Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pierwsze spotkanie z księdzem.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nataly
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 36

PostWysłany: Wto 17 Maj 2011, 17:31    Temat postu: Pierwsze spotkanie z księdzem. Odpowiedz z cytatem

Witam

Z narzeczonym w weekend mamy zamiar wybrać się do mojej parafii.
W związku z tym, że ślub chcemy brać w innym kościele, idziemy prosić o pozwolenie, bądź licencję.

W związku z tym zastanawiamy się, czy na ten etap musimy mieć coś przygotowane? Jakieś dokumenty?
No i czy mamy się szykować na jakąś opłatę co łaska, żeby otrzymać zgodę? To chyba najbardziej stresująca część przygotowań, przeraża mnie biurokracja i te wszystkie zasady... uśmiech

Pomoże ktoś? uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Wto 17 Maj 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw musielibyście się dowiedzieć czy w parafii, gdzie będziecie brać ślub akceptują pozwolenia. Jeśli nie to musicie starać się o licencję, a tej od ręki nie dostaniecie. Dopiero po spisaniu protokołu w Waszej parafii.

Krótko rzecz mówiąc - najpierw radzę iść do kościoła, gdzie chcecie mieć ślub, zapytać o te pozwolenie/licencję i przy okazji klepnąć termin. Później resztę formalności (w przypadku licencji) załatwiać już w swoim kościele. I dopiero z samą licencją udać się do kościoła, gdzie będziecie brać ślub.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nataly
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 36

PostWysłany: Wto 17 Maj 2011, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję uśmiech

Czyli wpierw pojadę do parafii, w której chcę ślub, potem do własnej uśmiech

Chciałam jechać wpierw do mojej, bo wstępnie dzwoniłam do parafii, w której chcę ślub i mnie wystraszyli.
Otóż kobieta powiedziała mi, że skoro nie uczęszczam na msze św, w swojej parafii i nie przyjmuję swojego księdza po kolędzie ( w związku z tym, że nie mieszkam w rodzinnej miejscowości) to już mogę nie być parafianką i mogą mi nie dać licencji ani w ogóle ślubu. Tak mnie zestresowała, że jak tylko odłożyłam słuchawkę, to się popłakałam...
Nie wiem, czy tak może być, ale nigdy nic nie wiadomo, i będę w niepewności dopóki tego nie załatwię Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sro 18 Maj 2011, 6:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzdura. My byliśmy w dość podobnej sytuacji. Tzn na mszach się pojawialiśmy (choć niekoniecznie co tydzień), ale ze względu na to, że mieszkaliśmy razem nie bardzo chcieliśmy przyjmować kolędę Embarassed
I nie było z tym żadnych problemów. Przy spisywaniu protokołu ksiądz jedynie mimochodem na luzie nadmienił, że dobrze byłoby żebyśmy pojawiali się w kościele częściej i liczy, że może uda nam się spotkać na następnej kolędzie.

Jak będziecie mieli już ustalony termin w kościele, w którym będziecie brali ślub po prostu podejdźcie do swojego do kancelarii i bez wdawania się w nie wiadomo jakie szczegóły spytajcie jakie dokumenty potrzebujecie do spisania protokołu i kiedy macie się pojawić, żeby go spisać, żeby potem na podstawie tego móc uzyskać licencję. I tyle.

Będzie dobrze uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nataly
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 36

PostWysłany: Pon 23 Maj 2011, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

No to Yenna miałaś rację uśmiech

Byliśmy w weekend w kościele, co prawda jeszcze nas nie zapisali, kazali dzwonic w czerwcu, ale gadka była juz inna uśmiech Nie było problemów. Very Happy

Ulżyło mi uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Sro 25 Maj 2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas wyglądało to tak, że w lutym moja Mama zadzwoniła do proboszcza z prośbą o zapisanie mszy ślubnej na 27 sierpnia br. Po prawie 3 m-cach ksiądz zadzwonił, by umówić się na spotkanie z nami.

Spisał dane do zapowiedzi, sporządził notatkę dla proboszcza parafii mojego Piotrka, potwierdził datę o godzinę ślubu, pytał o organistkę i dekoracje kościoła. I tyle. Umówiliśmy się na spotkanie na początku lipca, gdzie mamy już mieć ze sobą dokumenty z USC i świadectwa szkolne z ocenami z religii (zaświadczenie o naukach przyjął już teraz). Wtedy też spiszemy protokół przedślubny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 25 Maj 2011, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue_Bird napisał:
świadectwa szkolne z ocenami z religii


Żartujesz? Co to kolejny dokument, którego będą od nas wymagać?... a co jeśli naukę religii skończyło się dość wcześnie, mimo, że ma się wszystkie potrzebne sakramenty?
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Sro 25 Maj 2011, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnku- to takie swoiste zaświadczenie, że zostało się wychowanym w wierze katolickiej. Gdy zażartowaliśmy, że musimy poszukać świadectw gdzieś na strychu ksiądz stwierdził, że może byś świadectwo nawet z podstawówki.

Ogólnie przyznał, że w całej PL są wymagane takie same dokumenty, ale każdy ksiądz z osobna ma swoje jakieś "widzimisię" i np. wymagają inf. o zawodach/pracy świadków itp. Sam powiedział, że co ma piernik do wiatraka. Czy wykonywany/przyuczony zawód ma jakiś wpływ na ślub/małżeństwo/ świadków?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 25 Maj 2011, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue - Dokładnie, co ma piernik do wiatraka. Poza tym u mnie może być problem nawet z dokumentem o religii, jako, że ja naukę religii skończyłam dość wcześnie... a świadków mamy cóż, po części przyjeżdżających z UK więc oni dokumentów raczej nie załatwią tak rach ciach...

Głupie to, szkoda, że nie ma jakiegoś jednego spisu tego co na prawdę potrzeba, a każdy ksiądz dorzuca sobie swoje "zachcianki"...


.............Zestresowałam się.................
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 25 Maj 2011, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue_Bird napisał:
Ogólnie przyznał, że w całej PL są wymagane takie same dokumenty, ale każdy ksiądz z osobna ma swoje jakieś "widzimisię" i np. wymagają inf. o zawodach/pracy świadków itp.



Że co? Shocked Jakbym trafiła na takiego księdza to chyba bym powiedziała co o tym myślę i wyszła. Uhhh... Ja jak byłam świadkową to jedyne co musiałam dostarczyć to dowód osobisty na 15 minut przed ślubem i tylko ksiądz się spytał czy przyjmujemy komunię. Wszystko... Siostra nic nie musiała przynosić, itp. Powiem wam więcej - świadek nie musi być wierzący i księdzu też nic do tego - tylko się wcześniej mówi, że jest taka sytuacja żeby głupio nie wyszło w trakcie. Jedyne co mi się nie podobało to to, że ksiądz trochę wymógł na nas tą spowiedź - ja nie jestem jakaś specjalnie wierząca, w kościele widzą mnie tylko na ślubach i pogrzebach i nie za bardzo mi się do spowiedzi widziało iść, ale zrobiłam to tylko dla siostry, bo ksiądz powiedział coś na zasadzie "miło by było, gdyby świadkowie też przyjeli komunię" i siostra powiedziała, że to zrobimy... Już nie chciałam robić problemów....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group