Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub cywilny jako formalność
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 9 Mar 2011, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Wiesz Ewelinko, czasem to nie jest kwestia samego "papierka", ale trochę ważniejszych spraw. Są na forum dziewczyny wierzące, praktykujące, dla których ślub kościelny ma wymiar duchowy i jest bardzo ważny jako sakrament, a nie chęć pokazania się. One czekają na swój dzień, jest to dla nich po prostu ważne. Natomiast cywilny, na szybko i "jako formalność" był dla nich potrzebny na przykład do uzyskania kredytu na mieszkanie. I ze ślubu cywilnego przy dobrych chęciach można zrobić przedstawienie, a konkordatowy przeżyć skromnie i spokojnie, nie ma na to żadnej reguły.


Owszem, jeżeli chodzi o wymiar religijny rozumiem (w końcu taka potrzeba może przyjść z czasem).. Ale (przynajmniej mówię o odczuciach wyczytanych na forach, bo w rzeczywistości nie spotkałam się z tym) zazwyczaj mówi się o kosztach (a przecież sam koszt ślubu kościelnego to kilkaset złotych..), kilka razu próbowałam wypytać jakież to koszta (tak, wiem że co łaska oznacza różne kwoty, ale nie przesadzajmy, że te nawet 1000 zł młodzi będą odkładać przez lata małżeństwa;p) to zawsze chodziło o wystawne wesele. A to już dla mnie mija się z celem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 9 Mar 2011, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko, mam wrażenie, że gdzieś w środku drażni Cię to, że ślub cywilny jest postrzegany jako mniej poważny, właśnie jako formalność. Rozumiem, nie Ty jedna chciałabyś, aby było to coś wyjątkowego, nie zwykłe spotkanie z urzędnikiem, ale ostatecznie jak będzie zależy od Was. Nie doszukuj się jednak dziury w całym i nie krytykuj tak ślubu konkordatowego, bo poza wszystkimi wytykami, które wypisujesz istnieje druga, jasna strona i tam nie musi być aż tak źle. A zamiast tracić czas na niepotrzebne dyskusje wyższości jednego ślubu nad drugim poszukaj ciekawych inspiracji, na naszym forum nie brakuje ich.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 9 Mar 2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Ewelinko, mam wrażenie, że gdzieś w środku drażni Cię to, że ślub cywilny jest postrzegany jako mniej poważny, właśnie jako formalność. Rozumiem, nie Ty jedna chciałabyś, aby było to coś wyjątkowego, nie zwykłe spotkanie z urzędnikiem, ale ostatecznie jak będzie zależy od Was. Nie doszukuj się jednak dziury w całym i nie krytykuj tak ślubu konkordatowego, bo poza wszystkimi wytykami, które wypisujesz istnieje druga, jasna strona i tam nie musi być aż tak źle. A zamiast tracić czas na niepotrzebne dyskusje wyższości jednego ślubu nad drugim poszukaj ciekawych inspiracji, na naszym forum nie brakuje ich.


Owszem, z jednej strony nie ma to większego sensu bo każdy wie swoje. Ale trochę dziwi mnie to i liczyłam na jakąś polemikę z osobami z takim podejściem, żeby zrozumieć tok myślenia, ot co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 9 Mar 2011, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli w zamierzeniu leży wyłącznie polemika to ja chętnie mogę, jeśli masz zamiar leczyć żal - odpada.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie żałuję naszej decyzji. Nie przeceniam też otoczki kosztem samej 'formalności', skupiam się na tym co jest istotne. Jednak nie spotkałam się z logicznym wyjaśnieniem pobudek, którymi kierują się osoby biorące dwukrotnie ślub (oprócz tych, które uważam za stereotypowe). Już mamy jakieś wyjaśnienie, kwestia wiary. Chętnie poznam kolejne argumenty. Mam nadzieję, że nie razi to nikogo - po prostu jak czegoś nie rozumiem szukam wyjaśnień oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 6:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa wiary jest tu naistotniejsza, jeśli ktoś jest wierzący traktuje to normalnie i nie zastanawia się dlaczego. A po co wcześniej sam cywilny? Chociażby wspominamy kredyt na mieszkanie w opcji Rodzina na swoim. Jeśli nadarzyła się możliwość kupienia mieszkania, a do ślubu konordatowego zostało jeszcze trochę czasu podejmuje się decyzję o cywilnym. Wspominałam, tu na forum są dziewczyny, które tak własnie zrobiły. Inna sprawa to chęć sformalizowania związku, bo z różnych pobudek nie chce się żyć w konkubinacie. Potraktowanie wtedy ślubu cywilnego jako zwykłą formalność i dopiero pózniej odłożenie pieniędzy na wesele. Mam tu na myśli konkretnie to, że akurat młodzi chcą być razem, ale nie mają aktualnie pieniędzy, żeby takie wesele urządzić i chcą na nie odłożyć. Nie widzę w tym nic złego, tez nie jestem zwolenniczką mieszkania "na kocią łapę" w dłuższej perspektywie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wzięliśmy cywilny, bo potrzebowałam ubezpieczenie, a straciłam swoje rezygnując z pracy (bezrobotny mi się nie należał, bo miałam umowę o dzieło w innym miejscu pracy).
Zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę - 30 osób.
Za 2 miesiące bierzemy kościelny (z potrzeby emocjonalnej tak to nazwijmy). Weselicha też nie będzie, bo nie mamy na to pieniędzy. Będzie obiad dla rodziny - ale tym razem 50 osób, nie 30. oczko
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw 10 Mar 2011, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszą dziewczyny - to kwestia punktu widzenia.
Osobiście wkurza mnie, gdy moi niewierzący znajomi nagle hyc! biorą ślub kościelny, bo co ludzie powiedzą, bo taka tradycja, bo suknia i kwiaty. Potępiam to. Natomiast są ludzie, którzy traktują to serio ze względu na Boga, nie wiem, czy jest ich wielu, ale są. Ślub cywilny wcześniej pewnie też ma jakieś uzasadnienie. Podobnie zrobiła moja babcia, nie chciała brać kościelnego bez przekonania i kiedy dojrzała do tej decyzji, poszła.
My z narzeczonym nie jesteśmy katolikami. Ja ogromną wagę przykładam do ślubu cywilnego, bo łączę się w małżeństwie z mężczyzną, którego kocham.
Ostatnio zdenerwował mnie mój wujek, powiedział, że po co robię wesele skoro to tylko cywilny. Głupi pogląd, każdy ma prawo do pięknego przyjęcia z okazji ślubu, nieważne jakiego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Mar 2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój cywilny ślub będzie pełnowartościowym ślubem. Co z tego, że mniejsza otoczka nić na kościelnym, ale tak samo ważny. Dla nas niewierzących ślub cywilny jest tak samo wazny jak kościelny dla wierzących i może być tak samo piekny. Najbliższi, piękne kwiaty, piękna suknia ślubna uśmiech tylko jeszcze nie wiemy gdzie Rolling Eyes
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zuchwała
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 57

PostWysłany: Sro 30 Mar 2011, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka cudownie!wykrzyknik
"niewierzących ślub cywilny jest tak samo ważny jak kościelny dla wierzących"

i ja się z tym zgadzam też mam tylko cywilny
ale będzie to mój jedyny ślub ale za to jakże wspaniały Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group