Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub cywilny jako formalność
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 6:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też bym pewnie przeżywała, w końcu to ślub! uśmiech Będzie podwójna okazja do przysięgi małżeńskiej! Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Często zdarza się, że słyszymy "tylko" ślub cywilny...Dla mnie nie jest on "tylko", ale aż. Choć my braliśmy konkordatowy = obydwa śluby (cywilny i kościelny) były dl nas równie ważne...
Są jednak osoby, które nie chcą, nie mogą brać ślubu kościelnego (ze względu na światopogląd bodź jedno z małżonków już ma ślub kościelny z inną osobą) dlatego biorą cywilny. W tych sytuacjach ślub ten dla nich jest wielkim przeżyciem i tu nie ma mowy o "tylko"...
Czasem zdarza się sytuacja, że młodzi biorą najpierw jeden ślub a później drugi z wielu przyczyn, których przykłady już ktoś na forum podawał...

Odnoszę jednak wrażenie, że ewelinka89 z góry traktuje tych, którzy biorą ślub kościelny, bądź tak jak w ostatnim przykładzie najpierw biorą jeden a później drugi i odczuwam nutkę ironii. Być może się mylę (jeżeli tak to przepraszam), ale każdy ma prawo do swojego "światopoglądu"....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wręcz przeciwnie - właśnie jak najbardziej uzasadnione dla mnie jest wzruszenie na takim ślubie, bo jednak to moment stania się małżeństwem. Na ślubie kościelnym (samym) - chyba trzeba być mocno wierzącym, żeby przeżyć to w sposób odpowiedni.. A nie trudno zauważyć, że z tym bywa różnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zzzz

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 11:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla, u nas było podobnie.
Szybki cywilny w biegu. Z rodziny tylko rodzice i rodzeństwo.
Reszta świata została poinformowana po fakcie dopiero.
Kościelny tez robimy raczej skromniutki (restauracja, bez tańców, ok 40 gości).
Oba śluby są dla nas ważne.
Bardzo fajnie się czuję mając nowe nazwisko i męża; więc to nie był tylko cywilny dla formalności.
A teraz będzie uroczyściej (suknia, fotograf - z cywilnego nie mamy nawet zdjęć!) i zaprosimy Boga do naszego małżeństwa. Wink
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużko - mogę się podpisać pod Twoimi słowami w 100% (no oprócz tego, że my mamy wesele po ślubie kościelnym)! uśmiech Mam identyczne odczucia i podobne doświadczenia w kwestii naszych 2 ślubów. W sumie cieszę się, że tak wyszło - będzie więcej miłych wspomnień uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też miałam tak szybko zorganizowany slub cywilny i zaluje, ze nikt nie pomyslal o zrobieniu zdjęć.. mam tylko kilka zdjęć na komórce.. smutny
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Braku zdjęć też żałuję.
Mój Tata zrobił kilka, ale miał beznadziejny aparat i zdjęcia w pomieszczeniu wyszły nieostre (prawie wszystkie).
A po slubie to sobie nawet żadnego wspólnego pamiątkowego nie zrobiliśmy.
Nie pomyśleliśmy! Rolling Eyes
Ale za to mieliśmy fajny 3-dniowy weekend poślubny w Kazimierzu, w domku z 2-osobową wanną. Bosko było! I mamy zdjęcia! lol
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dzień po ślubie musiałam iść do pracy.. na stażu byłam więc nie przysługiwał mi nawet 2dniowy urlop okolicznościowy smutny
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2011, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę wyłącznie cywilny i dla nas obojga jest to ogromne przeżycie. Idę w białej sukni, bez welonu, bo bardzo podobają mi się kwiaty we włosach. Dla mnie to nie tylko urząd, bo jednak to będzie spora rewolucja w moim życiu. Samo słowo: "ślub" ma w sobie coś takiego, że ciarki mnie przechodzą i robi mi się przyjemnie wewnątrz. Poza tym dołączę do zaszczytnego grona żon, dodam drugie nazwisko do swojego, zmienię wszystkie papiery i już nie będę przedstawiała Darka jako swojego narzeczonego tylko męża uśmiech Awans oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group