Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kto za co płaci???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na pewno nie będę zaznaczać na zaproszeniu, że proszę o pieniądze... liczę na to, że goście sami się domyślą, co jest młodym najbardziej potrzebne. A jeśli nie - ucieszę się z każdego prezentu - na pewno nie dostanę żelazka i innych takich, bo rodzina i znajomi wiedzą, że nie planujemy przeprowadzki. Poza tym, też uważam, że zaznaczenie preferowanego prezentu jest mało eleganckie - bo naprawdę najbardziej się będziemy cieszyli z samej obecności gości, a czasem ten, kto nie ma w danym czasie pieniędzy, może we wspaniały sposób okazać sympatię, robiąc prezent własnoręcznie czy np. zapraszając w przyszłości w piękne miejsce uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uwazam ze powinno się dac minimum tyle ile wychodzi za talerz. wiem ze rozna moze byc sytuacja w rodzinach i nie kazdy jest w stanie wyrzucic z dnia na dzien 200zł od osoby. Ale dlatego zaprasza sie z wyprzedzeniem np 3 miesiecznym, zeby byla mozliwosc uzbierania pieniazków. Nie mowie juz o rodzinie, która pewnie wie duzo wczesniej ze cos sie szykuje. Owszem raczej nie miałabym urazy do osoby która da malutko, ale nic nie dac? Młodzi robią impreze ii wydaja mnóstwo pieniedzy zeby tylko dogodzic gościom. Tez musza zyc po weselu. A wiemy jakie sa obecnie ceny na rynku za zorganizowanie wesela. Z dobrą wolą i zrozumieniem powinno się podchodzić do młodych i rodziców którzy olbrzymie pieniądze ładują w uszczęśliwienie siebie i innych, w dobrą zabawę do samego rana.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jeszcze dodam ze ślubu siostry- nasza rodzina się postarała, ja dałam 650zł, mimo że potem musieliśmy z narzeczonym przeżyć 2 tygodnie za 200zł. rodzina pana młodego z jednym wyjątkiem nie dała NIC. nic nie dała jego mama, ciotka chrzestna, wszyscy kuzyni przyjechali np tylko z kwiatkiem albo "przydatnym" prezentem w postaci kieliszków "pamiątkowych".
A nie można powiedzieć, żeby wszyscy byli jacyś ubodzy............ to dopiero ciekawa sytuacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 17 Sie 2011, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, ja liczę , tak po cichu, na jakieś prezenty finansowe od rodziców język
Może się przeliczę, ale nigdy nie otrzymałam od nich pomocy finansowej więc miło by było chociaż na wesele uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Sro 17 Sie 2011, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie zaznaczaliśmy na zaproszeniach, że preferujemy pieniążki, czułabym się niezręcznie. Jednym z gości była koleżanka, absolwentka ASP, która od roku pozostaje bez pracy - trudno wymagać, aby wręczyła nam kopertę. Podarowała nam piękny portret (nasz) i to jest dla mnie najwspanialszy prezent. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 17 Sie 2011, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wyobraźcie sobie, że my w tym roku mamy 5 wesel (na wszystkie i idziemy bo to najbliższa rodzina) i w sumie jest tak, że co najmniej miesiąc sie pracowało tylko na "koperty". Dawaliśmy mało lu dużo (zależy dla kogo) 300 zło wszystkim tyle samo 9tylko rodzonej siostrze daliśmy 400zł). Wiec jak łatwo policzyć 1600 + fryzjer + kosmetyczka + jakiś ciuch. Czyli jak dla mnie sporo kasy! Moglibyśmy "oddawać" - czyli dawać poszczególnej parze tyle ile oni dawali, ale wszyscy wiedzą, że nie wiemy kto ile dawał bo nas to nie interesowało. My wesele robiliśmy aby ludzie nam bliscy mogli cieszyć się z nami a nie dla pieniędzy.
Od rodziców dostaliśmy wesele (a przynajmniej znaczną jego część)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 17 Sie 2011, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata85 napisał:
My nie zaznaczaliśmy na zaproszeniach, że preferujemy pieniążki, czułabym się niezręcznie. Jednym z gości była koleżanka, absolwentka ASP, która od roku pozostaje bez pracy - trudno wymagać, aby wręczyła nam kopertę. Podarowała nam piękny portret (nasz) i to jest dla mnie najwspanialszy prezent. uśmiech



Ja wychodzę z tego samego założenia - każdy daje co i ile może, a czasem taki prezent, w który włożyło się dużo serca i wysiłku, jest najcenniejszy.

Choć bywa i tak, że ludzie dają złośliwie puste koperty, ale to już ich problem i niech to rozstrzygną we własnym sumieniu.

Kasiek86, doskonale rozumiem Twoją sytuację, sama bym tak samo postąpiła.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Sro 17 Sie 2011, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie nie do pomyślenia jest myślenie, że 200 zł w kopercie to za mało, bo wesele się nie zwróci. Jakbym nie miała pieniędzy na wesele to po prostu skończyłabym na skromnym przyjęciu. Ja jak chodzę na wesela to nie mogę sobie pozwolić na więcej niż 200 zł, bo jeszcze studiuję, sama się utrzymuję i po prostu nie dałabym rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczunia186
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 255

PostWysłany: Sro 17 Sie 2011, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałabym zostać źle zrozumiana... Nie zapraszam ludzi dla pieniędzy. Gdyby chodziło mi o kasę, to nie robiłabym wesela, bo koszty wesela (finansowe) na pewno przekroczą zyski uśmiech .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Następny
Strona 41 z 42

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group