Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub z chrzcinami - proszę o poradę!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bogna
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2

PostWysłany: Nie 16 Lis 2008, 17:03    Temat postu: Ślub z chrzcinami - proszę o poradę! Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam gorącą prośbę o poradę, wskazówki, bazując na Waszych doświadczeniach czy pomysłach, drodzy Forumowicze.
Sytuację mam taką – oczekujemy upragnionego potomka ale ślub planujemy w przyszłym roku, połączony już z chrztem. I tu rodzi się pytanie – jak to wygląda?pytajnik Oczywiście nie od strony kościelnej, ale organizacyjnej. Jaki strój, bo nie za bardzo wyobrażam za bardzo sobie że jestem ubrana „w pełnym rynsztunku”, welon i te sprawy, trzymając jednocześnie dziecko? A może jednak, bo w sumie do chrztu to bardziej rodzice chrzestni? Czy w ogóle bawić się w „limuzynę”, skoro kościół dosłownie ulice obok a impreza weselna kolejne 4 dalej (no i my z dzieckiem?)
Planujemy nie wesele, ale bankiet weselny, czyli obiad, dania poobiednie i taka bardziej posiadówka do wieczora. Czy np. muzyka tylko z odtwarzacza pasuje? Nie widzimy tu bowiem żadnej orkiestry, czy mega parkietu do pląsania…
Zakładam, że paznokcie robię z jakieś np. 1-2 dni przed, fryzurkę z rana w dniu wydarzenia.  robię. Ale mam dylemat co do pory zdjęć ślubnych naszych, no i z dzieckiem (cały czas bierzemy pod uwagę, że to też jego święto). Przed ceremonią (tylko czy dziecko wytrzyma takie tempo- będzie miało z pół roku) czy po (ale wtedy tracimy z 2 godziny z i tak krótkiego „wesela”)?
Oczywiście uśmiechniecie się, że panikuje i w ogóle, no ale chyba statystycznie nie odbiegam od przeciętnej „panikującej panny młodej”, co?? 
Będę wdzięczna za wszelkie rady, pomoc, co wam się przytrafiło, wiem, że nie jestem jedyna biorąca ślub z chrzcinami. Wręcz mile widziane zdjęcia np. sukien, w jakim obszarze mody powinnam się poruszać. Będę Wam wdzięczna i dziękuję serdecznie!wykrzyknik
Mój mail prywatny gdyby co to yazz37@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sro 19 Lis 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga bogno, widziałam nagarnie takiego ślubu i przyjęcia połączonego z chrztem (byli na nim moi przyszli teściowie). Mogę Ci więc powiedzieć coś na ten temat w oparciu o moje spostrzeżenia.
Pytasz o strój. Otóż tamta panna młoda miała normalną suknię ślubną, tyle, że w kolorze ecru. Welonu nie posiadała, ale miała jakiś tam stroik we włosach. I powiem Ci, że wyglądała bardzo ładnie. język I tak, do chrztu, to dziecko trzymali właśnie rodzice chrzestni, którzy tym samym byli też i świadkami.
Limuzyn, to może nie, chyba, że Wam się takowy pojazd podoba, ale to już zgodnie z gustem. Tak, wydaje mi się, że muzyka z odtwarzacza pasuje, bo skoro nie robicie wesela, tylko przyjęcie, to nawet nie bardzo byłby czas na tańczenie i sens na opłacanie zespołu. Takie jest oczywiście moje zdanie.
paznokcie radziłabym zrobić dzień przed, żeby się nie zniszczyły do ślubu, fryzurę, właśnie z rana.
Co do zdjęć, to nie mam pojęcia. wydaj mi się, że dobrze, by było zrobić trochę w domu, póki dziecko będzie jeszcze wypoczęte. No i oczywiście potem w kościele jak najwięcej. A na taką sesję, to myślę, że można by się było wybrać następnego dnia po ślubie. Tylko skonsultuj się najpierw z fotografem, czy istnieje u niego taka opcja.
Nie wydaj mi się, żebyś była jakąś szczególnie spanikowaną panną młodą. Po prostu taką, jak my wszystkie. język
A suknię, to wydaje mi się dowolną, ale to już wybór należy do Ciebie.
Zapraszamy też do innych tematów na naszym forum i pochwal się, jak u Was z przygotowaniami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bogna
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2

PostWysłany: Sro 19 Lis 2008, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuję za odpowiedź, już cośwykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 20 Lis 2008, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłam się do czegoś przydać...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 20 Lis 2008, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem przyszłą panną młodą która myślała o połączeniu ślubu i chrzcin. Jednak zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. rozdzielimy po prostu te dwie uroczystości. chrzciny i tak odbywają się u nas tylko w najbliższym gronie więc świętowanie ograniczamy tylko do rodzinnego obiadu w domu.
Na ślubie i weselu będę w białej sukni. Nie założę welonu ale to dlatego że od zawsze marzyłam o tym aby mieć raczej ładny stroik niż welon.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 20 Lis 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam już na takim ślubie. Chrzestnymi nie byli świadkowie. Po ślubie odbyło się normalne wesele (chociaż nie każdy przecież musi je mieć), pani młoda była w białej sukience z welonem. Wszyscy to rozumieli. Na dobrą sprawę nie rozumiem, czym się to różni od sytuacji, kiedy pani młoda jest w ciąży podczas ślubu. Różnica jest tylko taka, że tu dziecko na ręku, a tam jeszcze pod sercem.

Bogno nie martw się, zbytnio nie stresuj, bo w tej chwili nie jest to wskazane. Zobaczysz wszystko się uda. Wszystkie jesteśmy w podobnej sytuacji. Głowa do góry, pozytywne myślenie to 90% sukcesu oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Bogno...ja tez planowalam polaczenie slubu z chcinami jednak ostatecznie zdecydowalismy sie na rozdzielenie tych uroczystosci jak magdaberbec...chrzciny robimy jako mala rodzinna uroczystosc podczas swiat natomiast slub w lipcu...balismy sie ze oga byc problemyz ochrzczeniem malej ale ksiadz rozumie dzisiejsze czasy.nie mozemy tylko przystapic do spowiedzi...
ja zamierzam miec welon na slubie , biala suknei i malutka na rekach od czas u do czasu:))
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 24 Lis 2008, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Twoja dzidzia już się urodziła Question Pochwal się.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 24 Lis 2008, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylsor wyobrażałam sobie własny ślub i też myślałam o tym, że jeśli nasze maleństwo będzie marudzić to ja chętnie będę ją trzymać. Myślę że ładnie by to wyglądało. [/b]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No moja dzidzia ma juz 3,5 miesiaca ma na imie Daria i naszczescie jest strasnie grzeczna i nie placze wcale wiec na slubie nie bedzie z tym problemu..chyba ze jak bedzie miala roczek to wszystko jej sie zmieni i bedzie "wielkim szkodnikiem" wesoły
chrzciny robimy w grudniu..niech mala ma swoje swieto:)) a my w licpu bedziemy miec swoje:)) mam nadzieje ze jzu bedzie sobie dreptac i w slicznej miniaturce sukienki slubnej poniesie koszyczek z obraczkami:))) ah te marzenia mamy:))
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group