Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nowy podpis :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te informacje mozna spokojnie znalezc w internecie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niby wszystko jest..ale wiem,jak ja sama się tu wypytywałam bo nie wiedziałam w którym urzędzie,czy razem w obu czy w jednym,jak z kościołami też czy musimy bć oboje itd.. w moim przypadku Wasze rady były zbawienne...zaoszczędziłam masę czasu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, wszystko jest w internecie i choć tematy naszego forum również, z przyjemnością tu piszemy. Skoro mamy forum, wykorzystajmy je także w bardziej praktycznych celach, tym bardziej, że dziewczyny dzielą się swoimi doświadczeniami. Problem w tym, że to wszystko potem tonie w morzu innych postów i nawet wyszukiwarka nie pomoże oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 1 Maj 2010, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się wykrzyknik Niby wszystko jest, a jednak pytań pozostaje sporo...
Ja dopiero po długim weekendzie będę spisywać protokół - na razie nie tworzę nowego tematu bo fajnie by było to napisać jak należy oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sob 1 Maj 2010, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to violinist czekamy na Ciebie uśmiech
ja na poprzedniej już stronie podałam jak to wygląda ze str załatwiania gdy ślub jest w miejscowości panny młodej ( jej parafia i urząd miasta)

ty dodaj swoją wersję,
może któraś dziewczyna poda jak załatwiała to gdy partner z zagranicy i jakieś inne wersje ( w sensie ślub w obcej parafii, ślub w parafii młodego itd ) i powstanie poradnik z prawdziwego zdażenia Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wrzos2012
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 130

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracam do głównego tematu - PODPIS:)
Dawno temu chciałam mieć nazwisko dwuczłonowe. Moja mama bardzo mnie na to namawiała, bo zrezygnowała i żałuje. Po zaręczynach kochany wyrazil lekki smutek, iż nie chcę tylko jego nazwiska i przytaknęłam na jego zdanie. Ale w porywach małego gniewu wywolanego przez jego siostrę doszłam do wniosku, że zrobię coś dla siebie i będą to dwa nazwiska uśmiech Oczywiście już mam wyćwiczony podpis, a mojemu kochanemu wręczyłam kartkę z wzorem i zakomunikowałam,że będę się nazywała tak, jak napisałam i już nie miał nic przeciwko:D
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam zmieniam nazwisko na mojego D. Moja siostra ma dwuczłonowe i tylko same problemy z tego powodu, rachunki jej przychodzą czasem podwójnie (na oba nazwiska), nazwisko nie mieści jej się w rubrykach w urzędach i w ogóle lipa. Jakoś tak strasznie nie jestem przywiązana do nazwiska rodowego.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja teraz będę miała znacznie krótsze, z 11 liter na 6 uśmiech połowa lol będę ćwiczyć podpisywanie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hanbar
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam podobną sytuację, jak Wrzos2012: narzeczony nieprzychylnie patrzy na podwójne nazwisko. osobiście uważam, że w moim przypadku brzmi to świetnie, bo rodowe mam krótkie (3litery), a narzeczonego trochę dłuższe (Cool = 11, co chyba nie robi większego problemu ani w papierach urzędowych, ani przy wypełnianiu innych wniosków, gdzie trzeba wpisywać w kratki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Wto 27 Gru 2011, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też będę miała nazwisko dwuczłonowe. Moje 10 liter, a mojego 7 więc długie. Ale tak się przywiązałam do rodowego, ze nie wyobrażam sobie żeby go dnie mieć. Moje kochanie nic nie ma przeciwko temu. Zastanawiamy się jeszcze jakie nazwisko/a w przyszłości będą nosić nasze dzieci. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group