Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nowy podpis :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonaryki
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 79

PostWysłany: Czw 22 Kwi 2010, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po naszym ślubie będę nosiła nazwisko swojego męża Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised gdyż jest fajne i ma sześć liter więc trochę krótsze niż moje obecne panieńskie nazwisko uśmiech
_________________
Synek 15.12.2004.r Córeczka 04.05.2011.r
Córeńka 20.05.2012.r .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pannasandy
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 36

PostWysłany: Sob 24 Kwi 2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOJEGO NOWEGO NAZWISKA JESZCZE NIE PRZEĆWICZYŁAM ALE JUŻ SIĘ POMAŁU PRZYZWYCZAJAM DO TEJ MYŚLI uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorka_smile
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 194

PostWysłany: Czw 29 Kwi 2010, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ślubie będę nosiła bardzo dumnie, nazwisko mojego męża. Cieszę się ogromnie i już chyba 1000 razy przećwiczyłam podpis. Oczywiście będę podpisywała się całym nazwiskiem bo nie jestem zbyt dobra w wymyślaniu podpisów. Lubię też estetykę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my dziś pobiegliśmy do USC i załatwiliśmy sprawy papierkowe uśmiech
Wybraliśmy nazwisko dla dzieci - będzie po tacie oczko
a ja będę mieć 2-członowe moje panieńskie + po mężu uśmiech
Jak wpisywałam w rubryczkę moje przyszłe nazwiska poczułam takie miłe motylki w brzuchu uśmiech sama radość wykrzyknik uśmiech
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jak miło uśmiech My mamy co prawda jeszcze dużo czasu, ale zbieram sobie takie nowinki Cool Na ile czasu przed ślubem można zalatwiac sprawy papierkowe w USC?
Violinist83, Ty z racji podobnej do mojej daty, jesteś dla mnie wyrocznią w tych sprawach uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokumenty w USC max. 3 miesiące przed datą ślubu uśmiech
Wszystko napisałam w temacie Ślub konkordatowy czy cywilny - akt urodzenia?

Sama miałam z tym problemy, dlatego zamierzam pisać dokładny rozkład, co gdzie i kiedy załatwiać sprawy do konkordatu oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy ja mogę się uśmiechnąć o taką instrukcję na priv? Będę zobowiązana uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu. W środę i idziemy spisać protokół w parafii - wtedy już wszystko powinno być jasne, to napiszę na priv oczko
Jednak napiszę też ogólnie na forum, bo prawie każda z nas ma z tym problem.

Jak szperałam w necie wydawało mi się, że wszystko wiemy. Dzwonię do kościoła gdzie mamy mieć ślub, a tu ksiądz mi mówi, że protokół to w którejś z naszych parafii się spisuje, a nie u nich, i tam się dostaje licencję na ślub w innej parafii..trochę mnie to przeraziło bo w tym momencie zgłupiałam Rolling Eyes
Jednak na razie idzie gładko uśmiech
Wyjęliśmy świadectwa chrztu i bierzmowania z naszych parafii gdzie mieliśmy chrzty i załatwiliśmy dokumenty w USC. Pozostaje protokół, zapowiedzi i spowiedź.
Tydzień przed ślubem spisuje się akt ślubu. TYLE uśmiech
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to może powiem jak to my załatwialiśmy ...
niecałe 3 miesiące do ślubu ( w sumie to 2 tyg temu)

od razu zaznaczam że załątwianie dotyczy ślubu konkordatowego,który jest w mojej parafii

1.urząd stanu cywilnego
Mój D pojechał do usc w miejscowości w której był urodzony i wybrał odpis aktu urodzenia(oczywiście opłata skarbowa), nasępnie już razem w mojej miejscowości poszliśmy do usc z dowodami osobistymi i d ze swoim aktem urodzenia. w moim przypadku akt urodzenia nie był potrzebny,bo w tym mieście się urodziłam i w tym usc mnie rodzice rejestrowali.
-Panie spisały dane,zadały kilka pytań, ustaliśmy nazwiska po ślubie,nazwiska dzieci, opłaciliśmy opłate skarbową.. i dostaliśmy zaklejoną kopertę z dokumentami do kościołą

2. kościół
Mój D ze swojej parafii wybrał zaświadczenie o chrzcie z adnotacją o bierzmowaniu
ja tak samo,z parafii chrztu wybrałam zaświadczenie ze chrztu z adnotacją o bierzmowaniu (dają to na jednm papierze)

następnie poszliśmy do mojej parafii w której będziemy ślubować i tam zabraliśmy z sobą : dokumenty z odbytych nauk przedmałżeńskich,ukończonej poradni przedmałżeńskiej, świadectwa z nauki religii (ze szkoły średniej musi być) , zaświadczenia ze chrztu i bierzmowania obojga, dowody osobiste, i chyba to wszystko

z księdzem zaczęliśmy spisywać protokół przedślubny. po spotkaniu ksiądz dał zaświadczenie do parafii D ,z informacją o ślubie naszymi danymi -czyli kartkę potrzebną do zapowiedzi w parafii D . i kartki do spowiedzi dla świadków ,( my mamy na kartce z nauk)

narazie to wszytstko uśmiech
teraz tydzień przed ślubem jesteśy umówieni z księdzem jeszcze raz. odbędziemy spowiedź(bo mamy mieć tylko jedną z racji tego że razem mieszkamy) i to będzie chyba tyle biurokracji
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 30 Kwi 2010, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, dzięki za wszystkie informacje. Mam prośbę do moderatorów o stworzenie nowego przyklejonego tematu o dokumentach. Każda z nas mogłaby napisać wtedy właśnie o sprawach papierkowych (wyłącznie), miałybyśmy taką "ściągę" w jednym miejscu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group