Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Różnica między amatorem a profesjonalistą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz przez kilka dni byłam u mojego P.
Zaszliśmy do fotografa w celu potrzeby zrobienia zdjęcia na moje świadectwo maturalne. Była oczywiście wystawa zdjęć ślubnych. Głównie ślubów kościelnych. Był też taki większy obraz zrobiony tak jakby "marszczoną" fotografią. Nawet się Nam spodobało. Zapytaliśmy o cenę. 150 - 300 zł. Zależy od wielkości. Fotograf zaczął z Nami rozmowę, kiedy chcemy brać ślub itd. Nasz ślub odbędzie się około 400 km od zamieszkania mojego P. Fototgraf stwierdził, że mógłby przyjechać do mojej miejscowości i zrobić nam sesje w USC i w plenerze. Zapytaliśmy o koszt. 600 zł z 50 zdjęć + 400 zł na paliwo czyli 1000 zł. Zrezygnowaliśmy, bo uważam, że to bez sensu. Będziemy mieli od siostry aparat, który robi świetne zdjęcia ( lustrzanka) i myślę, że to wystarczy. A jak będziemy chcieli sobie wywołać czy jakieś inne rzeczy zrobić to tylko zaniesiemy do fotografa i on zrobi co trzeba. W ten sposób oszczędzimy naprawdę sporo kasy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat: 400 zł na paliwo
Czyli za 800 km jazdy to normalna stawka.
Weź pod uwagę,że to zdjęcie które wykona Twoja koleżanka czy kto tam jeszcze napewno nie będzie takie same jak u tego fotografa.
Oczywiście zgadzam się z Tobą,że na takie odległosci wynajmować fotografa czy kamerzystę to trochę bez sensu, niestety,zawsze dojdą te cholerne koszty dojazdu, bo ceny za samą produkcję są zbliżone wszędzie. Ja np postawiłem sobie poprzeczkę do 250 km od swojej siedziby- i to jest jeszcze do przełknięcia przez dwie strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola89 napisał:
Ja teraz przez kilka dni byłam u mojego P.
Zaszliśmy do fotografa w celu potrzeby zrobienia zdjęcia na moje świadectwo maturalne. Była oczywiście wystawa zdjęć ślubnych. Głównie ślubów kościelnych. Był też taki większy obraz zrobiony tak jakby "marszczoną" fotografią. Nawet się Nam spodobało. Zapytaliśmy o cenę. 150 - 300 zł. Zależy od wielkości. Fotograf zaczął z Nami rozmowę, kiedy chcemy brać ślub itd. Nasz ślub odbędzie się około 400 km od zamieszkania mojego P. Fototgraf stwierdził, że mógłby przyjechać do mojej miejscowości i zrobić nam sesje w USC i w plenerze. Zapytaliśmy o koszt. 600 zł z 50 zdjęć + 400 zł na paliwo czyli 1000 zł. Zrezygnowaliśmy, bo uważam, że to bez sensu. Będziemy mieli od siostry aparat, który robi świetne zdjęcia ( lustrzanka) i myślę, że to wystarczy. A jak będziemy chcieli sobie wywołać czy jakieś inne rzeczy zrobić to tylko zaniesiemy do fotografa i on zrobi co trzeba. W ten sposób oszczędzimy naprawdę sporo kasy.


Heh jakbym ja miała możliwość korzystania z takiego aparatu też bym zrobiła tak jak Ty
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="eedytka"]
ola89 napisał:
Zrezygnowaliśmy, bo uważam, że to bez sensu. Będziemy mieli od siostry aparat, który robi świetne zdjęcia ( lustrzanka) i myślę, że to wystarczy. A jak będziemy chcieli sobie wywołać czy jakieś inne rzeczy zrobić to tylko zaniesiemy do fotografa i on zrobi co trzeba. W ten sposób oszczędzimy naprawdę sporo kasy.



Wiesz Ola89, ja mam lustrzankę cyfrową super jakości, ale to nie od samego aparatu zależą dobre zdjęcia, a od dobrego oka fotografa, i jego umiejętności. Lustrzanka do dość skomplikowany aparat, i jak nie bardzo wie się jaki ustawić kontrast bieli, czy iso, to nic z tego nie wyjdzie.
Ja uważam, że dobry fotograf jest warty wydania kasy, bo to ma być pamiątka na całe życie. My często robimy zdjęcia znajomym na ślubach i weselach, i są dość fajne, ale zdjęcia profesjonalne zawsze można odróżnić, są lepiej doświetlone, wyretuszowane, i fajnie ujęte.
Zastanów się jeszcze, żebyś później nie żałowała.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natoh
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola89 - Twoja naiwność jest wręcz porażająca.

Poniżej link gościa, który ma lustrzankę, robi zdjęcia ślubne i nie umie się nią posługiwać choć z opisu wynika, że fotografuje kilka lat.

http://www.barwinskifoto.prv.pl/uslugi_fot.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natoh napisał:
Ola89 - Twoja naiwność jest wręcz porażająca.

