Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie nie wyobrażam, żebym miała brać kościelny tylko dlatego, że rodzina tak chce. Na szczęście mi rodzina nigdy nie mówiła "weź kościelny" czy coś. I tak jak Miss pisze - nie chciałoby mi się wszystkiego załatwiać jakbym kościelny wybrała tylko ze względu na rodzinę.

Ola
współczuję bardzo tej całej sytuacji smutny
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 8:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka tak naprawdę nie ma mi czego współczuć, poprostu kościół ma dziwne wizje i tyle. A mówie z chęcią wzięłabym ten kościelny, bo wierzę w Boga itd, ale skoro jest problem z tym, żeby mi udzielić tego sakramentu, bo księża mają swoje fanaberie to trudno.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie z tego powodu, ze chcesz a nie możesz (kłóciłabym się czy aby na pewno nie mozesz czy po prostu ksiądz kit Ci wcisnął) należałyby Ci współczyć. bo to naprawdę smutne, jak ktoś Ci broni czegos, do czego masz prawo Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss, ja już się tym nie przejmuję.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, teraz. stwierdziłas, ze sprawa niejest warta świeczki. ale mimo wszystko, masz prawo wziąć ślub, a ksiądz Ci rzuca kłody pod nogi. a ci, którym na ślubie nie zależy, otrzymują go bez problemu Rolling Eyes to coś jest nie tak moim zdaniem. ja bym k****cy dostała Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola89 napisał:
Miss, ja już się tym nie przejmuję.



Ola89 szacunek.Brawo uśmiech zycie toczy sie dalej i trzeba je przezyc.Dobrze ze sie nie zatrzymalas w problemie tylko idziesz dalej.Bo moze jak sie przeprowadzisz i ci wstret do wszystkiego przejdzie to moze akurat sie zdarzy tak ze nie tylko koscielny wezmiesz ale jezcze sam papiez ci blogoslawienstwo da.
Mam taka polityke ze jak sie o cos upieram ale sie nie udaje to odpuszczam.Pomysl trzymam w glowie ale odpuszczam na dana chwile.Bog ma plany odnosnie kazdego z nas i moze jego zamiarem jest ze teraz slubu koscielnego miec nie bedziesz.Ale za np 5 lat sam Bog da ci szanse wziac slub z cala pompa jaka sobie wymarzysz.Odetchnij sobie,wez na luz,zalatw cywilny i kto wie moze potem.... Na wszystko jest wlasciwy czas i tylko Bog wie kiedy ten czas dla kazdego z nas nastapi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co a może to powinnyśmy współczuć księżom takiego a nie innego podejścia do świata... Mi się czasem wydaje, że oni sami nie rozumieją religii, którą mają przedstawiać wiernym.

Ola cieszę się, że sobie to odpuściłaś i się nie przejmujesz uśmiech
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ola89
gaduła
gaduła


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 493
Skąd: Chatka z piernika ;]

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie Papież to mi nigdy nie pobłogosławi.
Co do ślubu z pompą, to ja nawet takiego nie chcę. Jak już kiedyś dostanę ten kościelny, to chcę mieć skromny, taki jak cywilny uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 18 Mar 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola89 napisał:
Sadie Papież to mi nigdy nie pobłogosławi.
Co do ślubu z pompą, to ja nawet takiego nie chcę. Jak już kiedyś dostanę ten kościelny, to chcę mieć skromny, taki jak cywilny uśmiech


Nigdy nie mow nigdy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
to twój ksiądz jest <cenzura>. bzdury gada.
małżonkowie mają być w pełni świadomi tego co robią, dojrzali, działać z własnej woli, nie może być zatajona choroba psychiczna ani np. niepłodność. mają szanowac się nawzajem i nie uchylać się od rodzicielstwa od tak, przyjąć dziecko z miłoscią. ale spłodzenie dziecka nie jest obowiązkiem samym w sobie i bezpłodne pary moga dostać sakrament małżeństwa. nie wierzę, ze normalny ksiądz po rozmowie z Tobą, poznaniu powodów, dla których być moze nigdy nie zdecydujecie się na dziecko (a macie bardzo dobry powód), ot tak powie, ze nie da wam ślubu. lepiej pogadaj o tym z innym księdzem i dowiedz się jak jest naprawdę.


dokladnie
prawo jest po Waszej stronie i tu nie kwestia wiary czy Kosciola, a kwestia nierozwinietego ksiedza grrr oby takich bylo jka najmniej!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 8 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group