Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

protokół przedślubny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sob 28 Lut 2009, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine napisał:
Angel u mnie to nie będzie kłamstwo, bo ja nie idę do ślubu z zamiarem wzięcia rozwodu. I jak ksiądz coś zacznie, to ja mu to powiem.


No raczej, nikt nie bierze ślubu, z zamiarem rozwodu. Pytanie brzmi, czy bierzesz taką opcję pod uwagę, jeśli w związku będzie się źle działo.
Skoro uważasz, że nie wiem co się stanie, a ty będziesz trwała przy mężu do końca, to faktycznie może i nie jest, jeśli jednak uważasz, że np zdrada skończy się rozwodem, to już będzie to kłamstwo (nie wiem jak to napisać, żeby nie zamotać Confused
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sob 28 Lut 2009, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem o co Ci chodzi. Ja póki co nie powiedziałam, że za zdradę bym go zostawiła. I nie mówię też, że bym przy nim została, bo każda sytuacja jest inna. Istniej możliwość, że zostałabym z nim nawet mimo zdrady.
Ale póki co mam do niego zaufanie i nie biorę pod uwagę żadnych takich rzeczy. Nie zastanawiam się też nad tym, co by się musiało stać, żebym go zostawiła, więc powiedzmy, że ja akurat odpowiem zgodnie z moim sumieniem, a jakby księdzu się moja odpowiedź nie spodobała, to zawsze mogę mu powiedzieć, że wolę swoje przyszłe życie teraz przed ślubem brać od tej dobrej strony, niż zastanawiać się nad tym, co mnie/nas może spotkać, bo gdybym brała pod uwagę wszystkie prawdopodobieństwa, to bym chyba w końcu nigdy za mąż nie wyszła, tylko do końca życia bym pozostała w tzw. "wolnym związku", co chyba Kościół też nie popiera.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sob 28 Lut 2009, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja wyskocze z pytaniem..
Czemu nam tak zalezy na poparciu Kosciola?Do czego nam to potrzebne?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sob 28 Lut 2009, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine napisał:
do końca życia bym pozostała w tzw. "wolnym związku", co chyba Kościół też nie popiera.


Jakoś nie bardzo mnie interesuje czy popiera wolne związki czy nie. Jak ktoś chce żyć w konkubinacie całe życie, to niech sobie żyje. Niczym nie jest gorszy w moich oczach niż ci co są po ślubie.
Jakby Bóg chciał, byśmy ślepo ufali kościołowi i robili co oni tam sobie nie wymyślą to by nam wolnej woli nie dał. Skoro dał, to chyba po to byśmy podejmowali swoje decyzje, a nie decyzję słuszne wedłóg KK.
Kościół tworzą tylko ludzie, i są tak samo grzeszni jak my, więc nie powinni nikogo rozliczać z moralności.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja doszłam do wniosku, że wolę być w zgodzie z własnymi przekonaniami i własnym sumieniem zamiast spełniać wymagania księdza i Kościoła. chcę wziąć ślub w kościele, dla siebie, nie dla księdza, ale jeśli ksiądz chce usłyszeć to i owo, by mógł mi udzielić słubu to proszę bardzo, w ostateczności mu powiem to co chce usłyszeć. nawet jeśli trochę rozminę się z prawdą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss to jest chyba najlepsze wyjście. Ja już jakiś czas temu stwierdziłam, że jak ksiądz będzie robił problemy to będę mu mówić to co chce usłyszeć i tyle, po co sobie psuć nerwy...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiądz nie może utrudniać, musi rozgrzeszyć i już. To nie jest ich widzi misie, żaden z tych grzechów nie jest takim, co nie może być rozgrzeszony.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też ślub biorę dla siebie, a nie dla księdza, czy Kościoła. Po prostu tak chcemy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zaklina89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 711
Skąd: Jastrzebie Zdrój

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z wami że bierzemy ślub dla siebie . Tylko zastanawiam mnie ale się nie obraźcie na mnie ale to po co nie które z was biorą ślub kościelny pytajnik? Nie lepiej było iść do USC pytajnik?
Angel1978 ciebie już wcześniej pytałam więc wiem uśmiech
Ale zastanawia mnie na przykład podejście do tego ladysunshine jeżeli nie bierzesz ślubu ani dla księdza a ni dla kościoła to po co go bierzesz w kościele pytajnik? Może ja jestem inna wybaczcie mi ale po prostu niekiedy mnie zastanawia ten fakt
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaklina89 napisał:
Zgadzam się z wami że bierzemy ślub dla siebie . Tylko zastanawiam mnie ale się nie obraźcie na mnie ale to po co nie które z was biorą ślub kościelny pytajnik? Nie lepiej było iść do USC pytajnik?
Angel1978 ciebie już wcześniej pytałam więc wiem uśmiech
Ale zastanawia mnie na przykład podejście do tego ladysunshine jeżeli nie bierzesz ślubu ani dla księdza a ni dla kościoła to po co go bierzesz w kościele pytajnik? Może ja jestem inna wybaczcie mi ale po prostu niekiedy mnie zastanawia ten fakt


W sumie to dobre pytanie. Rozumiem, że osoby głęboko wierzące inaczej przeżywają ślub kościelny, niż powiedzmy mniej.
Jednak to tylko ceremonia, jak każda inna dal takich osób np: jak ja, pewnie zupełnie inna, wyjątkowa i duchowa dla osób wierzących i praktykujących.
Ogólne zrozumienie jest tu racze mile widziane, zarówno pogląd osób takich jak ja na poglądy osób bardziej religijnych , jak i odwrotnie.
W końcu to nic złego, zwykła różnica światopoglądu.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 5 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group