Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przesądy ślubne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Wierzysz w przesądy czy uważasz, że są wyssane z palca?
Tak wierzę
5%
 5%  [ 4 ]
Średnio
37%
 37%  [ 26 ]
Nie i nie sądzę, że są wyssane z palca
10%
 10%  [ 7 ]
Nie ale myślę, że są wyssane z palca
46%
 46%  [ 32 ]
Wszystkich Głosów : 69

Autor Wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie wszędzie czytam, że młody powinien kupić młodej buty, a ona jemu koszulę. To ja już nie wiem jak jest Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misia1608
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 196

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe jak widać co region to obyczaj uśmiech o koszuli to słyszałam
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misia1608 napisał:
zapomniałam o jeszcze jednym.. nigdy przenigdy butów ślubnych nie może kupić pannie młodej jej wybranek, bo mu w nich ucieknie język
mi jak D. nawet kapcie kupił to moja troskliwa mama mu pieniądze oddawała i to z napiwkiem, żeby czasem do nieszczęścia nie doszło język


Kurcze, to jak kupujemy za wspólne pieniądze, to mam się bać? Cholera, tylko w których butach w takim razie uciekać ? Jedne na nogach i reszta w walizce? Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ja z tymi butami też znam i powiem Wam, że mój Pituś kupił mi kiedyś buty i rzeczywiście niedługo potem rozstalismy się oczko ja oczywiście patrzę na to przez palce, ale mam nastraszyła P że to przez te buty hahahah no i teraz muszę sobie sama kupowac smutny
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misia1608
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 196

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdy chodziłam do liceum, jedna koleżanka wpadła... jej chłopak kupił jej na zaręczyny pierścionek i ... buty! Shocked nie nacieszyła się nim za długo bo już po miesiącu udawali, że się nie znajdą... może to też sprawka butów i to w dodatku zaręczynowych język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oranżadka24
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Podkarpackie

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie przesądy ślubne to bujda na resorach. Tak samo jak nieprzechodzenie pod słupem w kształcie trójkąta. Niby bierze się ślub w kościele, wierzy w Boga, a tu takie coś... Dziwne uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli ktoś kupuje w prezencie buty, to osoba obdarowana prezentem powinna dać kupującemu jakieś pieniążki, ale nie wiem ile w tym prawdy... uśmiech a przesąd o ślubnych butach, wystawionych na trzy dni przed uroczystością zaślubin na parapet, żeby mieć ładną pogodę, brzmi ciekawie... ale uśmiech ja tam nie wierzę w przesądy, czarne koty, siadanie jak się czegoś zapomni, słupy, zakonnice itp itd uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Wto 7 Lut 2012, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja z tej strony:

Potrzebuje pomocy albo chociaż pocieszenia

Podejrzewam, że większość z Was zna ten przesąd: "kto 3 razy świadkuje, ten nie ślubuje." no i tu jest problem. Z moim P. jestem jestem już ponad 6 lat, mamy masę znajomych w takim "ślubowym" wieku
I tak się złożyło, że trzy pary, rok po roku poprosiły nas na świadków. ni jak nie szło odmówić żadnej parze... Dwa już za nami, (w odstępach roku). A teraz chociaż za rok bierzemy ślub, mamy być znowu świadkami... ale kurcze trzeci raz?? niby nie jestem przesądna, ale... a niestety nie umiem im powiedzieć nie.. :/

miałyście taki problem? pomocy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 7 Lut 2012, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiewiórko znam przesąd "kto trzy razy drużbuje nigdy nie ślubuje ale nie przywiązywałabym do tego wagi oczko Masz narzeczonego, zaplanowany ślub i myślisz, że jak będziecie drużbami po raz 3 to nagle się rozstaniecie? oczko Chyba w to nie wierzysz uśmiech
Ja osobiście drużbowałam 2 razy, ale jakby mi ktoś bliski zaproponował, to zrobiłabym to i trzeci raz bez żadnego strachu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 7 Lut 2012, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja o czymś takim nigdy nie słyszałam. Jeśli chodzi o świadków, to jedynie to, że osoba po ślubie nie powinna być świadkiem. Nie przejmuj się głupimi przesądami.. Gdyby na nie patrzyć, to cały ślub i wesele trzeba byłoby ustawiać pod zabobony.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group