Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

problem z matowymi obrączkami - ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Czw 3 Lip 2008, 6:35    Temat postu: problem z matowymi obrączkami - ? Odpowiedz z cytatem

Przejrzałam cały dział o obrączkach i nie znalazłam, a pewna jestem, że gdzieś ktoś o tym pisał, więc zakładam nowy temat. Jak to jest z tymi obrączkami matowymi? To prawda, że bardzo szybko się niszczą? Bo mam na oku kilka i prawdopodobnie za niedługo będziemy wybierać i chciałabym się upewnić...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia1302
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 341
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw 3 Lip 2008, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia jak to jest z matowymi obrączkami.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucy*
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pią 11 Lip 2008, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam uśmiech

tutaj znajdziesz dużo informacji na ten temat Wink http://www.netwesele.pl/forum/index.php?showtopic=312
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 3 Wrz 2008, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ściera się. ale głównie te, które wyglądają mniej więcej w ten sposób:





te drugie to jest model, który kiedyś wpadł mi w oko i je chciałam nosić w przyszłości. niestety, gdy byliśmy po pierścionek i zapytaliśmy o ten właśnie model okazało się, że to takie fajne nieregularne zmatowienie (piaskowe chyba się nazywa??) bardzo szybko się zatrze i po kilku miesiącach użytkowania będzie wyglądać jak jakiś taki kawałek metalu.... oczywiście, obrączka może być matowa, ale być przy tym gładka. musisz trzeba zapytać jubilera uśmiech ja jeszcze kawy nie wypiłam i nie moge nawet ubrać tego czego się dowiedziałam w słowa :O
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 9:56    Temat postu: Zużycie obrączek Odpowiedz z cytatem

Fakt, obrączki matowe są narażone na ścieranie. Lecz jestkilka rodzajów matu, i w zależności od tego który się wybierze ścieranie następuje szybciej, lub wolniej.

Najbardziej narażone na ścieranie są obrączki piaskowane:


To zdjęcie przedstawia obrączkę piaskowaną z dodatkowymi nacięciami (diamentowaniem). Strukturę piaskową otrzymuje się przez "bombardowanie" powierzchni złota ziarnami specjalnego granulatu.

W zależności od średnicy ziarna granulatu, na powierzchni złota powstaje odpowiednia struktura. Jest ona jednak bardzo płytka, i w codziennym użyciu szybko się ściera. W tych obrączkach po pewnym czasie zostana poprzeczne nacięcia diamentowane, natomiast powierzchnia piaskowana wybłyszczy się.

Drugi rodzaj matu to diamentowanie


Jest on wykonany piłą diamentową. Dosyć głęboki nacięcia w złocie są trwałe.

Trzeci rodzaj matu szczotkowanie:




Jest on wykonywany specjalną szczotką. Mat ma formę rys, zazwyczaj ułozonych wkierunku obwodu obrączki. Wmiarę trwały. Zużywa się równomiernie. Według mnie ten rodzaj matu jest najładniejszy.

Oczywiście nie ma obrączek które zawsze będą wyglądały jak nowe. W końcu nosi się je codziennie, i ichścieranie jest naturalną rzeczą. Na szczęście po latach użytkowania zawsze możnaje odświeżyć.

Co prawda idealne wykończenie jak w obrączkach nowychjuż nie będzie raczej realne, lecz będzie im można przywróić chociażczęść utraconego blasku.

_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 24 Lis 2008, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow! cały wykład o matowych obrączkach uśmiech super!wykrzyknik przyda się na przyszłość bo my też chcemy kupić matowe.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 25 Lis 2008, 15:30    Temat postu: cały wykład Odpowiedz z cytatem

nie ma sprawy. w razie jakichs pytań... chętnie podzielę się wiedzą.
Jadwiga
_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agnieszka55
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 662
Skąd: PL

PostWysłany: Sro 4 Mar 2009, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a np. jesli obraczka była piaskowana to po zbłyszczeniu mozna ją poddać szczotkowaniu zeby był mat trwalszy?pytajnik?
_________________
Eleganckie zaproszenia ślubne winietki, zawieszki, dyplomy, etui, menu, tablice inne na ślub i wesele
---- GALERIA ----

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak można po przepolerowaniu obrączki piaskowanej wykonać szczotkowanie. Taki rodzaj matu będzie trwalszy i w zależności od modelu obrączki możliwy do wykonywania w warunkach domowych (wystarczy posiadać kawałek włokniny ściernej)
_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agnieszka55
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 662
Skąd: PL

PostWysłany: Czw 5 Mar 2009, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli nie trzeba jej nieść do jubilera?pytajnik
Gdzie kupić taką włókninępytajnik
jak długo po szczotkowaniu bedzie sie trzymał mat?pytajnik

Diamentowanie robi się u jubilera prawda?? jest mniej trwałe od szczotkowania?? Ile to kosztuje??
_________________
Eleganckie zaproszenia ślubne winietki, zawieszki, dyplomy, etui, menu, tablice inne na ślub i wesele
---- GALERIA ----

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group