Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Licencja na ślub w innej parafii??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
supersluby.pl
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 60
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie:
to jest juz kompletna przedada... Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe nieźle ja to wogóle nie rozumiem z jakiej racji ten że ksiądz miałby być zaproszony: / naszczescie mój obrażalski nie jest hehe ,a nawet pomaga w organizacji spotkania z małżeństwem , które zajmuje sie naturalnym planowaniem rodziny, bo takie zajęcia też są obowiązkowe przed ślubem , więc narazie nie narzekam . A tamtej parze serdecznie współczuję bo napewno mają jeszzcze więcej łatania i stresu przed ślubem , pozdrawiam oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tez galki wyszly jak uslyszalam Shocked No ale co zrobisz?W wiosce jeden kosciol,jeden ksiadz wiec jak sie na ciebie obrazi to moze i pogrzebu ci odmowic lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Wto 24 Mar 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, niestety taka prawda sama wiem jakie ceny sobie u nas ksiadz powystawiał za odpis chrztu - 40 zloty, a w parafii mojego narzeczonego tyle ze w miescie to juz 20 zloty i oco w tym wszystkim chodzi papier inny czy co ... hehe pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reniiii
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 51
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon 14 Wrz 2009, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam to co tutaj wyczytalam to oczom nie wierze abo wredny ksiadz albp placa.Ja tez potrzebowalam z moim nazeczonym zgody poszlismy powiedzielismy za 2 dni mielismy odebrac nasz ten ksiadz na to OOO Sorry Zapomnialem hehe wybuchlam smiechem bo tak smiesznie z ksiedza ust i na 2 dzien mielismy gotowe bez problemow ale mam napisane ze chcialby asystowac w ceremoni slubnej.Nie chodzimy tez do kosciola bo w niedziele odpoczywamy po calym tyg pracy ale nie bylo zadnych problemow zycze i wam takiego zalatwiania pozdrawiam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Pon 14 Wrz 2009, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Witam jeszcze raz oczko
chce pocieszyc tych którzy jeszcze maja wszystko przed soba ,zn ślub;) wszystko u nas bylo w przadku nasz ksiądz byl super , baRDZO fajny slub byl co do przysiegi na szczescie sie nie pmylilismy ale zabawna hostoria tez mial miejsce hhe, mOj ukochany mąż juz teraz;) wziąl od ksiedza obraczke w czasie ceremoni i popatrzyła na nia pokoichal glawa ze to nie ta i wzial od ksiedza druga obraczka , swoja eheh , ja juz nawet pomyslalam ze załozy sobie sam ja na palec , ale pochwili sie zorientowal i po mojej minie tez pewnie heh, powiedzil ojjj i wzial dopiero moja hehe, oboje sie z tego teraz ciagle smiejemy i tak to wspominamy hehe
pozdrowienia i powodzenia , wszystko napewno bedzie dobrze ....oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angelsita
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 734
Skąd: Pomorze- Lębork

PostWysłany: Pon 19 Paź 2009, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My chcemy się przenieść do innej parafii , gdyż u mnie w kościele zwyczajnie nam sie nie podoba...kiedyś jak jeszcze żyłam dobrze z wikarym( byłym przyjacielem) było wszystko wporządku nawet chciałam żeby nam pobłogosławił , ale teraz to wszystko się pozmieniało..! ciekawi mnie tylko czy proboszcz tej że parafii da nam pozwolenie przeniesienia się.... i ciekawe czy będzie chciał za to pieniądze....ktoś na forum właśnie wspomniał że równie dobrze pozwolenie można uzyskać w parafii u pana młodego czy rzeczywiscie to jest prawda?
_________________





Ostatnio zmieniony przez Angelsita dnia Pon 19 Paź 2009, 21:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Pon 19 Paź 2009, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Z tego co ja wiem nic takiego nie trzeba jak pozwolenie , jedyna rzecz ktora potzrebujesz ze swojej parafii jest odpis aktu urodzenia, przypominam wazny tylko okolo 3 miesiecy wiec tez nie mozna brac za wczesnie, i za to oplata jest pobierana ja zaplacilam u siebie na wsi 40 zloty a maz u siebie w miescie 20 zloty wiec jak kto sobie zazyczy .Poniewaz nasz slub wlasnie byl w poprostu fajnym malym kosciolku i ksiadz tam mial bardzo dobra opinie, bardzo sympatyczny i sentyment mielismy do tego kosciola , wiec zadne pozwolenie nie obowiazuje. Pozniej ewentualnie trzeba sie dowiedziec ale to juz u ksiedza , ktory bedzie wam dawal slub on wam powie, kto bedzie dawal zapowiedzi czy on sie skontaktuje z ksiedzem z waszej parafii czy wy macie dac na zapowiedzi bo to juz musi byc w parafii, czyli w lokalnym kosciele obojga was , tam gdzie mieszkacie aktualnie, w zaleznosci czy macie ten sam czy dwie rozne parafie wtedy w obu.OK. jesli jescze jakies pytania prosze pisac jak wiem to postaram sie pomoc .pozdrawiam .powodzenia. Smile Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angelsita
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 734
Skąd: Pomorze- Lębork

PostWysłany: Pon 19 Paź 2009, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fefka dziękuje serdecznie za wyczerpująca odpowiedź..! pozdrawiam serdecznie
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Wto 20 Paź 2009, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma sprawy Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group