Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

problem z matowymi obrączkami - ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metod szczotkowania jest kilka. W pracowniach jubilerskich szczotkowanie wykonuje sie specjalistycznymi szczotkami drucianymi do biżuterii, za pomocą szczotek z papierem ściernym lub właśnie włókniną ścierną (włóknina taka jest dostępna w hurtowniach zaopatrujących jubilerów lub w sklepach z art. dla instalatorów C.O. np. Castorama, Obi)
Utrzymanie takiej powierzchni jest zależne od ogólnego użytkowania obrączek, jeżeli będzie się zdejmować obrączki przy cięższych pracach to mat utrzyma się od kilku do kilkunastu miesięcy.
Diamentowanie obrączek wykonuje się u jubilera, ale nie wszystkie pracownie wykonują takie usługi. Potrzebne są do tego specjalne urządzenia. Koszt zabiegu jest uzależniony od danej pracowni i czasu, jaki poświęcony zostanie na diamentowanie (diamentowanie jest dosyć trwałe oczywiście w zależności od głębokości nacięć)
_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bajeczka79
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 385
Skąd: Śląsk/Podkarpacie

PostWysłany: Sob 27 Kwi 2013, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jednym słowem-warto kupować obraczki matowe?Czy lepiej zupelnie gładkie pytajnik?Głupio by bylo gdyby ślubna obraczka po kilku miesiącach stracila swój urok(w wyglądzie) skoro ma być na lata.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcia93
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 25

PostWysłany: Wto 30 Lip 2013, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja jestem za błyszczącymi. Po co kupować obrączkę matową skoro wiemy,że po tych ok 3 miesiącach stanie się błyszcząca.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 30 Lip 2013, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bajeczka79 napisał:
Czyli jednym słowem-warto kupować obraczki matowe?Czy lepiej zupelnie gładkie pytajnik?Głupio by bylo gdyby ślubna obraczka po kilku miesiącach stracila swój urok(w wyglądzie) skoro ma być na lata.

Lepiej gładką. Matowa niestety i tak w codziennym użytkowaniu stanie się błyszcząca.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
bajeczka79 napisał:
Czyli jednym słowem-warto kupować obraczki matowe?Czy lepiej zupelnie gładkie pytajnik?Głupio by bylo gdyby ślubna obraczka po kilku miesiącach stracila swój urok(w wyglądzie) skoro ma być na lata.

Lepiej gładką. Matowa niestety i tak w codziennym użytkowaniu stanie się błyszcząca.


Mogę dostać złotą łopatę za wykopanie postu, ale trochę ogarniam dział, żeby powywalać reklamy i się natknęłam język z oczkiem

Moja obrączka wcale nie stała się błyszcząca, w dalszym ciągu widać mat szczotkowy, chociaż oczywiście nie jest tak matowa, jak była w dniu zakupu, ale z tym się liczyłam od początku oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez rok czasu, chyba nie mogła się jeszcze aż tak zetrzeć, może po latach noszenia tak się dzieje, ale każdy kij ma dwa końce - te robione na poler podobno się rysują. Zawsze przecież można sobie taką obrączkę odnowić. uśmiech
My też mamy mat i liczymy się z tym, że za jakiś czas pójdą do odnowy (zapowiada się na to, że obrączka męża pójdzie tam pierwsza.) język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 17 Wrz 2013, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Przez rok czasu, chyba nie mogła się jeszcze aż tak zetrzeć, może po latach noszenia tak się dzieje


Tak, ale wyżej ktoś napisał, że mat zdziera się po 3 miesiącach i na swoim przykładzie chciałam udowodnić, że nie jest tak do końca Wink

Ja odnawiać chyba nie będę.
Moim zdaniem ryski dodają dużego uroku obrączkom. Widać, że są używane, a nie zakładane od święta Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 17 Wrz 2013, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Moim zdaniem ryski dodają dużego uroku obrączkom. Widać, że są używane, a nie zakładane od święta Wink

Zgadzam się uśmiech.
Na naszych obrączkach już nie widać śladów matu, ale w ogóle mi to nie przeszkadza uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sob 18 Sty 2014, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że wygasły zdjęcia co do matów. Jak próbuję obszukać internet to mat szczotkowany i piaskowany wygląda identycznie, a wiem, że tak nie jest
Z chęcią dowiedziałabym się coś więcej. Na oku mamy obrączki, które podejrzewam są matem szczotkowanym.



Zdaje sobie sprawę, że na pewno są ścieralne - jest na szczęście możliwość odnowienia matu - tylko z jaką częstotliwością. Obrączki są cudne (na żywo wykrzyknik), nie chcę jednak żeby zaraz wyglądały jak zwykła "stal", a ja musiała co chwilę chodzić i je naprawiać jeśli stracą swoją estetykę. Ma ktoś może tego typu obrączki i może podzielić się doświadczeniem pytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 18 Sty 2014, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest mat piaskowy chyba raczej język

a to jest szczotkowy język i też się chętnie dowiem jak się je renowuje bo sami będziemy takie mieć język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group