Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub cywilny i wesele?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zamierzacie kiedyś mieć ślub kościelny, to wesele zrobiłabym wtedy a po cywilnym tylko małe przyjęcie. My tak właśnie robimy uśmiech Ale po cywilnym też może być wesele. Przecież to ważny dzień, wtedy staniecie się małżeństwem, więc okazja do świętowania jest jak najbardziej uśmiech
Powrót do góry
Alysza
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 500

PostWysłany: Pią 6 Lut 2009, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie zrobieniu wesela po cywilnym ślubie. Gdybym wiedziała, że kościelnego nie będzie to też bym zrobiła, ponieważ wesele zawsze mi się marzyłouśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 12 Lut 2009, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my nie mozemy tak latwo koscielnego miec bo ja jestem katoliczka a Andy z kosciola anglikanskiego sie wywodzi.Poza tym na koscielny nas nie stac.Mamy wesele normalnie i juz sie nie moge doczekac Wink
To zalezy od ciebie jak to widzisz.Jak ci sie marzy wesele to jak to sie mowi 'go for it'.I baw sie dobrze Wink Z cala pompa Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem luteranką, narzeczony katolikiem i nie było problemu ze ślubem koscielnym...
Powrót do góry
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to super.Moze nam tez nie byloby trudno..?Musze uzupelnic wiedze.Problem w tym ze nam w zupelnosci wystarczy cywilny Wink Koscielne w Anglii chodza baaardzo drogo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście, z tego co ja się orientuje to takie mieszane małżeństwo jest możliwe, ale strona niekatolicka musi się zgodzić, by dzieci byłby wychowane po katolicku uśmiech ale to też zależy od tego na jakiego księdza się trafi, bo któraś z dziewczyn ostatnio pisała, że jakaś kobieta przez 8lat nie mogła otrzymać ślubu koscielnego Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss, z tym oświadczeniem to jest jeśli ślub jest w kościele katolickim (i w prawosławnym jest tak samo). My mamy ślub w kościele luterańskim i nie ma problemów. Jedynie mój narzeczony może zgłosić się do swojego proboszcza aby ten wystąpił do biskupa o dyspensę od formy kanonicznej. Jest to potrzebne, aby ślub był ważny z katolickiego punktu widzenia.
Dla luteran też wystarcza ślub cywilny.
Powrót do góry
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie by sie nie chcialo bawic w tyle formalnosci.Pewnie dlatego tylko cywilny bierzemy Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LuterAnka napisał:
Miss, z tym oświadczeniem to jest jeśli ślub jest w kościele katolickim (i w prawosławnym jest tak samo). My mamy ślub w kościele luterańskim i nie ma problemów. Jedynie mój narzeczony może zgłosić się do swojego proboszcza aby ten wystąpił do biskupa o dyspensę od formy kanonicznej. Jest to potrzebne, aby ślub był ważny z katolickiego punktu widzenia.
Dla luteran też wystarcza ślub cywilny.

bo nie do dziś wiadomo, ze to głównie Kościół Katolicki robi tyle problemów co do śłubu uśmiech oczywiście, nie żebym narzekała czy winiła KK, taka ich polityka, ale jakbym sama brała ślub z kimś, któ nie jest katolikiem to chyba miałabym dość.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 16 Lut 2009, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie chodzi o jakąś politykę, tylko o pewne prawdy wiary i tradycję, z której Kościół czerpie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group