Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

prośba o błogosławieństwo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Czw 18 Gru 2008, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas pewnie tez bedzie jeden wielki placz szczegolnie ze mnie blogoslawienstwa udzieli moja babcia bo ojca na 99% nie bedzie;( i wlasnie dlatego nie bedzie kamery podczas tego wszystkiego... pare ukradkowych zdjec i nic wiecej. chcemy byc w miare sami, jest to bardzo intymny moment a dla mnie bedzie bardzo przykry ;(
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Czw 18 Gru 2008, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie tez nie bedzie taty bo niestety juz nie zyje, ale wzamian za niego blogoslawienstwa udziela mi moja mama z ojcem chrzestnym. Tak bylo na weselu mojej siostry. A ze jest to bardzo wzruszajacy moment to fakt, nawet najwieksi twardziele puszcza wowczas lezke.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agata88
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 43
Skąd: Wielkopolska-Konin

PostWysłany: Pią 5 Cze 2009, 11:08    Temat postu: Re: prośba o błogosławieństwo Odpowiedz z cytatem

marzena napisał:
Zaczęłam się zastanawiać ostatnio, jak to będzie, kiedy w dzień ślubu mój narzeczony do mnie przyjedzie - pewnie wszyscy będą zestresowani, więc chciałabym to jak najlepiej zaplanować, żeby mieć choć trochę mniej powodów do denerwowania się język konkretnie - chodzi mi w tym miejscu o błogosławieństwo rodziców. Chciałabym, żeby to jakoś miło wyszło, a nie tak "z drogi", i zastanawiam się nad jakimś tekstem, który moglibyśmy np. przeczytać - takim z prośbą o błogosławieństwo. Żeby nie wyszło to tak jakoś chaotycznie, ale właśnie wzruszająco i żeby rodzicom było miło, że to trochę "zaaranżowaliśmy". Czy znacie jakieś teksty tego typu? A jak Wy sobie to wyobrażacie?


Ja znam takie dwa teksty:) z tym ze to nie WY wypowiadacie to przemowienie a np Twoja siostra lub narzeczonego siostra. brat.

Drodzy Państwo Młodzi!
Dziś jest ten dzień, o którym doskonale wiecie,
bo juz za chwile przysięgać będziecie.
Złożycie sobie przysięgę miłości, wierności i posłuszeństwa
Niech nie obce wam będzie uczucie braterstwa.

Pamiętaj panno Młoda ,że skończyła się swoboda
Dzisiaj wstępujesz do związku małżeńskiego
zostajesz żoną przyjaciela swego.
Jak będziecie żyli tego nikt nie wie ani ojciec ani matka tylko jeden Bóg w niebie.

Teraz zwracam się do Ciebie zacny Panie Młody
Tyś pełen wdzięku i pięknej urody
Pamiętaj żeby w życiu pani Młoda zawsze szczęście miała,
Żeby wasza ręka nigdy po rozwód nie sięgała.

Rodzice pożegnajcie swa córkę i syna ,
bo oto nadeszła pożegnania chwila.

Wiwat orkiestro zagrajcie marsza weselnego
A wy państwo młodzi jedzcie po błogosławieństwo do Domu Bożego.

***************************************

Wstąpiłam do tego Domu Weselnego aby powitać Parę małżeństwa Młodego. Do was Paro Młoda przemawiam z serca całego, by myśl Wasza wzniosła się do Boga samego.

Gdzie wybierasz się Panno Młoda? Gdzie zamierzasz kierować swe kroki? Czy wody szumne, czy w łez potoki?
Ty wiesz jakie to życie panieńskie było dobre i miłe, ale gdy wyjdziesz z panieństwa swego już nigdy, a nigdy nie wrócisz do niego. Już nie dla Ciebie będzie grać muzyka, już nie dla Ciebie będzie słychać głos słowika bo dziś kończy się twe mile spędzone panieństwo, a zaczyna się tak ważny moment w życiu- to jest właśnie małżeństwo!

