Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Proszę o rady !!!!! -przesąd dotyczący otrzymanych obrączek
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucy*
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 2

PostWysłany: Czw 3 Lip 2008, 9:07    Temat postu: Proszę o rady !!!!! -przesąd dotyczący otrzymanych obrączek Odpowiedz z cytatem

Witajcie serdecznie wykrzyknik
Mam takowy problem ... W związku z tym, że będę zamawiała obrączki z własnego złota wg własnego wzoru dostałam również od Babci i Mamy ich własne obrączki (obie są wdowami) do stopienia.. jako ich "wkład" , ich przekazywany "kawałek szczęścia".

Tylko chciałam Was drodzy zapytać czy tak faktycznie jest pytajnik czy słyszeliście coś aby wiązało się to z jakimś przesądem pytajnik może przynosi to wręcz przeciwnie - pecha?? może zależy od tego czy te osoby były szczęśliwe w małżeństwie pytajnik Confused

Czekam na jakieś rady Wink

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 15 Lip 2008, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat. Ja o żadnych przesądach na ten temat nie słyszałam. Ale szczęście w małżeństwie nie zależy od przesądów. Tym bardziej, jeżeli jesteś katoliczką (a skoro bierzesz ślub to rozumiem że jesteś) to nie powinnaś wierzyć w przesądy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Wto 15 Lip 2008, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie najważniejsza jest miłość i wspólne szczęście Wink nie warto przywiązywać wagi do jakichś zabobonów i myśleć że one coś zmienią( chyba że bardzo się w nie wierzy to sie spełniają) Twisted Evil
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Sro 16 Lip 2008, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytalam o tym przesądzie w jakims czasopismie,ale tam pisalo jesli nosi sie pierscionek nieszczesliwej kobiety, to wtedy niby przynosi pecha...ale jesli je stopisz to chyba juz nie...?ja bym w to raczej nie wierzyła
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
margaretka
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 96

PostWysłany: Wto 12 Sie 2008, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak...ciesz się bo masz własne złoto i mnij zapłacisz...a do tego złoto z sentymentalną przeszłością język Przesądy to brednie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
betty
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Pią 29 Sie 2008, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziubek w tym samym dniu wychodzimy za mąż, super "spotkać" kogoś kto też wybrał lipiec, bo niewiem czy zauważyłaś, ale najwięcej jest ślubów w sierpniu Wink czy to przez "r"

I w tym miejscu nawiązuje do przesądów NIE MOŻNA W NIE WIERZYĆ, jesteście szcześciarzami, że się spotkaliście i chcecie spędzić razem resztę życia. Gratuluję i życzę dużo szczęścia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Pią 29 Sie 2008, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betty, ja wybrałam sierpień nie z powodu przesądów, ale dlatego, że na uczelni, na której studiuję, sesja kończy się w lipcu, więc chciałam dać sobie czas, żeby móc się spokojnie przygotować do ślubu i wesela Very Happy Nie chciałam w ogóle brać ślubu w ciągu roku akademickiego, bo mam wiele koleżanek, które się na to zdecydowały i wiem, jaki miały sajgon... A już broń Boże, brać ślub w czasie sesji - to w ogóle są kamikadze... A że mojemu narzeczonemu miesiąc nie robi różnicy, to sierpień jest dla nas najbardziej optymalny. A przesądy? Heh, znam parę, która też pobrała się w sierpniu i, szczerze powiedziawszy, nie jest zbyt szczęśliwa...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Sob 30 Sie 2008, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

betty napisał:
Dziubek w tym samym dniu wychodzimy za mąż, super "spotkać" kogoś kto też wybrał lipiec, bo niewiem czy zauważyłaś, ale najwięcej jest ślubów w sierpniu Wink czy to przez "r"

I w tym miejscu nawiązuje do przesądów NIE MOŻNA W NIE WIERZYĆ, jesteście szcześciarzami, że się spotkaliście i chcecie spędzić razem resztę życia. Gratuluję i życzę dużo szczęścia.

Witaj betty nam jakoś nie zależało żeby było "r" my wybrałiśmy tą datę głównie ze względu na zespół który chcieliśmy żeby u nas grał a poza tym spodobała nam się ta data bo 3.07. mam urodziny a mój imieniny no i mam nadzieję że przez to mój misiek nie zapomni daty naszego ślubu lol a jeśli by się uparł to w 4 też jest "r" lol
a o której planujecie ślub?, bo my o16.
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
betty
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sob 30 Sie 2008, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam o 16. Na początku myślałam o 15, ale teraz wydaje mi się że to będzie wystarczająco dużo czasu na zabawę. Tymbardziej, że zdjęcia w plenerze robię w poniedziałek i cały czas będziemy na weselu. No i przed ślubem będę miała więcej czasu na przygotowanie się.

No to teraz także dla Ciebie trzymam kciuki za piękną pogodę -słoneczną aczkolwiek nie upalną, zebyśmy nie zemdlały przed ołtarzem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Nie 31 Sie 2008, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ja też uważam, że to najbardziej odpowiednia godzina, no ale my jeszcze nie byliśmy u księdza może dziś pójdziemy, ale u mnie nie ma takich tłoków bo mieszkam w małej miejscowości.
Oby pogoda nam dopisała betty Wink bo ja mam zaplanowane żebyśmy z domu do kościoła szli pieszo Very Happy
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group