście inwestujemy w dobrego naszym zdaniem fotografa. Na spotkaniu widzieliśmy prace wielu fotografów, ale tylko on nam przypadł do gustu, po rozmowie. Ma podobne wizje do nas, i niestandardowe podejście do tematu. Nie chcemy oklepanych, usłodzonych zdjęć, chcemy coś z jajem, co będzie do nas pasowało, i tylko ten fotograf naszym zdaniem może nam to zapewnić.
W tym wypadku jest on dla nas warty tych pieniędzy, które chce, ale nie w każdym przypadku cena = jakość.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natoh
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj link do strony tej firmy to ocenimy. Ja osobiście nie wierzę w zdolności tego pana.


eedytka napisał:
Telefonicznie zamówiłam foto-videa. Byłam osobiście porozmawiać z kam i fotografem . Cały czas myślałam że za cenę 1200zł ktoś prywatnie będzie robić nam zdjęcia i kamerować. A tu proszę biuro ma normalnie jak u fotografa który bierze dużo pieniędzy. Portfolio bardzo się mi podoba. Film również. A tak bardzo byłam krytykowana że nie można znaleść kogoś profesjonalnego kto za 1200 zł będzie kamerować i fotografować. Można!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

belluszi napisał:
Wiecie co?
Dobrze, że nie trzeba zastanawiać się, kto lepiej leczy lekarz czy znachor.
Namnożyło się amatorów, którzy uważają że są świetni, bo połowę roboty zrobi za nich automatycznie pracujący sprzęt, a tak naprawdę nie mają podstaw teoretycznych i wiedzy na temat kompozycji obrazu i zdjęcia oceniane nawet jako dobre są często kwestiom przypadku, a nie przemyśleń
Amator- jak sama nazwa wskazuje zajmuje się czymś z zamiłowania na własne potrzeby. Jako amator nie bierze odpowiedzialności za pracę nie może więc brać również wynagrodzenia.
Profesjonalista - zajmuje się daną dziedziną zawodowo, a więc zarobkowo.
Skoro jest to zawód należy mieć wykształcenie kierunkowe (a więc zostało się już przez kogoś ocenionym i zweryfikowanym), doświadczenie, no i oczywiście talent, który popycha do zawodu artystycznego.
Zmiana technologii i rozwój fotografii powodują, że ambitny profesjonalista nieustannie pogłębia swoją wiedzę co chyba jet rzeczą normalną w każdej profesji jak również i to że w każdym zawodzie zdarzają się tacy co usiedli na laurach.


Bardzo mi się podoba twoja wypowiedź, ale ciągle uważam, że nie każdy lekarz jest dobry tylko, dlatego, że skończył medycynę, tak samo jak nie każdy profesjonalista jest dobry bo skończył jakąś szkołę.
Wszystko tu musi grać, wiedza, talent, podejście do swojego zawodu, no i robienie tego co się kocha i dążenie do bycia lepszym każdego dnia.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natoh napisał:
Daj link do strony tej firmy to ocenimy. Ja osobiście nie wierzę w zdolności tego pana.


eedytka napisał:
Telefonicznie zamówiłam foto-videa. Byłam osobiście porozmawiać z kam i fotografem . Cały czas myślałam że za cenę 1200zł ktoś prywatnie będzie robić nam zdjęcia i kamerować. A tu proszę biuro ma normalnie jak u fotografa który bierze dużo pieniędzy. Portfolio bardzo się mi podoba. Film również. A tak bardzo byłam krytykowana że nie można znaleść kogoś profesjonalnego kto za 1200 zł będzie kamerować i fotografować. Można!

Ja wierzę. wierze również, że amator jest w stanie zrobić tak dobre zdjęcia jak nie jeden co się zwie profesjonalistą. nawet takiego jednego znam i bym go wzięła, gdyby nie to, ze jest Panem Młodym. Cena czy skończona szkoła nie są wyznacznikiem dobrej jakości zdjęć i zdolności fotografa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
natoh
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent - mylisz pojęcia więc je doprecyzujmy:

"Pstrykacz" - ktoś kto naciska guzik w aparacie.
Poziom - żenujący

amator - umie robić zdjęcia. Fotografia nie jest formą zarobkowania.
Poziom zdjęć od poprawnych do bardzo dobrych.

"Ślubny kotleciarz" - to samo co pstrykacz tylko chce za to pieniądze.
Poziom - żenujący.

Fotograf ślubny - Zna bardzo dobrze swój fach. Żyje z fotografii.
Poziom zdjęć od dobrych do bardzo dobrych.

Profesjonalista: Nie ma dla niego tajemnic w tym fachu. Żyje z fotografi
Poziom zdjęć od bardzo dobrych do celujących(artystyczne zdjęcia)

Wierzę, że Twój mężczyzna potrafi robić zdjęcia na poziomie fotografa ślubnego natomiast na pewno nie robi zdjęć na poziomie profesjonalisty.

Przykład profesjonalisty:

David Murray - http://www.murrayphotography.com/index2.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natoh napisał:
Daj link do strony tej firmy to ocenimy. Ja osobiście nie wierzę w zdolności tego pana.


eedytka napisał:
Telefonicznie zamówiłam foto-videa. Byłam osobiście porozmawiać z kam i fotografem . Cały czas myślałam że za cenę 1200zł ktoś prywatnie będzie robić nam zdjęcia i kamerować. A tu proszę biuro ma normalnie jak u fotografa który bierze dużo pieniędzy. Portfolio bardzo się mi podoba. Film również. A tak bardzo byłam krytykowana że nie można znaleść kogoś profesjonalnego kto za 1200 zł będzie kamerować i fotografować. Można!


Mój drogi widziałam zdjęcia album (taki jak książka) oraz w zwykłym albumie i naprawdę mi się podobają zdjęcia a filmowanie jak filmowanie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy co uważacie się za profesjonalistów (niektórzy za was na pewno nimi są)bierzecie sporą kase, a w rzeczywistości ta kasa nie równa się waszym umiejętnościom. To nie podlega żadnej dyskusji. Wy trwacie przy swoim inni przy swoim.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
[quote="natoh"




Przykład profesjonalisty:

David Murray - http://www.murrayphotography.com/index2.html
[/quote]

Dla mnie nie jest to przykład profesjonalisty, jest to przykład artysty.
Przepiękne zdjęcia, pełne emocji i unikalności chwili. Taki fotograf jest warty każdych pieniędzy, szkoda, że nie może fotografować mojego ślubu smutny
Faktycznie jak ktoś nie widzi różnicy między jakością podanych zdjęć w poprzednich linkach a tymi, to chyba rzeczywiście sam sobie może robić zdjęcia.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel1978 napisał:
Cytat:
Cytat:
[quote="natoh"




Przykład profesjonalisty:

David Murray - http://www.murrayphotography.com/index2.html


Dla mnie nie jest to przykład profesjonalisty, jest to przykład artysty.
Przepiękne zdjęcia, pełne emocji i unikalności chwili. Taki fotograf jest warty każdych pieniędzy, szkoda, że nie może fotografować mojego ślubu smutny[/quote]


tEŻ WIDZIAŁM JEGO ZDJECIA ZA KAŻDYM RAZEM JAK JE OGLADAM TO PRZYZNAM ZE AZ COS MI SIE ROBI NA SERCU I LEZKA Z TYCH EMOCJI SIE KRECI
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group