Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Licencja na ślub w innej parafii??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Czw 5 Lis 2009, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ślub się bierze w innej parafi niż parafia panny młodej lub pana młodego to jest potrzebna licencja (pozwolenie na ślub w obcej parafi)
Można ją wziąć u panny młodej lub pana młodego jest to bez różnicy:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 5 Lis 2009, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fefka napisał:
Hej!
Z tego co ja wiem nic takiego nie trzeba jak pozwolenie , jedyna rzecz ktora potzrebujesz ze swojej parafii jest odpis aktu urodzenia,

ale to się bierze z parafii, gdzie się było chrzczonym. to niekoniecznie jest 'nasza' obecna parafia. rzeczywiście, licencja jest potrzebna.

my bierzemy ślub w parafii, która obecnie jest moją parafią. tu mieszkają moi rodzice, tu jestem zameldowana (i będe dopóki nie dostanę przydziału na mieszkanie). natomiast w momencie kiedy będziemy załatwiać ślub ja już tu mieszkać nie będę. wg tego co mówią księża moją parafią nie będzie już ta obecna, tak jak Jacka parafią nie będzie już Anna w Zabrzu. w ogóle pomieszanie z poplątaniem. niby możemy lecieć w kulki, że nie mieszkamy razem, że mieszkamy dalej u rodziców na terenie parafii, koledy z nowej parafii przyjmować nie będziemy, zeby nie zrobić większego zamieszania w papierach, ale wtedy mamy 2 spowiedzi przedślubne co będzie chore.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Czw 5 Lis 2009, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poplatanie z pomieszaniem ale to chyba po to byśmy jeszcze więcej za ślub płacili i mieliśmy więcej załatwiania. Jak by się nie dało tego zrobić w jednym kościele. A oni między sobą dokumentami by się już wymienili....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Pią 29 Sty 2010, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, my jesteśmy z różnych parafii, mieszkamy razem, ale księdza nie przyjmujemy w "naszym" miejscu z wiadomych powodów... A ślub będziemy chcieli brać jeszcze gdzie indziej, w kościółku, który sobie wymarzyłam już dawno, dawno temu oczko Mam nadzieję, że da się to wszystko poukladać.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musicie uzyskać pozwolenie, albo licencję od Twojego proboszcza, albo od proboszcza w parafii Twojego narzeczonego. Rożnie z tym bywa, jedni nie robią problemów inni marudzą... uśmiech Nam się udało bez problemów uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fefka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: edenburg

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jeszcze raz wiec tak ; z kościoła gdzie było sie ochrzczonym potrzebny jest odpis chrztu , bodajrze ważny on jest tylko 3 miesiace wiec lepieej wziąść o czasie , bo trzeba placić oczywiście jeszcze raz -sama wiem , bo płaciłam nawet zniżke dostałam haha.A z aktualnej parafii,tj.najbliższego lokalnego kościoła(u nas np.zalezy to od kodu pocztowego)trzeba rzeczywiście pozwolenie.My swoje załatwiliśmy z ksiedzem przez telefon a pózniej pisaliśmy emaile , żeby potwierdzić wszystko , i podałam tylko proboszczowi imie i nazwisko ksiedza i kościoła w którym , odbywałam nauki przedmałzenskie, i który sie zajmował wszystkim.Wiec, tak to wygląda.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pytałam o licencję księdza na kolędzie... powiedział, że u nas w diecezji (w każdym razie w okolicy) załatwianie licencji odbywa się tak, że zgłaszam się do proboszcza w mojej parafii z prośbą o wydanie linecji, on wysyła gdzieś pismo, które potem wraca, uiszcza jakąś opłatę i wtedy dopiero wydaje Młodym licencję. jak to mówił to rozumiałam, o co chodzi, teraz już nie bardzo Rolling Eyes w każdym razie dowiem się za niewiele ponad rok, bo na bank będziemy ją załatwiać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 24 Lut 2010, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas musowo licencja będzie, skoro w żadnej z naszych parafii ślubu nie bierzemy (i dobrze) język nie było problemu z załatwieniem tego, tj. byliśmy w mego proboszcza i po krzyku, mamy już termin na spisanie protokołu, nawet nauk przed tym nie trzeba miec robionych, mogą byc po język
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 24 Lut 2010, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a 'wszystkie papiery' będą kosztowały 150zł Evil or Very Mad
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Helgha
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 775
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 9 Cze 2010, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Pisanie jestem tu nowa itd. to takie oklepane ,jednak taka jest prawda Very Happy ,że jestem nowa. Wychodzę za mąż w święta Bożego Narodzenia i tez jestem na etapie "załatwiania" licencji.W mojej Gliwickiej parafii nie było żądnego problemu ze zbieranie dokumentacji. Tylko rodzi się pytanie ile to wszystko będzie kosztowało w kościele w którym faktycznie będzie udzielony sakrament? czy ktoś może wie Question
_________________

[url=http://www.weddingcountdown.com]

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group