Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

protokół przedślubny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 4 Mar 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel, jeśli mi coś zarzucasz to poprzyj to cytatami, bo nie pamiętam, żeby oceniała kogoś intencje, skalę wiary czy żebym stwierdziła, ze ktoś nie ma prawa do ślubu koscielengo czy jakiegoś innego. nie napisałam też, żeby tylko ślub w Kościele Katolickim był jedyny prawdziwym i jedynym ważnym. ani że coś gwarantuje. zagwarantowaną to mamy tylko śmierć.... ani że ktoś jest gorszy, bo nie bierze ślubu w Kościele. nie interesuje mnie za bardzo kto, z kim, dlaczego i gdzie. natomiast jeśli bierze się slub w Kościele to są jakies wymogi, sterta papierów, kursy do zaliczenia....to chyba jasne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sro 4 Mar 2009, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss,ja nie mam ani tobie, ani nikomu innemu nic do zarzucenia.Moje odpowiedzi w większości nie dotyczą konkretnej osoby tylko tematu. Każdy te wypowiedzi interpretuje dobie po swojemu i stąd nieporozumienia. Ja jestem osobą bardzo tolerancyjną, i po prostu wypowiedzi po co ktoś, coś robi czasami mnie irytują. Zastanawiam się, czy to forum jest by sobie pomagać, czy krytykować? Może zostawmy sprawy wiary i intencji naszym sumieniom, i przestańmy oceniać innych przez pryzmat naszych przekonań.
Każdy z nas ma swoje racje i powody, by postępować tak czy inaczej.
Lepiej gadajmy o kieckach, fryzurach i butach:)
Peace and love;)
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem osobą bardzo tolerancyjną, i po prostu wypowiedzi po co ktoś, coś robi czasami mnie irytują.


Mam ten sam problem.Tez mi nie przeszkadza wiele rzeczy ale nie rozumiem dlaczego pewni ludzie pewne rzeczy robia.Po prostu nie znajduje wytlumaczenia dla samej siebie.Wszyscy narzekaja na te wymogi koscielne,plujemy sie na biurokracje i ilosc papierkow ktore musimy doniesc (kasy ktora za to placimy) itd.Ale czytak naprawde sami sobie tych problemow nie stwarzamy poprzez nasz wybor?Sami sobie dodatkowy bagaz stresu nadajemy.I po co?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też jestem tolerancyjna, ale niektóre rzeczy mnie irytują... tu ktoś stwierdza "po co wam ślub w Kościele, skoro nie zgadzacie się z tym czy z tamtym", tu coś o prawdziwych katolikach... ja jeszcze nie widzałam prawdziwego katolika, jesli jest to osba, która wszystkich przykazań przestrzega. i wybaczcie, że ktoś szuka Boga w kościele. jakby nie było kosciół jest Domem Bożym, więc jeśli komuś zależy na ślubie przed Bogiem to normalne, że będzie chciał wziąć go w kościele, a nie np. w USC. nie trzeba wtórować KK. w każdym razie ja nie bedę, bo u mnie przede wszystkim ważne jest życie w zgodzie w własnym sumieniem uśmiech

Cytat:
I po co?

bo chcemy wyjść za swoich lubych Very Happy czego to człowiek nie zniesie dla ukochanej osoby oczko

ja doszłam do wniosku, ze na pytanie o dzieci odpowiem zgodnie z naszym sumieniem, chcemy je mieć i na pewno przyjmiemy dziecko z radością, ale lepiej, by ksiądz nie zadawał pytania dodatkowego a propos jak się będziemy ustrzegali ciąży Confused a jak zapyta czy zrobimy wszystko, by utrzymać to małzeństwo pomimo kłopotów odpowiem, ze tak, bo to prawda. rozwód dopuszczam tylko wtedy jak mnie zdradzi/pobije i tym podobne rzeczy (których na 99,99% mój narzeczony nie zrobi). i tak to załatwimy, bo inaczej się raczej nie da.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my oczywiście na pytanie o dzieci odpowiedzieliśmy że TAK.na szczęście żadnych innych dodatkowych pytań co do tego tematu nie było.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak... bo to potem dopiero na spowiedzi wychodzi lol ale nigdy nic nie wiadomo. oczami wyobraźni widze nadgorliwego księdza, który przy pytaniu o dzieci zechce znać nasze stanowisko w sprawie antykoncepcji Cool a ja niestety nie umiem kłamac księdzu w rozmowie twarzą w twarz....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja po prostu tak do końca tematu jeszcze nie znam. Dzieci chcę, ale ile i kiedy, to nie wiem. I tak mogę powiedzieć księdzu, jak się zapyta. A poza tym, to przecież nie ja decyduję o tym kiedy i czy będzie mi to dane.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine masz rację.Tylko że w protokole sa pytania sformuowane w taki sposób że odpowiadasz TAK albo NIE.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="MissIndependent"]ja też jestem tolerancyjna, ale niektóre rzeczy mnie irytują... tu ktoś stwierdza "po co wam ślub w Kościele, skoro nie zgadzacie się z tym czy z tamtym",


Pytalam bo tego nie rozumiem.Czym sie tu irytowac?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chodzi konkretnie o to, ze Ty zapytałaś tylko ogólnie o to pytanie. ludzie chyba uważają, ze jak ktoś ma się za katolika to chyba powinien postępowac jak świety i jak pokorna owieczka zgadzać się z każdym słowem KK. wszelkie odstępstwa są nie tolerowane. dlatego ja wolę mówić o sobie jak o osobie wierzącej niż jako o katoliczce Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 7 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group