Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

My bierzemy konkordatowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
migotka81
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 49

PostWysłany: Pią 4 Kwi 2008, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tez w przyszlym roku bedziemy chcieli koscielny, najpozniej za dwa lata teraz poprostu Nam tak jest wygodniej bedac za granica zawsze lepiej jest byc malzenstwem gdy sie razem mieszka, latwiej zalatwiac rozne formalnosci uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kobylasty
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 17
Skąd: z serwerowni

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, że jak mieszkacie za granicą to mogą być schody z podpisaniem protokołu kanonicznego badania narzeczonych. Trochę to trwa (min. 3 miesiące)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my też bierzemy konkordat uśmiech samym ślubem cywilnym bym się nie zadowoliła (no chyba, że wychodziłabym za rozwodnika to ewentualnie...), a i mojemu narzeczonemu zalezy na śłubie kościelnym. cywilny mi się bardziej z umową kojarzy niż ze ślubem, chyba m.in. przez to, że potem w każdej chwili możnasię rozwieść....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi podobnie sie kojarzy, i dla mnie najwazniejszy jest koscielny - cywilnego mogloby nawet nie byc Smile chociaz patrzac na to jak moja mama jest szczesliwa, nie bede egoistyczna język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja mama też jest hepi uśmiech chyba bała się, że zdecydujemy się żyć z Jackiem na tygrysią łapę.....

ja sobie niewyobrażam nie wzięcia ślubu kościelnego, skoro mam taką szansę.

moja kuzynka jest w ciąży i w grudniu wzięła ślub cywilny, kościelny odkłada na 'za 2 lata' bo stwierdziła, że jak jej związek nie przetrwa (znją się od ubiegłych wakacji i wpadli) to będzie miała mniejszy problem mając tylko slub cywilny Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie w ogóle nie powinni brać ślubu. Nieważne czy to cywilny czy kościelny. Nie o to przecież w małżeństwie chodzi, żeby od początku zakładać rozwód. Moim zdaniem lepiej byłoby i dla nich i dla dziecka, gdyby poczekali z tym ślubem. A gdyby potem okazało się, że chcą być ze sobą, to wtedy mogliby wziąć ślub.

Dla mnie najważniejszy jest ślub kościelny. I nie myślę wcale o rozwodzie. Już pisałam, że szczęście w małżeństwie zależy od pracy nad relacjami obojga małżonków. To jest istota małżeństwa. Nikt nie obiecuje nam, że będzie zawsze różowo. Chyba każda z nas zdaje sobie sprawę, że pojawią sie dołki. Istotne jest to, żeby mimo tych dołków wytrwać. Bo to przecież niedługo będziemy ślubowały...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też nie zakładam rozwodu...ale przyznam szczerze, jeśli mąż mnie zdradzi to nie będę ratować małżeństwa Evil or Very Mad pewne granice muszą być wyznaczone.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy teraz w ogóle ktoś jeszcze bierze dwa śluby, tj. cywilny i kościelny, w jednym dniu zamiast konkordatowego...? Tak pytam z ciekawości, choć raczej w to wątpię, ale słyszałam już takie opinie, że szkoda, że jest ten konkordatowy, bo w urzędzie to jednak też była miła uroczystość itd.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie to miało swój urok. dwie przysięgi... dwa stroje Panny Młodej... Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nie zaluje ze juz tego nie ma język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 3 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group