Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Licencja na ślub w innej parafii??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki miło miec takie wsparcie oczko ja tez bede na bierzaco informowała bo wybieramy sie na swieta do polski i czeka nas wizyta u ksiedza , który bedzie nam dawał slub, poniewaz nam udało sie dogadac z proboszczem tutaj w edenburgu , naszczescie jest polski kosciol i zamierzamy miec nauki tutaj tuz po nowym roku tylko potrzebne sa nam jakies dokumenty w polskim jezyku , jakie jeszcze nie do konca wiem , wiec trzeba je dostarczyc..dzieki serdeczne pozdrawiam (wiecie co jest najlepsze , ze moj narzeczony jest strasznie uparty i jak juz stwierdzil zamierza isc oczywiscie w pierwszej kolejnosci do proboszcza z mojej parafii, i jesli ten bedzie robil problemy lub zarzyczy sobie nie wiadomo ile kasy , to zamierza mu oswiadczyc , ze nstpn. dnia bedzie z prasa i zadamy dokladnie to samo pytanie, heh no i ciekawe co wtedy powie..) , no ale ja bede starala sie i tak znalesc najmniej klopotliwe rozwiazanie, bo jak juz wspomnieliscie i tak bedziemi mieli wystarczajaco duzo na naszej glowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Sob 20 Gru 2008, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, najnosze newsy są takie , że po ostatniej wizycie u naszego księdza , który będzie nam dawał ślub, mamy jeden problem z głowy ponieważ... proboszcz oświadczył , żę nie potrzebujemy zaświadczenia od siebie z parafii, ponieważ ten kościół w którym będziemy brać nauki jest teraz naszą aktualna parafia i oni dadzą nam licencje! huraaa oczko


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090606560116.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Sob 20 Gru 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, najnosze newsy są takie , że po ostatniej wizycie u naszego księdza , który będzie nam dawał ślub, mamy jeden problem z głowy ponieważ... proboszcz oświadczył , żę nie potrzebujemy zaświadczenia od siebie z parafii, ponieważ ten kościół w którym będziemy brać nauki jest teraz naszą aktualna parafia i oni dadzą nam licencje! huraaa oczko


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090606560116.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylsor
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 47

PostWysłany: Sro 31 Gru 2008, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja zalatwilam tyle ze ksiadz z parafi mojego narzeczonego wystawil nam papierek na ktorym napisal ze wyraza zgode na na nasz slub w innej parafi i prosi o zalatwienie wszelkich formalnosci...podpisal sie podbij pieczatkli...i z tym pojade do kosciola w ktorym, bedziemy brac slub...napisze co sie wydarzylo dalej
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Czw 1 Sty 2009, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha, wsumie to dobrze jak nikt nie stwarza wiekszych problemow, my teraz bylismy u ksiedza ktory bedzie nam dawał ślub i jakimś dziwnym trafem zmienił zdanie albo zapomniał co wczesniej mówił i powiedziaał ze skoro bierzemy nauki za granicą to teraz tamten kościół jest naszą parafią i on nam wystawia licencję , więc jak narazie kłopot z głowy , bo jedyne co musiałam wziązc z dawnej parafii był odpis chrztu potrzebny do nauk przedmałzenskich , ktory kosztowal mne 40 zl hehe a mojego narzeczonego 20 zl hehe, widocznie cenniki były inne im mniejsza mijscowość tym drozej .

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090606560116.html[/img][/code]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Czw 1 Sty 2009, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 13 Mar 2009, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zalezy od tego na jaka osobe trafisz, tak samo jak w urzedzie oczko z jednym wszystko zalatwisz a z innym nic bo znajdzie 1000 paragrafow problemowych oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Pią 13 Mar 2009, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej w sumie teraz duzo sie wyjaśniło juz bo co sie okazalo, że naszą parafia w chwili obecnej jest tutejsza parafia czyli w tym miescie w ktorym mieszkamy i w naszej okolicy czyli nasz najblizszy kościól . No i cale szczescie ksiadz bardzo miły problemów zadnych nie robi i teraz jedyne co jest nam potrzebne to odpis chrztu oczko uwaga wazny tylko 3 miesiace i tlatego tez musze wziasc jeszcze jeden nastepne 40 zloty ;)pozdrawim
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas z licencją nie było żadnego problemu.proboszcz mojej parafii tylko wypisał świstek że zgadza się na nasz ślub i prosi o załątwianie formalności w parafii gdzie ślub będzie i tyle.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sob 14 Mar 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ciekawostek o wrednych ksiezach...
Moja kuzynka bierze teraz w kwietniu slub.Ona jest z mojego miasta, jej luby znad morza.Pobieraja sie nad morzem.Ksiadz sie na nich obrazil i nie wstawil im pieczatki o naukach bo nie zostal zaproszony na wesele.W zwiazku z tym 'slubu miec nie beda'.Jaja co.W tempie przyspieszonym zalatwiaja nauki w miescie panny mlodej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group