Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile kosztuje zwężanie/rozszerzanie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 28 Lip 2008, 17:31    Temat postu: Ile kosztuje zwężanie/rozszerzanie? Odpowiedz z cytatem

No właśnie... czasu niby dużo ale jestem ciekawa za ile i gdzie w ogóle...

Sprawa jest taka że dostaliśmy od jednej z jego babć obrączki [od drugiej jest pierścionek zaręczynowy oczko] i wszystko fajnie, są takie jakie zawsze chciałam, tylko że moja jest za szeroka [i to sporo bo mam bardzo małe dłonie] a jego za wąska. Ile to kosztuje i gdzie można zmienić rozmiar obrączek?

Z pierścionkiem zaręczynowym zresztą miałam podobnie ale on nie jest tak tragicznie ogromny, więc przyzwyczaiłam się do odrobiny luzu... raz tylko go zgubiłam Shocked ale na szczęście się znalazł. No ale obrączka tego rozmiaru na bank by mi zleciała dość szybko oczko
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 1 Sie 2008, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halo... sorka że się tak przypominam ale zależy mi na odpowiedzi oczko nie wie nikt?
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aseret
gaduła
gaduła


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 352

PostWysłany: Sob 18 Paź 2008, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w województwie podlaskim zapłaciłam 40 zł za zmniejszenie pierścionka (o 5 rozmiarów), ale chodziło o obwód. Przy czym złota Ci oczywiście nie oddaje... Tyle wiem oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 18 Paź 2008, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, już myślałam że nikt nie odpowie.
Dzięki! Very Happy
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aseret
gaduła
gaduła


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 352

PostWysłany: Sob 18 Paź 2008, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lotta napisał:
Wow, już myślałam że nikt nie odpowie.
Dzięki! Very Happy


Nie ma sprawy uśmiech Wprawdzie nie wiem na ile Ci to pomoże, no ale zawsze coś oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 29 Gru 2008, 16:54    Temat postu: korekta rozmiaru Odpowiedz z cytatem

Hey,
jeśli chodzi o pomniejszanie lub powiększanie obrączek to sprawa wygląda nastepująco.
Cenowo jest różnie w zależności od zakładu jubilerskiego oraz tego w jaki sposób będzie wykonywana korekta rozmiaru i o ile rozmiarów: od 15- 60 zł.

Jest jeszcze problem tego czy da się wykonać taką korektę. Jeśli obraczki są klasyczne z profilem półokrągłym to nie ma problemu z korektą nawet do kilku rozmiarów.

Jeśli obraczki są klasyczne, ale o profilu płaskim to przy wykonywaniu korekty pomniejszajacej mogą się kanty lekko zaokraglić :( Przy powiększaniu zarówno o profilu płaskim jak i półokrągłym wycienia się troche lub bardzo ( też w zależności od wielkości korekty) profile i czasami ale nie zawsze kanty stają się bardziej "ostre".

W przypadku obraczek ze złota łączonego korekta rozmiaru jest minimalna a czasami wręcz nie możliwa.
Są jeszcze obraczki z kamieniami- w tych korekta rozmiaru powoduje uszkodzenia gniazda kamienia co spowoduje ze kamień może/ lub wypadnie.
Jeśli chodzi o pierścionek to też w zależności od tego o ile ma być pomniejszony pierścionek. cena takiej usługi z reguły zwiazana jest z tym w jaki sposob zostanie dokonana korekta rozmiaru. powinna wahać się od 15-40 zł. przy pomniejszaniu trzeba uważać aby nie naruszyć oprawy kamieni. Przy dużej różnicy w rozmiarach (pierscionka i tego właściwego rozmiaru) wycina się częśc szyny a potem lutuje.
Mam nadzieję, że odpowiedziałam na pytanie:)
Pozdrawiam Jadwiga
_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rachel223
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Radom

PostWysłany: Pon 29 Gru 2008, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aseret napisał:
Ja w województwie podlaskim zapłaciłam 40 zł za zmniejszenie pierścionka (o 5 rozmiarów), ale chodziło o obwód. Przy czym złota Ci oczywiście nie oddaje... Tyle wiem oczko


Zmniejszenie mojego pierścionka kosztowało 15zł i wycięte złoto mi oddali, w końcu to moje Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aseret
gaduła
gaduła


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 352

PostWysłany: Pon 29 Gru 2008, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rachel223 napisał:

Zmniejszenie mojego pierścionka kosztowało 15zł i wycięte złoto mi oddali, w końcu to moje Wink


A mi nie oddali smutny Buuu....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rachel223
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Radom

PostWysłany: Pon 29 Gru 2008, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aseret napisał:
rachel223 napisał:

Zmniejszenie mojego pierścionka kosztowało 15zł i wycięte złoto mi oddali, w końcu to moje Wink


A mi nie oddali smutny Buuu....


Kawałeczek do kawałeczka i im się trochę tego uzbiera Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agusiek
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro 31 Gru 2008, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej idź z tymi obrączkami do jubilera to stwierdzi czy da radę i ile to będzie kosztować uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group