Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

filmy na podstawie książek
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pala
bywalec
bywalec


Joined: 26 Feb 2018
Posts: 100

PostPosted: Tue 28 Dec 2021, 10:48    Post subject: filmy na podstawie książek Reply with quote

Powiedzcie mi - jakie znacie fajne, ciekawe i dobrze nakręcone filmy na podstawie książek ? Co polecacie na te długie, zimowe wieczory, które są przed nami? Wiadomo - Wiedźmin teraz jest na topie (oglądałam i czytałam), czy Władca Pierścieni (klasyka!!) - ale co po za tym?
Podrzucicie ciekawe tytuły?
Back to top
View user's profile Send private message
bezniku
gaduła
gaduła


Joined: 10 May 2016
Posts: 369

PostPosted: Thu 30 Dec 2021, 18:44    Post subject: Reply with quote

Niestety - nie Wiedźmin! Strasznie odbiega film od książek!! Ale ostatnio wpadł mi w ręce Irlandczyk - bardzo fajnie napisana książka oraz nakręcony film. Fakt, jest długi, bo trwa przeszło 3.5h, ale naprawdę warty obejrzenia. O włoskiej mafii - jak ktoś lubi gangsterskie klimaty, to ta pozycja jest imho obowiązkowa!
Back to top
View user's profile Send private message
Kasiunia33
kandydat
kandydat


Joined: 31 Aug 2017
Posts: 84

PostPosted: Sun 2 Jan 2022, 14:25    Post subject: Reply with quote

A Gambit królowej oglądaliście? Był na niego szał rok temu i powiem Wam, że serio fajnie nakręcony serial. Chyba 7 odcinków ma - polecam, jeśli ktoś jeszcze z Was go nie oglądał. Aha książkę także oczywiście czytałam i także mogę śmiało polecić - wciągająca akcja i fajne dialogi. Do przeczytania w jeden dzień- oderwać się od niej po prostu trudno uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
mczay
maniak
maniak


Joined: 24 May 2018
Posts: 1100

PostPosted: Wed 12 Jan 2022, 10:56    Post subject: Reply with quote

Jeśli rozglądasz się za czymś konkretnym, myślę że powinnaś poszukać odpowiedniego filmu w wyszukiwarce VOD. Ja w ten sposób na stronie: https://vodfilmy.pl/filmy-online/resident-evil-witajcie-w-raccoon-city/ znalazłam film, którego szukałam już od jakiegoś czasu. Polecam szczególnie tą wyszukiwarkę - jest naprawdę fajna.
Back to top
View user's profile Send private message
Asiaaa321
kandydat
kandydat


Joined: 08 Feb 2022
Posts: 56

PostPosted: Thu 31 Mar 2022, 1:32    Post subject: Reply with quote

Tak na dobrą sprawę to prawie cała kinematografia opiera się na adaptacjach literatury, to co pierwsze przychodzi mi do głowy to całe heritage films, czyli brytyjskie ekranizacje klasyki literatury, duma i uprzedzenie, okruchy dnia itp
Back to top
View user's profile Send private message
Arek51
początkujący
początkujący


Joined: 21 Sep 2022
Posts: 1

PostPosted: Wed 21 Sep 2022, 7:31    Post subject: Reply with quote

Filmowa adaptacja Harry'ego Pottera okazała się ogromnym hitem dla wytwórni Warner Brothers. Seria książek została napisana przez J.K. Rowling, a pierwszy film został wydany w 2001 roku. Zdobył on Oscara za najlepszy film.
Back to top
View user's profile Send private message
schmitt.ignacio
początkujący
początkujący


Joined: 27 Sep 2022
Posts: 4
Location: Mszana Dolna

PostPosted: Tue 27 Sep 2022, 19:03    Post subject: Reply with quote

Dla mnie numerem jeden jest Skazani na Shawshank
Back to top
View user's profile Send private message
klarka12
maniak
maniak


Joined: 15 May 2018
Posts: 1011

PostPosted: Wed 26 Oct 2022, 18:04    Post subject: Reply with quote

Skoro zeszlismy już na ten temat, to jestem ciekawa czy wiecie czym tak naprawdę jest Explainer videos ? Jeśli nie, to zachęcam was do odwiedzenia strony https://www.ostro-video.pl/explainer-video-co-to-jest-i-na-czym-polega-w-animacji gdzie wszystko jest bardzo dokładnie opisane.
Back to top
View user's profile Send private message
cruickshank.karianne
początkujący
początkujący


Joined: 07 Nov 2022
Posts: 4
Location: Warszawa

PostPosted: Mon 7 Nov 2022, 17:55    Post subject: Reply with quote

W sieci znalazłam bardzo ciekawy artykuł na temat zainteresowania jakim jest filmografia - https://fajnepodroze.pl/filmografie-znanych-aktorow/. Meryl Streep to jedna z najczęściej nagradzanych aktorek w historii kina, która dziś posiada na półce imponującą kolekcję trzech Oscarów. Pomimo tego że talent aktorski ujawnił się u niej bardzo wcześnie, to jednak nie mogła liczyć na żadne poważne propozycje.
Back to top
View user's profile Send private message
malinka11
gaduła
gaduła


Joined: 22 Oct 2019
Posts: 357

PostPosted: Tue 15 Nov 2022, 8:25    Post subject: Reply with quote

ostatnio widziałam ,,na zachodzie bez zmian", rewelacyjna ekranizacja!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group