Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Licencja na ślub w innej parafii??
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fefka
kandydat
kandydat


Joined: 18 Oct 2008
Posts: 23
Location: edenburg

PostPosted: Sat 18 Oct 2008, 13:11    Post subject: Licencja na ślub w innej parafii?? Reply with quote

W przyszłym roku mamy ślub, postanowiliśmy ze odbedzie sie w małym kościółku , w którym odbywał sie pogrzeb taty mojego narzeczonego, ale nie jest to ani moja parafia ani jego, wiec bede potrzebowała zaświdczenia od swojego proboszcza, zktórym najlepszych relacji nie mam chociazby dlatego ze do kościola za czesto nie chodze a mieszkam na wsi, wiec zostaje pytanie : CZY JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ , ŻE KSIĄDZ ODMOWI MI WYDANIA LICENCJI?? jesli ktos mial jakies problemy albo przejscia zwiazane z tym, chetnie się dowiem Question
Back to top
View user's profile Send private message
MissIndependent
moderator
moderator


Joined: 05 Apr 2008
Posts: 6409
Location: gliwice/zabrze

PostPosted: Thu 23 Oct 2008, 11:44    Post subject: Reply with quote

z tego co wiem nie powinno być problemów z wydaniem licencji. choć podejrzewam, ze to zależy od tego, jak bardzo wredny jest ksiądz.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sasetka
maniak
maniak


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 1119
Location: Kielce

PostPosted: Thu 23 Oct 2008, 12:45    Post subject: Reply with quote

Też się z tym zgadzam!!
_________________

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fefka
kandydat
kandydat


Joined: 18 Oct 2008
Posts: 23
Location: edenburg

PostPosted: Thu 23 Oct 2008, 14:32    Post subject: troche wiecej o mojej sytuacji... Reply with quote

Acha, wiec super jak tak mam nadzieje ze obejdzie sie bez problemowo, ale wciaz mam troche watpliwosci , glównym powodem jest to jesli juz mam byc szczera , w zeszlym roku ten ze proboszcz nie udzielil mi rozgrzeszenia , poniewaz jak to bywa na wsi " babcie " doniosły nowinke ze ja i moj przyszly maz mieszkamy razem, co wsumie nie bylo calkowita prawda bo nie mieszkalismy sami , tylko mieszkanie bylo wynajmowane przez kilka osob (co wsumie jest moja prywatna sprawa) , ale jak to bywa zadne usprawiedliwienie nie bylo dosc zadawalajace nawet takie ze planujemy razem przyszlosc etc. , wiec ksiadz zarzadal zebym mu przysiegla , ze juz nie bede z nim wiecej mieszkala oczko na co ja " to co chce ksiadz zebym ksiedza oszukiwala?" , i tak sie skonczyla moja spowiedz a co najlepsze ksiadz konczac nasza rozmowe dodal : " udawaj ze ci daje rozgrzeszenie ", co z jego strony jak dla mnie bylo oszustwem , no ale.. i tyle ksiedza widzialam...
Wiec , z tad moje obawy..oczko
Czekam na wiecej komentarzy, dzieki za pomoc;)
Back to top
View user's profile Send private message
Murphy
bywalec
bywalec


Joined: 07 Oct 2008
Posts: 207
Location: Wrocław

PostPosted: Thu 30 Oct 2008, 12:28    Post subject: Re: Licencja na ślub w innej parafii?? Reply with quote

fefka wrote:
W przyszłym roku mamy ślub, postanowiliśmy ze odbedzie sie w małym kościółku , w którym odbywał sie pogrzeb taty mojego narzeczonego, ale nie jest to ani moja parafia ani jego, wiec bede potrzebowała zaświdczenia od swojego proboszcza, zktórym najlepszych relacji nie mam chociazby dlatego ze do kościola za czesto nie chodze a mieszkam na wsi, wiec zostaje pytanie : CZY JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ , ŻE KSIĄDZ ODMOWI MI WYDANIA LICENCJI?? jesli ktos mial jakies problemy albo przejscia zwiazane z tym, chetnie się dowiem Question


Halo, wiem że może się zdarzyć sytuacja odmowna (któraś z forumowiczek ładnie to opisała), w takiej sytuacji można udać się do biskupa. uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
fefka
kandydat
kandydat


Joined: 18 Oct 2008
Posts: 23
Location: edenburg

PostPosted: Fri 31 Oct 2008, 20:36    Post subject: Reply with quote

heh, mam nadzieje ze obejdzie sie bez biskupa heh, dzieki za odp. mimo wszystko oczko
Back to top
View user's profile Send private message
sylsor
kandydat
kandydat


Joined: 17 Nov 2008
Posts: 47

PostPosted: Mon 17 Nov 2008, 16:20    Post subject: Reply with quote

mam podobny "problem " z licencja na slub w innej parafii tzn . mam ten problem z proboszczem z mojej parafi- totalny materialista...niechce wyrazac zgody na sluby w innych kosciolach i prosto w twarz mowi ze traci na tym pieniadze...od kolezanki zazyczyl sobie 500 zl za tzw "zgode" targali sie z nim przez miesiace i wkoncu wydal licencje ale nie pytajcie co przeszli.... ja zaplanowalam slub w cudnym koscolku u braci zakonnych kiedy powiedzialm im jak wyglada sytuacja z moim proboszczem powiedzieli cytuje " takich ksiezy powinno omijac sie z daleka i zamiast isc sie targac z nim wystarczy poprosic o licencje w parafi przyszlego malzonka...nie ma znaczenia z jakiej parafi jest zgoda od pana czy panny mlodej" taka jest prawda
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
margaretka
kandydat
kandydat


Joined: 06 Aug 2008
Posts: 96

PostPosted: Tue 25 Nov 2008, 10:19    Post subject: Reply with quote

Dokładnie tak ! Ja również omijam swojego proboszcza szerokim łukiem i zgodę na ślub w innej parafii załatwia mój narzeczony oczko Fakt faktem, że on także nie ma łatwo bo jego księża jacyś dziwni... :p ale zawsze to lepiej niż załatwianie czegokolwiek z moim
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
fefka
kandydat
kandydat


Joined: 18 Oct 2008
Posts: 23
Location: edenburg

PostPosted: Tue 25 Nov 2008, 22:18    Post subject: Reply with quote

Heh, im więcej osób się wypowiada tym bardziej zaczynam się zastanawiać czy poprostu nie pójsc do parafii mojego narzeczonego i poprostu oszczędzić sobie trochę nerwów uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
sylsor
kandydat
kandydat


Joined: 17 Nov 2008
Posts: 47

PostPosted: Thu 27 Nov 2008, 9:52    Post subject: Reply with quote

fefka wystarczy Ci stresow ze slubem i weselem , organiozacja itp...wiec naprawde proponuje by Twoj narzeczony a najlepiej razem zalatwcie sobie licencje w parafi chlopaka jesli ksiadz jest "bardziej przyjazny dla mlodych" to po co sie targac....
my zaraz po przylocie do polski idziemy do ksiedza mojego partnera i bedziemy zalatwac..napisze jak poszlo, o co pytal i co tzrebabylo miec...mam nadzieje ze przez fakt ze mieszkamy zagranica i mamy male dziecko z naukami tez uda sie cos zalatwic w te dwa tyg kiey bedziemy u niego w miesice!wykrzyknik!hmmm zobaczymy....
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group