Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub cywilny jako formalność
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro 30 Mar 2011, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buziaki dla Was dziewczyny :* Za odwagę, bo w naszym kraju trzeba ją mieć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja się zastanawiam, czy to komuś naprawdę przeszkadza, że ktoś bierze dwa śluby (mojej mamie np. to przeszkadza) i jeśli tak to czemu. przecież to jasne, że ktoś ma swoje powody. dla mnie takim wystarczającym powodem jest kredyt na mieszkanie i po to bierzemy w tym roku cywilny. dlaczego nie kościelny?? bo jest z nim więcej zachodu, przynajmniej w moim odczuciu, a ja chcę, by to poszło szybko i sprawnie. dosłownie taka formalność. co nie zmienia faktu, że uważam, że ślub to ślub, nieważne czy cywilny, czy wyznaniowy.jasne, że wyrośliśmy wszyscy (albo prawie wszyscy) w przekonaniu, że kościelny jest tym ważniejszym, tym prawdziwym, mimo wszystko mienimy się przecież krajem katolickim i jest to głęboko zakorzenione. ale przecież najważniejsze jest to, jak Para Młoda do tego podchodzi. małżeństwem jest się już po ślubie cywilnym i chyba to jest najważniejsze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
a ja się zastanawiam, czy to komuś naprawdę przeszkadza, że ktoś bierze dwa śluby (mojej mamie np. to przeszkadza) i jeśli tak to czemu. przecież to jasne, że ktoś ma swoje powody. dla mnie takim wystarczającym powodem jest kredyt na mieszkanie i po to bierzemy w tym roku cywilny. dlaczego nie kościelny?? bo jest z nim więcej zachodu, przynajmniej w moim odczuciu, a ja chcę, by to poszło szybko i sprawnie. dosłownie taka formalność. co nie zmienia faktu, że uważam, że ślub to ślub, nieważne czy cywilny, czy wyznaniowy.jasne, że wyrośliśmy wszyscy (albo prawie wszyscy) w przekonaniu, że kościelny jest tym ważniejszym, tym prawdziwym, mimo wszystko mienimy się przecież krajem katolickim i jest to głęboko zakorzenione. ale przecież najważniejsze jest to, jak Para Młoda do tego podchodzi. małżeństwem jest się już po ślubie cywilnym i chyba to jest najważniejsze.


Nie, każdy może robić co chce.. Ale śmieszy mnie podejście ślub cywilny + obiad dla rodziny, a potem 'prawdziwy' ślub i wielkie weselicho. Przecież to już tak naprawdę nie ślub, tylko sama przysięga przed bogiem, bo jak małżeństwo ma się stać małżeństwem? A właśnie to 'że kogoś nie stać na kościelny' i odkłada to aż uzbiera 30 tysięcy na wesele dla mnie ogranicza to prawdziwą wiarę, bo raczej nie chodzi o nią, a o pretekst dla zorganizowania wymarzonego wesela. Chodzi o samo podejście - gdyby ktoś powiedział wprost o co chodzi, to bym zrozumiała. Jak ktoś twierdzi że dla wiary, a potem tak naprawdę skupia się na wielkim weselu, a wiarę odstawia na drugi bok to mnie zwyczajnie śmieszy. A niestety, widziałam tylko jedną wypowiedź osób, które biorąc później ślub kościelny naprawdę skupiały się na tym, na czym powinny.

