Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Licencja na ślub w innej parafii??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 9 Cze 2010, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kościele w którym będzie udzielany ślub zapłacicie normalnie, czyli "co łaska" jak za normalny slub.

Ja też chciałam brać ślub w innej parafii, ale po wędrówce od księdza do księdza i od parafii do parafii i po wypowiedzi mojego księdza, że trzeba będzie dać dużą ofiarę bo on będzie stratny to nam się odechciało i staneło na parafii Piotrka lol a mój ksiądz dostał 50zł za zapowiedzi język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 9 Cze 2010, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My bierzemy ślub w "obcej" parafii i ofiarę będziemy płacić tylko w tym kościele, w którym będzie ślub. Wystarczyło zamiast licencji wziąć pozwolenie i wtedy tylko kościół "ślubny" załatwia wszystkie formalności, więc nie ma powodu żeby wnosić ofiarę w swojej parafii, a tylko dać na zapowiedzi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 11 Cze 2010, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helgha napisał:
Witam,
Pisanie jestem tu nowa itd. to takie oklepane ,jednak taka jest prawda Very Happy ,że jestem nowa. Wychodzę za mąż w święta Bożego Narodzenia i tez jestem na etapie "załatwiania" licencji.W mojej Gliwickiej parafii nie było żądnego problemu ze zbieranie dokumentacji. Tylko rodzi się pytanie ile to wszystko będzie kosztowało w kościele w którym faktycznie będzie udzielony sakrament? czy ktoś może wie Question

wolna amerykanka. jak zwykle zresztą. co to za bezproblemowa parafia?? Smile

Cytat:
nie ma powodu żeby wnosić ofiarę w swojej parafii, a tylko dać na zapowiedzi.

co prawda nikt nie ma prawa tego żadać, ale istnieje coś takiego jak półślubek, który niektórzy księża chcą otrzymac, jeśli bierzesz ślub nie w ich parafii, tak jak przystało. chore.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 11 Cze 2010, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tą bezproblemowa parafia jest Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa(chyba dobrze napisałam nazwę tej parafii Embarassed )
W kancelarii siedzi przemiły Braciszek ,który jest bardzo pozytywnie nastawiony do :petentów"
Ja jednak się uparłam co do ślubu w zabrzańskiej parafii Św. Józefa , jest to związane z sentymentem (mój chrzest i komunia,ślub babci).Niem mam jednak pojęcia ile tam mi zasugerują za te wolne datki na ofiarę -zobaczymy .Spodziewam się nie małej kwoty , bo ślub" nietypowo " jak to twierdzą księża w Boże Narodzenie. Ja w tym nie widzę niczego nietypowego ,jednak jak wszyscy księżą tak biadolą na tą nietypowość. ale więcej niż 500 pln nie mam zamiaru dawać ,bo w strojenie kościoła mnie nie wkręcą język
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 11 Cze 2010, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to Ty, kochana, jesteś z mojej parafii Very Happy i zgadzam się w 100%. tutaj jest wyjątkowo bezproblemowo z załatwianiu czegokolwiek Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Cze 2010, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to fajnie Very Happy
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 10 Kwi 2012, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planujemy ślub poza naszymi parafiami. Aż się boję pójść po tą całą licencję/zgodę/pozwolenie/substytucję Very Happy
Może ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie czym to się różni między sobą? uśmiech I jakie kroki po kolei i co gdzie załatwiać? Bo się gubię Confused

Juliette napisał:
My bierzemy ślub w "obcej" parafii i ofiarę będziemy płacić tylko w tym kościele, w którym będzie ślub. Wystarczyło zamiast licencji wziąć pozwolenie i wtedy tylko kościół "ślubny" załatwia wszystkie formalności, więc nie ma powodu żeby wnosić ofiarę w swojej parafii, a tylko dać na zapowiedzi.

Naprawdę wystarczy tak?

I jeszcze jedno - czym oficjalnie motywować to, że nie chcemy brać ślubu w mojej parafii?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 10 Kwi 2012, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiądz raczej nie będzie wymagał oficjalnych wyjaśnień. Ewentualnie z ciekawości zapyta, ale można mu powiedzieć cokolwiek Wink

Licencja - wszelkie formalności załatwia się w swojej parafii, a sam ślub odbywa się w innej.

Pozwolenie - wszystkie formalności załatwia się w parafii, w której odbywa się ślub, a w "swojej" zgłasza się tylko zapowiedzi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 10 Kwi 2012, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź uśmiech w takim razie pozwolenie będzie chyba lepszym rozwiązaniem uśmiech a jeśli chodzi o formę, to jedno i drugie polega na wypisaniu papierka?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 11 Kwi 2012, 5:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Ksiądz raczej nie będzie wymagał oficjalnych wyjaśnień. Ewentualnie z ciekawości zapyta, ale można mu powiedzieć cokolwiek Wink

Licencja - wszelkie formalności załatwia się w swojej parafii, a sam ślub odbywa się w innej.

Pozwolenie - wszystkie formalności załatwia się w parafii, w której odbywa się ślub, a w "swojej" zgłasza się tylko zapowiedzi.


Byłam wczoraj po ZGODĘ na ślub w innej parafii , z racji tego,że nie chcieliśmy płacić podwójnie- bo wypadałoby jeśli była by licencja i papiery na miejscu
Ale ksiądz pytał dlaczego zupełnie w innym mieście i innej parafii..
Już tam gdzie będziemy brać ślub uprzedzali,że na pewno będą pytać i żeby czasem nie powiedzieć, że " bo tam podoba nam się bardziej" .

Musicie sobie przygotować gdzie ten ślub, w kościele pod jakim wezwaniem ,
Jeśli idziesz do swojej parafii , to z jakiej parafii- pod jakim wezwaniem jest Twój narzeczony , imiona rodziców to pewnie znacie Wink daty urodzenia i chyba tyle
Ja miałam problem z tym pod jakim wezwaniem te wszystkie ' nasze' kościoły Rolling Eyes
Proboszcz super miły, jak pytałam czy coś w ofierze zostawić to mnie pogonił uśmiech
Ale mam za to małe parafianiątka chrzcić już w swojej parafii a nie het daleko uśmiech

Julliette - a co teraz z zapowiedziami ? jeszcze raz osobno idzie się w tej sprawie tak ? i ile wcześniej ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group