Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Od kuchni ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto gotuje/będzie gotował w Waszym domu??
Oczywiście że ja!! Gdzie tam chłop w kuchni...
43%
 43%  [ 23 ]
Potrafię ugotować wodę i przypalić ziemniaki, gotuje zdecydowanie On.
3%
 3%  [ 2 ]
Gotujemy razem/na zmianę.
52%
 52%  [ 28 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
marttoom
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 79
Skąd: z domku:)

PostWysłany: Sob 25 Paź 2008, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gotować to ja bardzo lubię, wychodzi mi to dość dobrze... chyba uśmiech
moja mama się śmieje, że to dlatego, że bardzo lubię jeść...
a to fakt Very Happy

nie wiem jak będzie z pieczeniem, bo właśnie jakoś nigdy nic nie upiekłam... (nie no kilka lat temu jakiegoś murzynka, ale to u siostry jak byłam i ona mnie instruowała), u mnie w domku mamy zepsuty piekarnik i o ile mięsko, czy jakieś zapiekanki upiec idzie, to ciasto już nie wyjdzie...,
ale za rok to się zmieni, ponieważ od razu po ślubie kupimy nowy piekarnik i będę piekła.... taki mam plan Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takim podejściem marttoom każde ciasto Ci wyjdzie... lol Zwłaszcza, jeżeli włożysz do niego tyle serca i miłości, co masz dla swojego przyszłego męża... uśmiech
Ja już dawno nie piekłam. Ale jak piekę, to szukam specjalnych przepisów, które wiem, że posmakują mojemu Narzeczonemu... O nie lubi tych "masnych", jak to nazywa... Ale czasem i to idzie zakamuflować i nawet taki znawca, jak on nie odróżni, czy jest z masłem, czy nie... Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 15 Gru 2008, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już świątecznie nastawiona chciałam się "pochwalić" pierniczkami. Upiekłam ich już trzy tury, czyli w sumie z 3,5 kg mąki. Czeka mnie jeszcze jedna tura dla koleżanki. A potem, to już tylko zdobienie, lukrowanie, czy jak tam kto woli... lol
Ale świetnie smakują, fajnie wyglądają i mój K. je uwielbia. Zwłaszcza do mleka. Coś zakrawa na przysmak Mikołaja. Mleko i ciasteczka. lol lol lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 15 Gru 2008, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie czeka w czwartek debiut pieczeniowy szarlotki. pomyślałam że to będzie idealny prezent imieninowy dla Królika bo on uwielbia ciasta. wie że ja jak dotąd nie przepadałam za pieczeniem to tym bardziej doceni gest.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 2:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez bede piekla pierniczki:) kupilismy juz foremki do wycinania, same swiateczne wzorki:) mnie w ogole w tym roku czeka przygotowanie swiat od a do z samej!! swieta spedzimy w anglii wiec wszystko na mojej glowie:( i troche sie boje bo wyzwanie duze:) karp zamowiony ale kotek go zrobi bo umie sie z rybami obchodzic (najlepszym przykladem jestem ja- zodiakalna rybka hehe), zrobie jeszcze sernik w ciescie czekoladowym (juz robialam sama kilka razy), barsczyk czerwony z torebki do tego uszka i pierogi z grzybami i kapusta zamowione u pani (ja sie tego w zyciu chyba nie podejme), salatka pewnie z kurczaka, ananasa, selera i jajek; na pierwszy dzien zrobie kurczaka w miodzie. znajoma para ktora z nami spedzi swieta tez ma cosik upichcic:) a w drugi dzien swiat jestemy zaproszeni do znajomego angola (bedzie u nas na weselu hehe) wiec problem gotowania z glowy:)
ehhh tzrymajcie kciuki za te moje 1 swieta...
no i prezentow jeszcze nie mam!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik! pomocy!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdaberbec powodzenia w pieczeniu debiutanckiej szarlotki. Trzymam kciuki i chętnie poznam szczegóły po fakcie. język
A do Ciebie Anjas17 mam pytanie. Czy nie uważasz, że już trochę późno na pierniczki przed samymi świętami. Mogą być za twarde. Dlatego ja zawsze robi na tyle wcześniej. W ciągu dwóch tygodni jeszcze od biedy "doją", ale w tydzień, to już nie bardzo. Sałatka z selerem i ananasem jest pyszna, potwierdzam. I życzę powodzenia podczas przygotowań. Daj znać jak poszło. język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm nie wiem w sumie sie nie zastanawialam.... ze w tydzien nie dojada?? eee tam trudno... najwyzej powiesimy na choince heheh
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dojdą, będą jeszcze twarde. Chyba, że goście mają mocne zęby. Bo jak nie, to będziesz miała na sumieniu szczękę zaproszonego... lol Można jak najbardziej powiesić na choince i potem będą już dobre, penie po Nowym Roku. Ale możesz spróbować dać do pudełka z pierniczkami obraną połówkę jabłka, może szybciej się "zawilgocą".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine czy polewasz swoje pierniczki lukrem lub czekoladą? ozdabiasz je czymś kolorowym?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine widze ze specjalizujesz sie w pierniczkach hehe, no to zrobie tak jak piszesz, dolacze ulotke ze za zeby nie zwracam hehe "jesz na wlasne ryzyko" uśmiech a jak nie to rzeczywiscie beda po nowym roku do zjedzenia hehe
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 3 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group