Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub cywilny i wesele?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 16 Lut 2009, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jest zapisane, że takie małżeństwo jest możliwe do zawarcia i jak dopełni się kilka punktów to nie ma przeszkód... a niestety bywa, że co poniektórzy księża to celowo utrudniają. to już nie działanie samego Kościoła, a konkretnych osób. w efekcie stoisz przed wyborem: albo będziesz z ukochaną osobą, ale będziesz żył w zgodzie z Kościołem. tak nie powinno być.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 19:21    Temat postu: Re: ślub cywilny i wesele? Odpowiedz z cytatem

[quote="myszka188"]Witam,
mam do was pytanie, i proszę was bardzo wypowiedzcie się na ten temat, tak jakby to was dotyczyło. język Embarassed
Czy myslicie, ze slub cywilny idzie razem w parze z weselem??
Chcemy wziasc slub, ale na koscielny trzeba bardzo dlugo czekac (brak terminów) nawet w pobliskich kosciolkach.. Postanowilismy ze bedzie to cywilny, lecz ja zawsze chcialam miec wesele... Chociaz moi rodzice mowia, ze szkoda na to pieniazkow, bo mimo ze jest to slub z pompą to te pieniazki ktore potrzebne sa na wesele mozna przeznaczyc na cos innego... Lecz jeszcze nigdy nie spotkalam sie z weselem ktory jest po slubie cywilnym..

Wesele można zrobić po każdym ślubie, nie ma znaczenia czy po kościelnym czy cywilnym. Oba są tak samo ważne. Moja koleżanka miała cywilny w białej sukni z welonem, wesele na 150 osób z oczepinami, poprawiny i było super. Cywilny ślub wcale nie jest mniej ważny niż kościelny więc czemu miałby się go traktować inaczej.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ślub cywilny i kościelny to dwie różne rzeczy i oczywiście praktykuje się wesele po nim
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz ten watek gdzies tu jest ale co tam...Gadac o slubach zawsze fajnie Wink
Otoz moja droga my mamy tylko cywilny slub ale pelne przyjecie zaraz po.Ja bede miala biala suknie i welon i wszystko.Nie widze powodu dla ktorego mialabym nam odmawiac jednej okazji do milej zabawy.Cywilny slub w moich oczach jest tak samo wazny jak kazdy inny.Jesli mozesz sobie finansowo pozwolic to czemu nie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
juz ten watek gdzies tu jest ale co tam...Gadac o slubach zawsze fajnie Wink
Otoz moja droga my mamy tylko cywilny slub ale pelne przyjecie zaraz po.Ja bede miala biala suknie i welon i wszystko.Nie widze powodu dla ktorego mialabym nam odmawiac jednej okazji do milej zabawy.Cywilny slub w moich oczach jest tak samo wazny jak kazdy inny.Jesli mozesz sobie finansowo pozwolic to czemu nie?


W 100% się z tobą zgadzam. Ja nie widzę żadnej różnicy między cywilnym a kościelnym. Ślub to ślub.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100% poparcia!!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
100% poparcia!!

Zauważyłam, że w wielu sprawach myślimy podobnie:)uśmiechuśmiech
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fakt.Milo mi z tego powodu Wink Ciesze sie ze mozemy wszyscy milo porozmawiac Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to tak naprawdę zależy od dwojga ludzi, którzy ten ślub biorą. to Para Młoda udziela sobie ślubu, to Para Młoda składa przysięgę. są ludzie, dla których ślub cywilny jest tak samo wiążący jak kościelny oczko mi osobiście zależy na ślubowaniu ukochanej osobie przed Bogiem. natomiast nie rozumiem dlaczgo po cywilnym nie miałoby być wesela; przecież to nie jest związane z rodzajem ślubu uśmiech nikt nie może zabronić Ci urządzenia imprezy, nie? oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludziom to niczego nie można ani zabronić ani nakazać. Każdy robi jak chce. Mąż to mąż, a żona to żona. Nikt się nie pyta czy to żona (mąż) jest po
ślubie kościelnym czy po cywilnym;)
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group