No i najdziwniejsze - zawarcie małżeństwa to tylko formalność. Przysięga przed Bogiem to powód do wielkiego świętowania przy hektolitrach wódki :d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Ale śmieszy mnie podejście ślub cywilny + obiad dla rodziny, a potem 'prawdziwy' ślub i wielkie weselicho. Przecież to już tak naprawdę nie ślub, tylko sama przysięga przed bogiem, bo jak małżeństwo ma się stać małżeństwem?

jeśli ktoś zdecydował się, z jakichkolwiek powodów, na wzięcie osobno cywilnego i kościelnego, to trudno, by urządzał po obu ceremoniach wesele. kij z tym, jeśli ktoś nie chce wesela, ale jeśli chce, musi je sam opłacić, a równocześnie przydałoby się, by za długo narzeczeństwo nie trwałopytajnik albo ktoś najpierw bierze tylko cywilny, a dopiero po jakimś czasie chce wziąć kościelny, bo wcześniej mu to do szczęścia potrzebne nie byłopytajnik różnie się ludziom życie układa i wcale zabawne nie jest.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 18:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monixs
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 4 Kwi 2011, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My bierzemy ślub cywilny , nie jestem wierząca więc nie planuję kościelnego.
Ale dla mnie ślub to nie tylko oświadczenie przed urzędnikiem , dla mnie to oświadczenie przed moim Jarkiem . To przede wszystkim my sobie ślubujemy i oficjalnie stajemy się rodziną . Od dnia ślubu będziemy formalnie związani . Nie bierzemy ślubu dla ubezpieczenia , mieszkania , czy po to żeby zatkać innym usta ( żyjemy ze sobą przeszło 3 lata , mamy wspólne dziecko ) . Chcemy ślubu bo się kochamy i oficjalnie chcemy być małżeństwem .
Taka jest idea ślubu - bycie rodziną , jednym organizmem .

A jako panna młoda Wink chcę się tą radością dzielić z innymi bliskimi mi osobami .
Welon i suknia nie są zarezerwowane wyłącznie do kościoła .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 4 Kwi 2011, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monix to, że suknia nie jest zarezerwowana tylko do kościoła to zgadzam się w 100% uśmiech my będziemy brać ślub kościelny za rok i np mi bardzo zależy na takiej przysiędze w kosciele dla mnie to wtedy tak jak napisałaś staniemy się jednym organizmem uśmiech choć zastanawiamy się nad wzięciem cywilnego uśmiech w mojej rodzinnej miejscowości bo bardzo chciałam wyjść za mąż tam niestety wyszło inaczej i żeby spełnić moje marzenie byc może weźmiemy 2 dodatkowy jak dla nas ślub tam gdzie tego pragnę tak naprawdę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monixs
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 4 Kwi 2011, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie możesz wziąć ślubu tam gdzie chcesz pytajnik? To takie wydarzenie , taki dzień w którym wszystko musi być tak jak się chce i jak sobie wymarzyliśmy .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 4 Kwi 2011, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pochodzę z małej miejscowości a obecnie mieszkam ok 700 km od tego miejsca ( obecnie czyli już od ponad 11 lat) tu mieszkam mam rodzinę, z tąd jest narzeczony i jego rodzina. Gdybym chciała spełnić swoje marzenie wiązało by to się z ogromnymi kosztami. Bo chcemy mieć wesele. Tam wiązało by się to z dojazdem gości i zapewnieniem im noclegu... nie stać nas na to. Dlatego nic narazie nie mówimy o tym. Mamy - ja i narzeczony również tego chce, marzenie aby w miejscowości z której pochochodzę wziąść cichy cywilny.. taki romantyczny ... pełen uroku... pełen magii tylko dla nas bez nikogo więcej. Nic nie mówimy o tym narazie, żeby nie zapeszyć ale póki co obrączki zamówione za dwa tygodnie do odbioru.uśmiech więc samo wszystko się ku naszym marzeniom szykuje uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Wto 5 Kwi 2011, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja miałam ustalony termin ślubu konkordatowego oraz wesela praktycznie rok wcześniej.. a w listopadzie okazało się, że możemy okazyjnie kupić mieszkanie.. dlatego postanowiliśmy wziąć cywilny, bez przyjęcia, tylko rodzice i świadkowie.. a wesele odbędzie się za 54 dni.. tak jak było zaplanowane dużo wcześniej..
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group