Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 24 Mar 2010, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ide w pełnoprawnej slubnej.
Bo cywilny jest ze wzgledu na brak bierzmowania narzeczonego. Tak postanowil, ja postanowilam ze odpada slub mieszany. Został cywilny i jestem nim nie mnie podekscytowana jak koscielnym:) Slub to slub - waga wydarzenia z mojej perspektywy sie nie zmienia. Wiec bedzie suknia z marzen czyli biała i strojna Cool Krotka suknia tez mi sie podoba ale krotkich sukienek mam sporo i zakladam je jako gosc - nie biale ale to nic, tez urocze uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Wto 30 Mar 2010, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas ślub cywilny jest konsekwencją wielotorowych przemyśleń - głównie moich:)
Narzeczony jest niewierzący - ja owszem, ale tak się złożyło, że nie mam bierzmowania. Jednocześnie czas jakiś temu dojrzałam wewnętrznie do tego, by opuścić łono Kościoła katolickiego na rzecz ewangelickiego. Uznałam, że zdecydowanie bardziej odpowiada to mojemu pojmowaniu Boga i wiary. Chcę się do tego dobrze przygotować, z pełną świadomością. Kiedy tak się stanie, weźmiemy ślub w obrządku ewangelickim. Bez oglądanie się na to, co myśli rodzina. Bez oglądania się na czyjeś oczekiwania i że coś tam wypada czy nie. To będzie bardzo cicha, intymna, czysto religijna ceremonia, w gronie absolutnie najbliższych: coś, co pragnę potraktować jak duchowe odnowienie ślubów miłości i wierności, nie ujmując znaczenia więzom cywilnym.
Ślub cywilny biorę normalnie w białej kiecce, z bukietem, welonem i innymi firfołami, jest dj, jest sala, jest wesele i są ciotki z wujkami, a my stajemy się pełnoprawnym małżeństwem i jesteśmy przeszczęśliwi:)
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koizumi_r
początkujący
początkujący


Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 9
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto 20 Kwi 2010, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak czytam wasze wypowiedzi to coraz bardziej upewniam się w decyzji ślubu cywilnego. Na szczęście mojemu Narzeczonemu ślub kościelny "wisi" uśmiech.

Tym bardziej, że w tym roku na kolędzie u rodziców ksiądz z ich parafii praktycznie nakrzyczał na nich, że pozwalają nam zyć w grzechu :/ (bo mieszkamy razem i sypiamy w jednym łóżku). Myślę poza tym, że gdybym poszła do spowiedzi i wysypała wszystkie grzechy to ksiądz powiedziałby, że będe smażyć się w piekle język.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kociątko81
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sro 21 Kwi 2010, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To obawiam się, że przy takiej ilości "chętnych" do tego miejsca, trzeba będzie wcześniej rezerwować miejscówki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tanne
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 7

PostWysłany: Sro 30 Mar 2011, 15:45    Temat postu: Ślub cywilny Odpowiedz z cytatem

My bierzemy ślub cywilny, sukienkę mam białą (dłuższa historia, ale powiem tak - pomysł na świetny biznes - sklep z sukniami ślubnymi na ślub cywilny - wszędzie na moje pytanie, czy jest coś kolorowego dostawałam odpowiedź - ależ oczywiście - ecru...), bardzo ładną, nie w typie amerykańskim, ale skromną też nie. Do tego mam welon.
Potem mamy obiad dla najbliższej rodziny i paru znajomych, wesela nie ma, bo nie mieliśmy na nie ochoty. Całość nas wyniosła ok. 7 tys. zł, do czego jeszcze trzeba będzie dodać koszty podpisania intercyzy - stopień zadłużenia okolicy jest dość wysoki, a my nie chcemy wszystkiego stracić w razie czego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 30 Mar 2011, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deina napisał:
U nas ślub cywilny jest konsekwencją wielotorowych przemyśleń - głównie moich:)
Narzeczony jest niewierzący - ja owszem, ale tak się złożyło, że nie mam bierzmowania. Jednocześnie czas jakiś temu dojrzałam wewnętrznie do tego, by opuścić łono Kościoła katolickiego na rzecz ewangelickiego. Uznałam, że zdecydowanie bardziej odpowiada to mojemu pojmowaniu Boga i wiary. Chcę się do tego dobrze przygotować, z pełną świadomością. Kiedy tak się stanie, weźmiemy ślub w obrządku ewangelickim. Bez oglądanie się na to, co myśli rodzina. Bez oglądania się na czyjeś oczekiwania i że coś tam wypada czy nie. To będzie bardzo cicha, intymna, czysto religijna ceremonia, w gronie absolutnie najbliższych: coś, co pragnę potraktować jak duchowe odnowienie ślubów miłości i wierności, nie ujmując znaczenia więzom cywilnym.
Ślub cywilny biorę normalnie w białej kiecce, z bukietem, welonem i innymi firfołami, jest dj, jest sala, jest wesele i są ciotki z wujkami, a my stajemy się pełnoprawnym małżeństwem i jesteśmy przeszczęśliwi:)


Przywracasz mi wiarę w ludzi oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się wyłamię, bo ani nie powiem, że biorę cywilny w białej ślubnej sukni (zdecydowanie będzie skromniejsza i nie-ślubna i bez welonu), ani nie robię po nim przyjęcia żadnego, ani nie mogę powiedzieć, że biorę cywilny, bo tak mi każe sumienie. kurczę, cieszę się na niego, w końcu to ślub... tylko fakt, że trzymamy nasz zamiar w tajemnicy przed większością osób z naszego otoczenia ze względu na akcje szwagra jakoś nie sprawia, że czuję się jak szczęśliwa przyszła Panna Młoda.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
ja się wyłamię, bo ani nie powiem, że biorę cywilny w białej ślubnej sukni (zdecydowanie będzie skromniejsza i nie-ślubna i bez welonu), ani nie robię po nim przyjęcia żadnego, ani nie mogę powiedzieć, że biorę cywilny, bo tak mi każe sumienie. kurczę, cieszę się na niego, w końcu to ślub... tylko fakt, że trzymamy nasz zamiar w tajemnicy przed większością osób z naszego otoczenia ze względu na akcje szwagra jakoś nie sprawia, że czuję się jak szczęśliwa przyszła Panna Młoda.


O kurcze.. co z tym szwagrem nie tak, że musicie się tak chować? To może pomyślcie o otoczce, wyjedźcie w jakieś piękne miejsce, żeby skupić się na swojej radości i mieć wspomnienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze szwagrem jest coś nie tak o tyle, że nie podoba mu się, że bierzemy ślub przed nim, więc stwierdził, że dopóki u niego mieszkamy to o żadnym ślubie nie ma mowy. w ogóle zawiła sytuacja, którą już nie raz opisałam tu, na forum, bo mi momentami nerwy puszczają. dlatego bierzemy szybki ślub, z zaskoczenia, kupujemy mieszkanie, a za rok latem kościelny. wtedy będą piękne wspomnienia, mam nadzieję. ale póki co żadnych przyjęć, żadnych atrakcji, żadnych dłuższych wycieczek w podróż po ślubną, bo jak z kredytem na głowie i małym, bo małym, ale weselem w planach?? Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Nie 17 Kwi 2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 7:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 10 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group