Poniżej link gościa, który ma lustrzankę, robi zdjęcia ślubne i nie umie się nią posługiwać choć z opisu wynika, że fotografuje kilka lat.

http://www.barwinskifoto.prv.pl/uslugi_fot.html


Zgadzam się z tobą, sama interesuję się amatorsko fotografią, ale ten gość to masakra. Zdjęcia nocne, są niedoświetlone, a kolory nieczyste, do tego kiepska kompozycja. Widać, że nie czeka na najlepsze ujęcie, druga broda u panny młodej Shocked czy zdjęcia bez nóg to dla mnie nic fajnego. Nie dała bym grosza żeby zrobił moje zdjęcia.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do robienia zdjęć lustrzanką to mój tata zna się na tych rzeczach o wiele lepiej niż nie jeden "profesjonalista", więc o to czy zdjęcia wyjdą dobrze się nie martwię.

natoh, nie jestem naiwna. Gdybym była naiwna to był od razu zgodziła się na tego fotografa u którego byliśmy. Dodam jeszcze, że właśnie dzisiaj miałam trochę głupią sytuację, bo przyjechała do mnie wychowawczyni, która powiedziała, że zdjęcia są w złym formacie zrobione. Są poprostu za małe. Mi też się na początku wydawały jakieś małe, ale stwierdziłam, że skoro On wie i ma rozmiar zdjęć podany to wie jak to robić. Na szczęście koleżanki z klasy poleciały u Nas do fotografa, który to zdjęcie powiększył.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Telefonicznie zamówiłam foto-videa. Byłam osobiście porozmawiać z kam i fotografem . Cały czas myślałam że za cenę 1200zł ktoś prywatnie będzie robić nam zdjęcia i kamerować. A tu proszę biuro ma normalnie jak u fotografa który bierze dużo pieniędzy. Portfolio bardzo się mi podoba. Film również. A tak bardzo byłam krytykowana że nie można znaleść kogoś profesjonalnego kto za 1200 zł będzie kamerować i fotografować. Można!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natoh
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola89 - pisząc o naiwności miałem na myśli to stwierdzenie:

1. Będziemy mieli od siostry aparat, który robi świetne zdjęcia ( lustrzanka)

- to nie od aparatu zależy poziom zdjęć a od fotografa

Co do fotografa to jak ktoś bierze za taką usługę 600 zł to musi być tzw. ślubnym kotleciarzem. Żaden szanujący się fotograf nie będzie fotografował za takie pieniądze (wyłączając początkujących fotografów)
Twoje problemy z wielkością tych zdjęć świadczą o amatorszczyźnie tego fotografa.
Nie wiem co to dokładnie oznacza to zwiększanie formatu zdjęć przez innego fotografa - jak się domyślam przeskalował np. w photoshopie te zdjęcia, wiąże się to jednak z utratą jakości.

Tu małe porównanie - jeszcze raz link kolegi "profesjonalisty:

http://www.barwinskifoto.prv.pl/uslugi_fot.html

Sprzęt kolegi :Canon Eos 400D, obiektyw EFS 17-85mm f/4-5.6 IS USM i lampa Speedlite 430EX


A tutaj mój "pierwszy raz" ślub kuzyna - wtedy jeszcze nawet nie myślałem o byciu fotografem ślubnym :

http://picasaweb.google.pl/nicooo221/KatarzynaIRoman?authkey=FsEgchSyMJA#

Wtedy miałem jeszcze amatorski sprzęt:
Canon Eos 300D, obiektywy: canon ef 50 f/1.8 , vivitar 28 - 300 f/4 - 6,3
lampa Sigma 530 DG Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
belluszi
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 5

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co?
Dobrze, że nie trzeba zastanawiać się, kto lepiej leczy lekarz czy znachor.
Namnożyło się amatorów, którzy uważają że są świetni, bo połowę roboty zrobi za nich automatycznie pracujący sprzęt, a tak naprawdę nie mają podstaw teoretycznych i wiedzy na temat kompozycji obrazu i zdjęcia oceniane nawet jako dobre są często kwestiom przypadku, a nie przemyśleń
Amator- jak sama nazwa wskazuje zajmuje się czymś z zamiłowania na własne potrzeby. Jako amator nie bierze odpowiedzialności za pracę nie może więc brać również wynagrodzenia.
Profesjonalista - zajmuje się daną dziedziną zawodowo, a więc zarobkowo.
Skoro jest to zawód należy mieć wykształcenie kierunkowe (a więc zostało się już przez kogoś ocenionym i zweryfikowanym), doświadczenie, no i oczywiście talent, który popycha do zawodu artystycznego.
Zmiana technologii i rozwój fotografii powodują, że ambitny profesjonalista nieustannie pogłębia swoją wiedzę co chyba jet rzeczą normalną w każdej profesji jak również i to że w każdym zawodzie zdarzają się tacy co usiedli na laurach.


Ostatnio zmieniony przez belluszi dnia Wto 21 Kwi 2009, 13:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group