Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przesądy ślubne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Wierzysz w przesądy czy uważasz, że są wyssane z palca?
Tak wierzę
5%
 5%  [ 4 ]
Średnio
37%
 37%  [ 26 ]
Nie i nie sądzę, że są wyssane z palca
10%
 10%  [ 7 ]
Nie ale myślę, że są wyssane z palca
46%
 46%  [ 32 ]
Wszystkich Głosów : 69

Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 7 Lut 2012, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nasi oboje świadkowie są po slubie i o zgrozo- dzieciaci język język język

W żadnym przesądzie nie ma krzty prawdy- a już to z kupowaniem butów rozbawia do łez. Większośc moich butów jest za kasę P, bo jakoś tak wychodziło,że kupowaliśmy je na początku miesiąca, a ja wtedy jeszcze swoimi pieniędzmi nie dysponuję język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Wto 7 Lut 2012, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię być świadkową uśmiech serio, pomagać Pannie Młodej to dla mnie radość uśmiech więc macie rację, nie będę się przejmować... dla mnie to nie był problem, ale jak powiedziałam rodzicom to zaraz na mnie naskoczyli, że trzeci raz, czy się nie boje i takie tam... :/ i to oni we mnie takiego stracha wzbudzili...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 7 Lut 2012, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
a ja z tej strony:

Potrzebuje pomocy albo chociaż pocieszenia

Podejrzewam, że większość z Was zna ten przesąd: "kto 3 razy świadkuje, ten nie ślubuje." no i tu jest problem. Z moim P. jestem jestem już ponad 6 lat, mamy masę znajomych w takim "ślubowym" wieku
I tak się złożyło, że trzy pary, rok po roku poprosiły nas na świadków. ni jak nie szło odmówić żadnej parze... Dwa już za nami, (w odstępach roku). A teraz chociaż za rok bierzemy ślub, mamy być znowu świadkami... ale kurcze trzeci raz?? niby nie jestem przesądna, ale... a niestety nie umiem im powiedzieć nie.. :/

miałyście taki problem? pomocy...


Okej, może brzydko mi się pomyślało, ale... Naprawdę nie masz innych problemów uśmiech?

Ale widzę, że podjęłaś dobrą decyzję. Na drugi raz nie słuchaj głupot, nawet jeżeli je mówią rodzice uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 10 Lut 2012, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
ruda_wiewiórka napisał:
a ja z tej strony:

Potrzebuje pomocy albo chociaż pocieszenia

Podejrzewam, że większość z Was zna ten przesąd: "kto 3 razy świadkuje, ten nie ślubuje." no i tu jest problem. Z moim P. jestem jestem już ponad 6 lat, mamy masę znajomych w takim "ślubowym" wieku
I tak się złożyło, że trzy pary, rok po roku poprosiły nas na świadków. ni jak nie szło odmówić żadnej parze... Dwa już za nami, (w odstępach roku). A teraz chociaż za rok bierzemy ślub, mamy być znowu świadkami... ale kurcze trzeci raz?? niby nie jestem przesądna, ale... a niestety nie umiem im powiedzieć nie.. :/

miałyście taki problem? pomocy...


Okej, może brzydko mi się pomyślało, ale... Naprawdę nie masz innych problemów uśmiech?

Ale widzę, że podjęłaś dobrą decyzję. Na drugi raz nie słuchaj głupot, nawet jeżeli je mówią rodzice uśmiech.


Masz rację uśmiech ja osobiście chyba nie znam nikogo kto mimo świadkowania 3razy się rozszedł... ciekawe kto takie przesądy wymyśla uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 2 Sty 2013, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzą mi się pawie pióra , ale ponoć przynoszą pecha. Słyszałyście może o tym?
Zbyt przesądna nie jestem, ale po co ryzykować lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 3 Sty 2013, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oldziiaa, to kup sztuczne i po "problemie" język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Wto 16 Kwi 2013, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontynuując temat http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=2333&start=430 symboliki obsypywania pod kościołem świeżo upieczonej pary młodej to ja słyszałam o tym że pieniążki (grosiki) to po to by pieniędzy w małżeństwie nie zabrakło i faktycznie które z małżonków zbierze więcej grosików ten będzie trzymał kasę. Ryż natomiast po to by rodzinie nowo powstałej nie zabrakło jedzenia uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula62
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 34

PostWysłany: Wto 16 Kwi 2013, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak średnio wierzę a mianowicie chciałabym nie wierzyc jednak spokoju mi nie daje przebiegający czarny kot :p
Ślub bierzemy w sierpniu bo musi by R :p i mam dylemat z perłami bo strasznie mi się podobają jednak nie chciałabym łez wylewac przez męza jak głosi przesąd oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 16 Kwi 2013, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już jestem duża i w przesądy nie wierzę język Czy będzie lało czy sypało śniegiem w dniu ślubu, czy nie będę miała nic niebieskiego lub pożyczonego... jakoś mi to specjalnie nie robi język Ważne jest to co w rzeczywistości sobie damy - poczucie bezpieczeństwa, opiekę i miłość - jeśli to będzie to czarny kot się może schować język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZaproszeniaSlubne
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 20

PostWysłany: Wto 16 Kwi 2013, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzymy. Złamaliśmy przed ślubem większość z nich. Sukienka ślubna, ślub w maju. Brakowało tylko pereł uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group