Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

.ds
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babygirl0
Gość





PostWysłany: Sro 14 Paź 2009, 19:29    Temat postu: .ds Odpowiedz z cytatem

.ds

Ostatnio zmieniony przez babygirl0 dnia Sro 3 Lut 2010, 21:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Słoneczko
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro 14 Paź 2009, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślisz, że warto tak się śpieszyć? Jeżeli jesteś pewna, to najszybszy jest ślub cywilny, po wypełnieniu odpowiednich druków czeka się miesiąc i jeden dzień i już. Tylko musisz być pełnoletnia i on też.

Jestem chyba tylko o rok od Ciebie starsza, i też wychodzę za mąż, ale moi rodzice nie mają nic przeciwko oczko Może warto pogadać o tym dlaczego są tacy sztywni i restrykcyjni. Najważniejsze żebyś nie żałowała, a rozwód często trwa dłużej niż sam ślub. Więc się poważnie zastanówcie oczko A ile on ma lat jak moge zapytać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 14 Paź 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"ot tak" się nie da. Trzeba zalatwic w USC rózne odpisy dokumentów, są potrzebne zarówno przy ślubie cywilnym jak i konkordatowym. Nie wiem jak z samym slubem koscielnym. No i musisz miec 18 lat ukonczone.. bo z postu nie wynika jasno, czy jesteś już pełnoletnia czy nie.
Skoro chcecie zamieszkać wspolnie od przyszlego roku - moze warto sie wstrzymac? Latwiej sie wyprowadzic od chlopaka niż wziąc rozwód. A roznie moze byc..
Rozwiązanie widze jedno - spotykajcie sie poza Twoim domem..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 15 Paź 2009, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zadam dziwne pytanie co twoj chlopak na to? Pytalas go co mysli o slubie? Bo to ze TY chcesz za nigo wyjsc jeszcze nie znaczy ze on czuje tak samo...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
babygirl0
Gość





PostWysłany: Czw 15 Paź 2009, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.ds

Ostatnio zmieniony przez babygirl0 dnia Sro 3 Lut 2010, 21:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 15 Paź 2009, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brać ślub tylko dlatego, że rodzice robią problemy.... nie wiem czy to dobry pomysł. w sumie to zły pomysł. mieszkanie razem to już dużo lepszy pomysł.

ale żeby mieszkać razem, osobno od rodziców, i mieć spokój to trzeba mieć warunki i środki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 15 Paź 2009, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a próbowalaś pogadac z rodzicami? tak na spokojnie, wytłumaczyć im, powiedziec że znasz pojecie antykoncepcji?? Wytłumaczyć ze on jest dla Ciebie wazny i zapytać czy oni mają coś przeciwko niemu cz6y przeciwko Twojej ciązy? Bo jak to tylko o niechcianą ciążę chodzi to można z nimi dojść do porozumienia ale jeśli już chodzi o chłopaka to może być cięzko. Ale wszystko się da uśmiech głowa do góry Exclamation I nie bierzcie ślubu tylko dlatego, że rodzicom coś się nie podoba, bo potem m9ożecie tego żałowac (nie mówię tu o samym ślubie tylko o tej tajemnicy). A własnie a co by rodzice powiedzieli jakbyście oświadczyli że chcecie sie pobrać? Wiesz u mnie na przykład same zaręczyny duzo zmieniły, więc może...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 15 Paź 2009, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

babygirl0 napisał:
oczywiscie pytalam. zgodzil sie. ja mam 18 lat:) chłopak 20. Tak chcemy zamieszkac razem, ale od chcenia do prawdziwego zamieszkania droga jest dluga.. nie pisze o slubie tak o po prostu, jestem tego pewna. rodzice od samego poczatku maja problem. ostatnio mama mowila mi ze oni dlatego tak sie zachowuja (czyli zabraniaja mi na wszystko co mozliwe) zebym nie zaszla w ciaze:/ i jak mam im wytlumaczyc ze przeciez nie jestem dzieckiem i wiem co i jak... oni tego nie rozumieja! i uzeramy sie juz tak ze soba 3 lata.... wiec jesli oni nie pozwalaja mi pojechac do niego na 1 dzien(i noc) to co mowic o wspolnym mieszkaniu.. dlatego wpadlismy na pomysl slubu....




Od planowania slubu do samego slubu droga jest jeszcze dluzsza. Tez nie uwazam zeby podejmowanie tej decyzji na lapu capu bylo dobrym pomyslem. Pomieszkajcie razem jak macie szzanse a potem jak nadal bedziecie tego chcieli to sie pobierajcie.
Gdybym ja chciala wychodzic za maz za kazdym razem jakbym miala problemy z mama to bym ze 4 razy byla juz rozwiedziona.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Czw 15 Paź 2009, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm.. od tak to tylko a filmach uśmiech Moje zdanie jest takie uśmiech jeżeli jesteś pewna , że tego chcesz- czyli wyjść za mąż bo kochasz swojego narzeczonego i nie chcesz zrobić tego wyłącznie na złość rodzicom to zaplanujcie date wesela , powiedzcie o tym rodzicom i tyle. A jak coś będą mieć przeciwko to przypomnij słowa taty uśmiech

Jak dla mnie 18 lat o tak troszeke za wcześnie. Ile jesteście już razem?
_________________




Ostatnio zmieniony przez KiSe dnia Pią 16 Paź 2009, 8:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 15 Paź 2009, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostaje kwestia finansów. to, że rodzice coś bąknęli o ślubie nie znaczy, że będą chcieli tą imprezę sfinansować. a i żyjąc na swoim, bez rodziców, czy jako małżeństwo czy nie - trzeba się jakoś utrzymać. pytanie, czy aby na pewno jesteście na to wszytsko gotowi i czy macie ku temu warunki, czy możecie sobie pozwolić na życie na własny rachunek.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group