Opuszczasz Ojca, Matkę dla męża swojego i dom rodzinny dla domu waszego. Przeto wiec Boga o błogosławieństwo proś pokornie abyście na nowej drodze życia żyli długo i spokojnie. Byście nie zaznali wichrów, ani burz, w tym niech wam dopomóż Bóg .i Anioł Stróż.

Do Ciebie zaś Panie Młody kieruję te słowa: będziesz od dziś jako nowej rodziny głowa. Dał Ci Bóg małżonkę byś był jej opiekunem . Nie uderz i nie tknij te troskliwe dziecię, które za żonę oddaje Ci się aż na całe życie.


A na koniec Rodzice pobłogosławcie swoje dzieci, niech im w szczęściu i radości czas leci. Młoda para niech żyje!wykrzyknik Młodej Parze cześćwykrzyknik!
Niech się okrzyk w górę wzbije:
Szczęście im Boże szczęśćwykrzyknik!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agata88
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 43
Skąd: Wielkopolska-Konin

PostWysłany: Pią 5 Cze 2009, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luciola86 napisał:
u mnie tez nie bedzie taty bo niestety juz nie zyje, ale wzamian za niego blogoslawienstwa udziela mi moja mama z ojcem chrzestnym. Tak bylo na weselu mojej siostry. A ze jest to bardzo wzruszajacy moment to fakt, nawet najwieksi twardziele puszcza wowczas lezke.


u mnie będzie błogosławieństwo, ale moi rodzice nie żyją, wiec będą go udzielali moi rodzice chrzestni, ale kamera będzie przy tym momencie. tak samo jak będzie nagrane jak z Kościoła idziemy z mężem na cmentarz do moich rodziców, zanieść im Kwiaty na grób.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 1 Lip 2009, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rany, mam nadzieję, że moi Rodzice walną jakieś dowcipne to błogosławieństwo, a nie takie podniosłe (żeby nie rzec - pompatyczne) język język
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Irenka
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 118

PostWysłany: Sob 5 Wrz 2009, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas prosi się o błogosławieństwo rodziców i rodziców chrzestnych. Tylko, że nam została mama (moja), no i chrzestni. I co powiedzieć. "Prosimy Ciebie mamo i Was rodzice chrzestni o błogosławieństwo"? Nie brzmi głupio? Mi trochę tak...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 5 Wrz 2009, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że brzmi całkiem nieźle ... co w tym złego Smile A życie ułożyło się tak, jak ułożyło i trzeba go brać takim, jakim jest Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Sro 4 Lis 2009, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęście nie miałam takiego problemu bo u nas jest taka tradycja ze to świadek prosi o błogoslawieństwo pary młodej:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia-1606
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 471
Skąd: ok. Gdańska (Kaszuby)

PostWysłany: Czw 5 Lis 2009, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas nie ma zadnej tradycji w tym wzgledzie... moje siostry nie prosiły o błogosławieństwo po prostu samo wyszlo... a ja nie wiem co zrobię bo lubie miec inaczej niż wszyscy Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 31 Mar 2010, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ TEN DZIEŃ zbliża się wielkimi krokami
i czas zacząć pomyśleć o błogosławieństwie
"odgrzewam" temat
uśmiech

magdaberbec napisał:
podoba mi się Marzeny propozycja aby podkreślić że "bez waszego błogosławieństwa nie możemy dostąpić Bożego".


U Nas raczej wierszyki odpadają.
Zastanawiam się właśnie nad czymś w tym stylu:

Kochani Rodzice,
prosimy Was o błogosławieństwo,
gdyż bez Waszego (błogosławieństwa)
nie będziemy mogli dostąpić Bożego oczko

Fajne filmiki uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=56dU77psifk
http://www.youtube.com/watch?v=UAvVvkROJRw&feature=related
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group