Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub cywilny jako formalność
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeataWu
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 1

PostWysłany: Czw 25 Wrz 2008, 22:09    Temat postu: ślub cywilny jako formalność Odpowiedz z cytatem

Witam, czy wie może ktoś z Was, czy można wziąć ślub cywilny bez ceremonii - tzn. tylko w obecności urzędników i świadków? Chodzi o to, że chcielibyśmy teraz zostać formalnie małżeństwem bez jakichkolwiek uroczystości, prezentów, przyjęć. Tylko formalnie. Najchętniej nawet nie w jakiejść dużej pustej sali, a po prostu w gabinecie urzędnika. Wiecie może, czy coś takiego w ogóle się praktykuje?
Pozdrawiam wszystkich. Z góry dziękuję za odpowiedź.
_________________
BW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Pią 26 Wrz 2008, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak chcecie to tak będzie, przecież nie ma nigdzie napisane że żeby zawrzeć małżeństwo muszą być goście Very Happy wystarczą tylko świadkowie
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 29 Wrz 2008, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czywiście, że się praktykuje. gdybym sama brała cywilny tobym własnie tak zrobiła. moi rodzice 16lat temu tak właśnie zrobili. poszli pewnego dnia do urzędu. nie było rodziców. byli tylko świadkowie. moja mama do tej pory bardzo sobie to chwali uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Sob 3 Sty 2009, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy mieć cywilny i będziemy my, świadkowie (przyjaciel narzeczonego i moja siostra), rodzice, moja druga siostra, żona i syn świadka, narzeczony świadkowej, moja przyjaciółka. Razem 13 osób.
Powrót do góry
iwonaryki
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 79

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 12:03    Temat postu: Witam was:) Odpowiedz z cytatem

My nasz ślub cywilny również uważamy jako formalność...gdyż jest tylko potwierdzeniem naszego związku..uczucia..miłości.. Very Happy Very Happy Na Naszym ślubie będzie wyłącznie moja najbliższa rodzina oraz świadek mojego narzeczonego czyli ogólnie będzie 8 osób uśmiech
_________________
Synek 15.12.2004.r Córeczka 04.05.2011.r
Córeńka 20.05.2012.r .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kociątko81
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zapraszamy 15 osób.
Początkowo miała być inna forma: MY i 2 świadków. Po cichu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swoja droga to ciekawe że wdze ze tendencje są żę albo 100 osoób do urzedu albo 8 uśmiech po srodku ejszcze wogole sie ktos decyduje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kociątko81
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Wawa

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eliza zgodnie z zasadą WSZYSTKO ALBO NIC! uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Wto 19 Paź 2010, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślub idealny, jak dla mnie, to wysłanie papierów pocztą, i tą samą drogą odebranie aktu ślubu.

Tak nie da rady, więc bez wizyty w USC się nie obejdzie. Liczba gości ograniczona do minimum: rodzeństwo (także w roli świadków) i rodzice.
I wystarczy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady Aga
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 143

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też marzę o takim właśnie ślubie. I taki będzie. Mam tylko dylemat- czy świadków i rodziców po ceremonii trzeba gdzieś zaprosić czy nie? Tak trochę głupio się rozejść, a z drugiej strony nie chcę żadnego przyjęcia. Szkoda że nie da się tego przez internet załatwić. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group